Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Het einde der pyramides in zicht ? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=173799)

Aligator 19 juli 2012 15:42

Het einde der pyramides in zicht ?
 
Na de Boudha's in Afganistan, de eeuwenoude graftombes in Tombouctou, zijn nu de pyramides aan de beurt ?
Dat is in elk geval de hartewens der salafisten, die daarvoor aandringen bij de nieuwe Egyptische president...:-(
http://www.vrijechroniqueurs.nl/het-...ides-afbreken/

Citaat:

Het nieuwe Egypte is gek geworden. Men wil de piramides afbreken

Geplaatst op 13 juli 2012, door Hans den Hollander.


De salafisten doen een beroep op president Mursi: het zijn symbolen van het heidendom en moeten vernietigd worden.

DE ENIGE RIJKDOM VAN CAÏRO.

Het lijkt het juiste moment te zijn om snel de Piramides te gaan bezoeken, voordat de islamitische neo-iconoclasten [1] ze gaan slopen. Het zijn heidense symbolen, buldert de Saoedische sjeik Ali Bin Said Al Rabi’i, die, naast het dragen van sharia-oogkleppen, zo gewend is aan woestijnhorizonten dat hij geen enkele hindernis in zijn gezichtsveld duldt. Wat in het ergste geval tot bezorgdheid kan stemmen is het project van de salafistische partij “Het Licht” die bij de laatste verkiezingen 20% van de stemmen behaald heeft en verdeeld blijkt te zijn in twee denkrichtingen, volgens het verslag van Raymond Ibrahim in het “Front Page Magazine”: enerzijds de ‘valken’ die de getuigenis van de pre-islamitische afgodsdienst willen vernietigen en anderzijds de ‘duiven’ die zich zouden beperken tot het bedekken van de faraonische grafmonumenten met was[2].

Smaad aan de sfinx – De meest gematigde onder hen is Abdel Momeim Al Sahat, voorvechter van de beslaglegging op de literaire werken van romancier en Nobel prijswinnaar Naguib Mahfouz en van het verbod op het voetbalspel, omdat het «de muzelmannen afhoudt van de verering van God». Daar tegenover stelt zich de president op van de ‘Nationale Eenheid’, Abt Al Latif al Mahmoud, die de president van de Republiek Mohammed Mursi aanspoort «de Piramiden te vernietigen en te volbrengen wat Amr Bin Al As niet gelukt was».

Een duistere boodschap die slaat op die makker van Mohammed die er, na de inval in en de verovering van Egypte, in geslaagd was een ontzaglijk grote massa getuigenissen uit het verleden in de as te leggen, inclusief, misschien, de bibliotheek van Alexandrië, in opdracht van kalief Omar. Naderhand, omstreeks 1380, stortte Mohammed Saim Al Dahr zich op de Sfinx, maar het is niet zeker of het verdwijnen van de neus zijn werk is geweest of van enkele van zijn navolgers en liefhebbers van schietwedstrijden. Wat wel zeker is, is dat het beroemde beeldhouwwerk van het mythische wezen dat in Giza rust, nu veel meer riskeert dan in de Middeleeuwen.

Om een kwestie van principe zouden de opvolgers van de mammelukken[3] niet onder willen doen voor hun vermaarde voorgangers. Bovendien zouden zij de Afghaanse Taliban willen nadoen die de standbeelden van de Boeddha’s van Banyam in puin geschoten hebben en wedijveren met de Ansar al Dine, de verdedigers van het geloof, die onlangs de mausolea van Mali en de graven van Timbuktu verwoest hebben. Zo zouden ze voor het Museum der Egyptische Oudheden in de hoofdstad best kunnen beslissen de sarcofagen en de mummies door vrouwen in boerka te vervangen. Het verschil is niet noemenswaardig. En hoe het ook zij, zoals de leider van de Moslim Broederschap Mohammed Akef onlangs verklaarde, «naar de duivel met Egypte», als het zou gaan om de islam afhankelijk te maken van het landsbelang.

Maar in Caïro kan men zich toch niet veroorloven het schokeffect op de toeristische sector te verwaarlozen, waaruit jaarlijks een twintigtal miljarden de op sterven na dode staatskassen van de Egyptische Republiek binnenstromen. Maar er komen ook al enkele ethische bedenkingen naar voren uit de vakantiezakenwereld ondanks dat die aan tenminste 3 miljoen mensen werk verschaft.

