Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Persmededelingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=132)
-   -   N-VA wil één pensioenadministratie en één pensioenminister (https://forum.politics.be/showthread.php?t=170177)

Politics.be 19 april 2012 11:10

N-VA wil één pensioenadministratie en één pensioenminister
 
N-VA-Kamerlid Karolien Grosemans vindt dat er meer dan ooit behoefte is aan een organieke en een beleidsmatige vereenvoudiging van ons pensioenstelsel. De N-VA ziet dan ook heil in één pensioenadministratie en één pensioenminister.

Vandaag stelde de Ombudsdienst voor pensioen zijn jaarverslag van 2011 voor. De Ombudsdienst heeft als opdracht om klachten van burgers met betrekking tot het wettelijke pensioen te behandelen en aanbevelingen te formuleren ten aanzien van de bevoegde ministers en het parlement.

"Zoals gewoonlijk leverde de Ombudsdienst een zeer degelijk jaarverslag af", zegt Grosemans. "Meer dan ooit lag de focus dit jaar op de verschillen tussen de stelsels en de problemen die dit veroorzaakt voor de burger. Vooral mensen met een gemengde loopbaan botsen op de limieten van onze pensioenadministratie. Dat twee ministers verantwoordelijk zijn voor pensioenen - Van Quickenborne voor de pensioenen van de werknemers en de ambtenaren en minister Laruelle voor de pensioenen van de zelfstandigen - doet hier geen goed aan."

Bijna alle aanbevelingen van de Ombudsdienst hadden betrekking op niet te rechtvaardigen verschillen tussen de drie pensioenstelsels. Zo wordt er o..m. een lans gebroken voor identieke regels in geval van gepensioneerden die nog activiteiten uitoefenen, voor een grotere betrokkenheid en samenwerking tussen de drie pensioendiensten, voor gemeenschappelijke formulieren enz.

Grosemans: "Het is evident dat een vereenvoudiging zich opdringt. Voor de N-VA dient dit zowel op organisatorisch als op beleidsniveau te gebeuren. Op die manier gaan transparante en efficiënte dienstverlening hand in hand met een verlaging van de werkingskosten van de administratie."

Contactinfo:
Valerie Van Peel, woordvoerder
E-post: [email protected]

Auteur(s):
Karolien Grosemans, Kamerlid
Thema('s): Sociale zekerhei

Bron: politics.be

ViveLaBelgique 19 april 2012 11:47

Allemaal paraplufinanciering. N-VA is niet happig om Vlaanderen de pensioenen van haar eigen ambtenaren te laten betalen. Daarom dat ze nu uit opportunisme 1 pensioenminister en beleid willen op het federale niveau.

smosty 19 april 2012 12:13

Er is al één pensioenadministratie en ministers hebben we al meer dan genoeg

roger verhiest 19 april 2012 12:19

Willen we een "eenheidspensioen" iedereen gelijke behandeling mbt afhoudingen en uitbetalingen ? Of willen we een keuze, weinig afhoudingen = weinig pensioen. Veel afhoudingen/zelf sparen = veel pensioen . Dat zijn de pertinente vragen niet de overhevelingen en splitsingen van bevoegdheden volgens beroepen, gewesten enz...

De Brabander 19 april 2012 14:00

N-VA is voorstander van eenheid? Wil dat partijtje dan ook de afschaffing van het federalisme of zijn ze op het Barrikadenplein (of waar zit dat grut nu?) zo logisch niet?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:26.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be