Van de B.U.B.-persdienst:
---
KAN MEN DE BELGISCHE NATIONALITEIT VAN GENATURALISEERDEN AFNEMEN ?
De particratie maakt zich dik over de haat die bepaalde islamisten verspreiden. Ze wil dan ook die mensen hun Belgische nationaliteit afnemen. Naast de schijnheiligheid die achter dit voorstel schuilgaat, kan men zich ook afvragen of deze politieke wil een juridische basis heeft.
1. De schijnheiligheid van de particratie
Vooreerst zijn de politici die vandaag moord en brand roepen hypocriet. Het zijn immers diezelfde politici die in de Kamer van volksvertegenwoordigers de naturalisaties toekennen en die in het parlement over de nationaliteitswet stemmen. Waarom aanvaarden ze zoveel naturalisaties zonder de integratie van de persoon in de Belgische maatschappij te onderzoeken? Waarom hebben ze in 2000 de verplichting om de integratiewil van de verzoeker alsook zijn reeds verkregen niveau van integratie na te gaan afgeschaft?
Vervolgens eisen de politici dat de moslimextremisten de Belgische wet respecteren. Zeer goed. Men stelt evenwel vast dat de particratie zelf de grondwet schendt door deze te wijzigen zonder acht te slaan op de procedure van artikel 195 van de grondwet en dit al sinds 1970 !Heel het federalisme is dan ook ongrondwettelijk wat de politieke klasse in een zeer slechte positie plaatst om de Belgen te bekritiseren.
Bovendien verdraagt en subsidieert de zogenaamde Belgische democratie openlijk separatistische partijen die haat zaaien jegens de andere taalgroep van het land, zoals het Vlaams Belang en de N-VA. De traditionele partijen houden daarenboven niet op de racistische ideologie van voornoemde partijen achterna te hollen door het land meer en meer op taalbasis op te delen.
Moeilijk om nog schijnheiliger te zijn…
2. De mogelijkheid om de Belgische nationaliteit af te nemen
Vóór het nationaliteitswetboek van 28 juni 1984 was het mogelijk dat een Belg van geboorte de Belgische nationaliteit verloor. Dit lot was ondermeer beschoren aan Belgen die met de vijand hadden gecollaboreerd tijdens de tweede wereldoorlog. Een sprekend voorbeeld is Paul Van Aerschodt, die in 2011 in San Sebastian in Spanje stierf. Tijdens de oorlog heeft hij in de provincies Henegouwen en Brabant duizenden Belgen die trachtten aan de dwangarbeid te ontsnappen aangegeven (LLB 02.03.2011). Bij vonnis van de krijgsraad van Charleroi van 1946 werd hij bij verstek tot de dood veroordeeld en verloor hij zijn Belgische nationaliteit. Hij is niettemin naar Spanje en dan Zuid-Amerika kunnen ontsnappen zonder ooit rekenschap voor zijn oorlogsmisdaden te hebben moeten afleggen…
Nu beperkt artikel 23 §1 van het nationaliteitswetboek de straf van vervallenverklaring van de nationaliteit tot Belgen die op de dag van hun geboorte hun nationaliteit niet van een Belgische ouder of een inwoner in België hebben verkregen. Als deze personen ernstig te kort komen aan hun verplichtingen als Belgisch burger kunnen ze door het hof van beroep uit hun nationaliteit ontzet worden.
Dit zelden toegepast artikel kende een opflakkering tijdens de recente polemiek rond Sharia4Belgium, een kleine islamistische organisatie die het op de hedendaagse Belgische maatschappij gemunt heeft. Maar is dit artikel niet in strijd met de gelijkheid van de Belgen zoals bepaald door de artikels 10 en 11 van de grondwet? Creëert men geen discriminatie tussen Belgen van geboorte van wie de nationaliteit niet meer kan afgenomen worden? Zijn er Belgen, die om reden van oorsprong, meer waard zijn dan andere? Dit is natuurlijk onmogelijk in een rechtstaat en het grondwettelijk hof kan de toepassing van dit artikel in een specifiek geval na prejudiciële vraag weigeren.
De B.U.B. is nochtans voorstander van het vervallen verklaren van de Belgische nationaliteit, maar dit verval moet zoals vroeger ook op Belgen van geboorte toegepast worden, waaronder bijvoorbeeld die “Vlaams”- en “Waals”-nationalisten die haat zaaien jegens de andere taalgemeenschap van het land en die een hekel hebben aan hun Belgische nationaliteit. Het is inderdaad hypocriet en onaanvaardbaar om deze straf voor te behouden aan de Belgen die niet sinds hun geboorte Belg zijn. Alle Belgen moeten immers op voet van gelijkheid behandeld worden.
---
http://www.unionbelge.be/?p=5797