Gescheiden stranden – Om een volgens de koran en religieus houdbaar toerisme te stimuleren, gaan er stemmen op die opperen de stranden te scheiden: aan de ene kant de mannen, aan de andere kant de vrouwen, strikt van elkaar geïsoleerd. Geen alcohol, en ook is het afgelopen met muziek en vermaak, eveneens voor de buitenlandse gasten. De “morele politie” zou de bewaking op zich nemen, op voorstel van nog weer andere fundamentalisten.

Op dat moment zouden Sharm El Sheikh en de badplaatsen van de westelijke kust van de Rode Zee definitief hun deuren kunnen sluiten en zich met was kunnen bedekken in afwachting van betere tijden.

Tenzij, zoals met veel westelijke archeologen al gebeurd blijkt te zijn, er over de nieuwe Egyptische farao’s een nieuwe en doeltreffender vervloeking van Toetanchamon uitbarst.


door Andrea Morigi

Vertaling: Hans den Hollander

Bron: «Libero» van 11 juli 2012
Waar gaat de religieuze waanzin van die mensen stoppen ? Niet aan de Egyptische grenzen in elk geval, het fenomeen is wereldwijd verspreid.

quercus 19 juli 2012 15:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Aligator (Bericht 6230304)
Na de Boudha's in Afganistan, de eeuwenoude graftombes in Tombouctou, zijn nu de pyramides aan de beurt ?
Dat is in elk geval de hartewens der salafisten, die daarvoor aandringen bij de nieuwe Egyptische president...:-(
http://www.vrijechroniqueurs.nl/het-...ides-afbreken/



Waar gaat de religieuze waanzin van die mensen stoppen ? Niet aan de Egyptische grenzen in elk geval, het fenomeen is wereldwijd verspreid.

Een mooie illustratie tot wat een bekeringsdriftige en hatelijk onverdraagzame bende bebaarde nachtjapondragers in staat is.

Kasumi 19 juli 2012 15:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Aligator (Bericht 6230304)
Na de Boudha's in Afganistan, de eeuwenoude graftombes in Tombouctou, zijn nu de pyramides aan de beurt ?

Tuurlijk niet.

Marxmannetje 19 juli 2012 15:53

Voor je het weet zitten wij in het tijdperk waar het klonen van mensen en materiaal kinderspel is, terwijl zij elektriciteit moeten heruitvinden.

De piramiden afbreken is een immens moeilijke taak, gaat immens veel geld kosten en eens het gebeurd is gaan de cijfers van het aantal toeristen dat naar ginder trekt zo zakken dat niemand gewoonweg meer naar Egypte gaat. Al te bedenken hoeveel geld de toeristische sector opbrengt in Egypte voor alleen die piramiden.

Ze maken zich belachelijk en storten hun eigen land nog meer in de miserie dan het al is. Het is zodanig absurd, dit voorstel en hun argument dat het heidense symbolen zijn, dat je begint te twijfelen of deze mensen een functionerend brein hebben en of alles in hun kop nog op zijn plaats is.

Kasumi 19 juli 2012 16:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door quercus (Bericht 6230310)
Een mooie illustratie tot wat een bekeringsdriftige en hatelijk onverdraagzame bende bebaarde nachtjapondragers in staat is.

Je klinkt als een typische pijpekrullende joodse haatbaard die zijn haat ongecontroleerd aan het fulmineren is.

Hoe zit het trouwens met je jood worden? Dat lijkt de goede kant op te gaan?

C2C 19 juli 2012 16:04

Ik voorspel dat de piramides voor het eind van dit jaar zullen concurreren met Zombies en Incas, en door aardmagnetische levitatie op het Witte Huis zullen vallen.

Scherven A. Mok 19 juli 2012 16:04

Jeruzalem zal de nieuwe hoofdstad van Egypte worden.

8O


:rofl:




:?




:cry:

quercus 19 juli 2012 16:06

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kasumi (Bericht 6230348)
Je klinkt als een typische pijpekrullende joodse haatbaard die zijn haat ongecontroleerd aan het fulmineren is.

Hoe zit het trouwens met je jood worden? Dat lijkt de goede kant op te gaan?

