Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   De macht van het Vaticaan onderbrengen bij Italie,is goed voor de democratie (https://forum.politics.be/showthread.php?t=169982)

Roderik 14 april 2012 08:32

De macht van het Vaticaan onderbrengen bij Italie,is goed voor de democratie
 
Het Vaticaan is een overgebleven bolwerk van Rambo's en facisten
Opdoeken en onderbrengen onder Italiaans gezag, is goed voor de democratie en een goede remedie tegen pedosexuelen en ander gespuis.

citaatVK:
Kardinaal Domenico Calgagno, de voorzitter van de Administratie van het Patrimonium van de Heilige Stoel (APSA), gaat in de volksmond als 'kardinaal Rambo' door het leven. Een bijnaam die niet voor niets voor de kardinaal uitgekozen is.

Calcagno is namelijk al jarenlang een verwoed verzamelaar van wapens. In totaal bezit de kardinaal 13 wapens, voornamelijk historische exemplaren maar ook een aantal jachtgeweren. Die gebruikt hij dan weer voor zijn andere hobby: de jacht.

Calcagno verzekerde in de Italiaanse pers dat de wapens zich bij hem thuis in een veilig afgesloten kast bevinden en dat ze in 2006 allemaal geregistreerd zijn.

'Die passie voor wapens is al oud. Ik ging graag naar schietkramen, maar dat kan ik niet meer sinds ik in het Vaticaan ben. Het zijn oude wapens die niet veel gekost hebben', aldus de kardinaal in de krant Il Fatto Quotidiano. 'Het is iets onschuldigs, ik vind het vooral leuk de wapens te restaureren'.

De Italiaanse pers is echter sceptisch over een 'man van god', die vanuit zijn geloof en kerk uit principe gekant moet zijn tegen alle vormen van geweld. Dat juist zo'n man wapens verzamelt, vinden velen dan ook iets dat meer is weggelegd voor de originele Rambo.

Koenraad Noël 14 april 2012 09:26

Ik zie niet wat het probleem is. Als die man nu wapens wilt verzamelen, waarom niet?

peter1962 14 april 2012 23:46

ik ben er heel zeker van dat ik nog nooit iets positiefs over het vaticaan en zijn bewoners heb geschreven, en ik ben er ook vrij zeker van dat ik dat nooit zal doen. Maar wat hier met dit draadje als probleem zou moeten aangepakt worden is me toch ook niet duidelijk...
Die man verzamelt privé wat wapens. So what ?

D'ARTOIS 15 april 2012 01:30

Nee beter wapens verzamelen in de trant van de Tempeliers dan kinderen verkrachten in de trant van het Vaticaan.

Jan van den Berghe 15 april 2012 01:39

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Roderik (Bericht 6079191)
Calcagno is namelijk al jarenlang een verwoed verzamelaar van wapens.

Persoonlijk vind ik het een niet zo passende hobby, ook al omdat daar ongetwijfeld flink wat geld mee gemoeid is. Geld dat veel beter voor andere, stichtende doeleinden zou gebruikt kunnen worden.

D'ARTOIS 15 april 2012 02:02

Correct. Antieke wapens zijn zeer kostbaar. Maar je kunt een prive-persoon niet zijn hobby afnemen omdat hij toevallig een kerkterrorist is.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:04.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be