Dirk A |
28 januari 2012 16:45 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak
(Bericht 5960070)
Van Ackere heeft ook een persoonlijkheid, zo blijkt toch naar zijn eigen zeggen.
Hij sprak namelijk 'in eigen naam'.
Maar of Di Rupo dat zo leutig vindt, en de andere akolieten van PS en SPada (anders dan anders) ... dat weten we niet.
Wat ik wel weet: ik zou een vlieg willen zijn als ze daar onder mekaar over gaan redetwisten ...
Of of .... ???
Zou deze acw minister dit enkel zeggen op strikte richtlijn van de vakbondbonzen. Zodat deze niet zo bekritiseerd kunnen worden omwille van de weinige steun voor hun nationale stakings-ideeën ???
http://www.gva.be/nieuws/geldzaken/a...6E3CA692D12D59
titel: Vanackere zet deur op een kier voor indexsprong
|
Vanackere zette de deur op een kier, maar moest daarna onmiddellijk de deur terug dicht doen van de PS:
Citaat:
Vanackere deed vanmiddag in het journaal aan 'damage control' en herhaalde dat een indexsprong nu niet aan de orde is.'Gisteren is de spilindex overschreden. Dus de begrotingscontrole komt te laat om de indexsprong te gebruiken als budgettaire maatregel.’
PS boos om discussie over indexsprong
|
Een meerderheid van de partijen in Vlaanderen is voor het herstellen van de concurrentiepositie tov de buurlanden en voor het herdefiniëren van dit indexmechanisme. Wallonië heeft weinig voordeel aan deze vernieuwing, omdat:
1) de export in Vlaanderen meer dan 5 maal hoger is dan in Wallonië
2) de nadelige effecten voor Wallonië in eerste instantie afgerond worden door hogere transfers van Vlaanderen naar Wallonië
3) de voordelige effecten groter zijn in Wallonië, vermits deze regio meer geënt is op een binnenlandse markt
Dat de PS geweigerd heeft om in te gaan op de nota van BDW, blijkt hier nogmaals nefast. Wat kan er nu mis zijn met elke regio zijn eigen beleid en eigen strategie te laten uitvoeren? Wallonië kan dan gerust hun loonhandicap versterken ter stimulatie van de consumptie, als ze daar werkelijk in geloven.
|