Kom eens terug wanneer je omtrent Joden wat meer weet. De door jou gebruikte adjectieven laten duidelijk zien dat je op dat vlak onvoorstelbaar dom en onwetend bent. Typisch moslim.

Kasumi 19 juli 2012 16:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Scherven A. Mok (Bericht 6230354)
Jeruzalem zal de nieuwe hoofdstad van Egypte worden.

Zou best kunnen. Daar gaat nog duizenden jaren voor gestreden worden, met telkens nieuwe overwinnaars.

quercus 19 juli 2012 16:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kasumi (Bericht 6230360)
Antwoord liever op de vragen, wannabe jood? Is je piemeltje reeds besneden? En zul je wel waardig genoeg bevonden worden om bij de clan te horen?

Richt die moslim-dame in jouw avatar zich altijd met dergelijke vragen tot een man? Je getuigt van een ongezonde nieuwsgierigheid. Je wordt bepaald lichtzinnig...

Kasumi 19 juli 2012 16:22

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door quercus (Bericht 6230373)
Richt die moslim-dame in jouw avatar zich altijd met dergelijke vragen tot een man? Je getuigt van een ongezonde nieuwsgierigheid. Je wordt bepaald lichtzinnig...

Je hebt me zowaar bijna aan het lachen gekregen. Dat had ik nooit van een huilebalk als jij verwacht dat dat tot de mogelijkheden zou kunnen behoren.

Scherven A. Mok 19 juli 2012 16:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kasumi (Bericht 6230371)
Zou best kunnen. Daar gaat nog duizenden jaren voor gestreden worden, met telkens nieuwe overwinnaars.

Dat zou die achterlijke nieuwe Egyptische president tijdens een verkiezingsmeeting gezegd hebben. :evil:
Dat land heeft geen problemen genoeg.

Kasumi 19 juli 2012 16:29

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Scherven A. Mok (Bericht 6230385)

Ochja, politiekers en hun loze beloften altijd.

Scherven A. Mok 19 juli 2012 16:32

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kasumi (Bericht 6230391)
Ochja, politiekers en hun loze beloften altijd.

Hopelijk zijn er genoeg andersdenkenden in Egypte. Filip De Winter of erger is daar toch maar president.

SDX 19 juli 2012 16:33

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Scherven A. Mok (Bericht 6230385)

Die halvegare is al net zo geschift als die Ahmadinejad. :roll:

Kasumi 19 juli 2012 16:37

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Scherven A. Mok (Bericht 6230400)
Hopelijk zijn er genoeg andersdenkenden in Egypte.

Ik heb zo'n 2.000.000 Egyptenaren horen schreeuwen op dat plein; dat ze richting Jerusalem gingen. Het lijk een hot topic te zijn ginder. :lol:

Scherven A. Mok 19 juli 2012 16:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kasumi (Bericht 6230410)
Ik heb zo'n 2.000.000 Egyptenaren horen schreeuwen op dat plein; dat ze richting Jerusalem gingen. Het lijk een hot topic te zijn ginder. :lol:

Het is te hopen dat ze gaan. Dan ga ik ook.

Zipper 19 juli 2012 16:51

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Aligator (Bericht 6230304)
Na de Boudha's in Afganistan, de eeuwenoude graftombes in Tombouctou, zijn nu de pyramides aan de beurt ?
Dat is in elk geval de hartewens der salafisten, die daarvoor aandringen bij de nieuwe Egyptische president...:-(
http://www.vrijechroniqueurs.nl/het-...ides-afbreken/



Waar gaat de religieuze waanzin van die mensen stoppen ? Niet aan de Egyptische grenzen in elk geval, het fenomeen is wereldwijd verspreid.

en t'is nog niet alles :

http://www.demorgen.be/dm/nl/990/Bui...estation.dhtml

Verder wordt nagedacht om zonnebaden in bikini te verbieden.
Soit, het toerisme in Egypte zal instorten.

Munglik 19 juli 2012 16:56

http://thedailynewsegypt.com/2012/07...giza-pyramids/

:roll:

zonbron 19 juli 2012 17:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Munglik (Bericht 6230456)

Jammer, ik wou mijn woning uitbreiden met het afbraakafval en andere resten ervan. :cry:


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:59.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be