Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Filosofie (https://forum.politics.be/showthread.php?t=171857)

Evita 3 juni 2012 19:47

Filosofie
 
Wie heeft hier wijsbegeerte gestudeerd? En waar? En waarom?

Txiki 3 juni 2012 21:12

Waarom moet gij dat weten?

Demper 3 juni 2012 21:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Evita (Bericht 6152177)
Wie heeft hier wijsbegeerte gestudeerd? En waar? En waarom?

Het zijn uw zaken nie.

Koenraad Noël 3 juni 2012 21:23

Niet als hoofdstudie, maar ik heb dat wel als vak gehad. :-)

Txiki 3 juni 2012 21:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Koenraad Noël (Bericht 6152315)
Niet als hoofdstudie, maar ik heb dat wel als vak gehad. :-)

Waarom vertelt ge dat?

Koenraad Noël 3 juni 2012 21:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Txiki (Bericht 6152318)
Waarom vertelt ge dat?

Omdat dat de vraag was, niet? Ik heb het gestudeerd. In Leuven, ja.

Van deze kerel hier:

Txiki 3 juni 2012 21:38

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Koenraad Noël (Bericht 6152326)
Omdat dat de vraag was, niet? Ik heb het gestudeerd. In Leuven, ja.

Van deze kerel hier:

Ge zijt de "en waarom" nog vergeten. "Van wie" werd niet gevraagd.

:mrgreen:

Koenraad Noël 3 juni 2012 21:53

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Txiki (Bericht 6152332)
Ge zijt de "en waarom" nog vergeten. "Van wie" werd niet gevraagd.

:mrgreen:

De waarom is impliciet vermeld: het is een vak van kunstwetenschappen, daar kan ik niet langs, hé. ;-)

Demper 3 juni 2012 22:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Koenraad Noël (Bericht 6152326)
Omdat dat de vraag was, niet? Ik heb het gestudeerd. In Leuven, ja.

Van deze kerel hier:

Achzo, oké.

-Jo- 3 juni 2012 22:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Koenraad Noël (Bericht 6152315)
Niet als hoofdstudie, maar ik heb dat wel als vak gehad. :-)

²

Txiki 4 juni 2012 06:19

Bij elke deftige studie komt er in het eerste jaar wel een vak "filosofie". Dat is dus niet bijzonder.

Восход-1 12 juni 2012 20:31

De richting Wijsbegeerte dient "geschiedenis van de Westerse wijsbegeerte" heten en ook worden gezien als dusdanig. Om aan te duiden dat het vooral de geschiedenis bestudeert van denkers die hun ideeen stoelden op een sterk beperkte en locale kennis van de realiteit.


Qua studiekeuze: niet doen. Blok geschiedenis of systeembiologie of communicatielectronica. Of neurowetenschap.

kiko 12 juni 2012 20:38

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Восход-1 (Bericht 6166702)
De richting Wijsbegeerte dient "geschiedenis van de Westerse wijsbegeerte" heten en ook worden gezien als dusdanig. Om aan te duiden dat het vooral de geschiedenis bestudeert van denkers die hun ideeën stoelden op een sterk beperkte en locale kennis van de realiteit.

Zoals elke filosoof dus.

Nr.10 18 juni 2012 02:46

De op dit ogenblik gebande banneling filosoof heeft filosofie gestudeerd.

Lunokhod 18 juni 2012 03:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Evita (Bericht 6152177)
Wie heeft hier wijsbegeerte gestudeerd? En waar? En waarom?

Als het om studiekeuze gaat volg dan Восход-1.

De wereld begrijp je het best door studie van wiskunde, fysica, systeemtheorie en informatietheorie samen met een toegepaste richting uit de ingenieurs of levenswetenschappen. De principes en denkwijzen die je aanleert in die disciplines zijn universeel toepasbaar in alle andere disciplines en zullen je meer bijbrengen dan wat ook. Het is op alle mogelijke manieren de beste studiekeuze die je kan maken als je niet nadrukkelijk een andere passie hebt.

Lees ook veel geschiedenis om een gevoel voor context en historiciteit te ontwikkelen, neurologie om zicht te krijgen op je eigen grenzen en filosofie om resistentie tegen bullshit op te bouwen. Maar deze drie dingen kan je allemaal zelf doen met boeken; daar heb je geen academische studie voor nodig (of het moest echt je passie zijn).

Bovenstaande skills geven meer inzicht in welke menselijke probleemstelling dan ook (zelfs in de filosofische) dan een studie wijsbegeerte ooit kan verwezenlijken. Een goed begrip van de moderne wetenschappen, de historische ontwikkeling van de mensheid, de dynamica van complexe/chaotische systemen/netwerken en de manier waarop hersenen de werkelijkheid scheppen zijn onontbeerlijk voor een hedendaagse denker.

Lunokhod 18 juni 2012 03:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Txiki (Bericht 6152645)
Bij elke deftige studie komt er in het eerste jaar wel een vak "filosofie". Dat is dus niet bijzonder.

Dat dient om snel wat God & vaderland door de strotten van arme studentjes te rammen om zo halfslachtige maatschappijkritiek te induceren. Iemand die echt geïnteresseerd is kan beter zelf wat goeie boeken lezen in plaats van een cursus met ocharme een handvol beknopte samenvattingen.

Knipp 18 juni 2012 11:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Lunokhod (Bericht 6174966)
Bovenstaande skills geven meer inzicht in welke menselijke probleemstelling dan ook

Okee. Call me weird.

Maar in mijn geval komt al mijn inzicht in 'menselijke probleemstelling' ( yukkie beschrijving by the way ) uit romans, songs, films en tegenwoordig zelfs tweets. Plus wat introspectie en doorgedreven oefeningen empathie.

Niet dat ik spuw op de wetenschappen, de geschiedenis, de filosofie.
But not my main dish.

en on topic : ooit nog les gehad van Rudolf Boehm, die in tegenstelling tot de Kruithof kliek wél in staat was een eigen denken te ontwikkelen...

http://www.veto.student.kuleuven.ac....215/boehm.html

C2C 18 juni 2012 15:41

Ik heb ook veel filosofiecursussen gekregen, maar de licentie zelf (of masters, heet dat nu), niet gevolgd.

Wel les gehad van types als Ijsseling, Visker, Moyaert, De Martelaere, Laermans, en andere knallers van de Brabantse wereldfilosofie.

Maar als je wijsbegeerte wil studeren moet je dat vooral doen. Soms kan je daar prachtige jobkes mee vinden. Neem Jan Leyers. Van straatmuzikant gepromoveerd tot de grootste interviewer en documentairemaker van de Lage Landen.

Er zijn misschien nog voorbeelden. Hoewel ik er niet meteen een kan toevoegen.

C2C 18 juni 2012 15:42

En van de hilarische Jan Van der Veken - hoe kon ik die vergeten. Kant, komma.

Nr.10 19 juni 2012 15:29

De al een tijdje afwezige Den Ardennees heeft filosofie gestudeerd.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:43.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be