Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   'Stoppen met hulp aan Griekenland' (https://forum.politics.be/showthread.php?t=173941)

Savatage 22 juli 2012 16:23

'Stoppen met hulp aan Griekenland'
 
Wel wel, als het wat meezit geraken we dan toch nog verlost van die Grieken. Spijtig van de miljarden die er al ingepompt zijn, maar hopelijk is het dan definitief gedaan. Tientallen miljarden ontvangen en ondertussen vertikken om te besparen.

Ik ben bijzonder benieuwd naar de gevolgen voor de Griekse bevolking als ze niet meer de miljarden krijgen. Vooral op vlak van pensioenen en de tienduizenden overheidsbedienden.

Citaat:

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stopt met het steunen van Griekenland. Dat staat geschreven op de website van het Duitse weekblad Der Spiegel.

Het blad meent dat Europese leiders in Brussel zijn ingelicht over de plannen van het IMF. Als dat klopt, kan het gevolg zijn dat Griekenland in september niet meer aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen.

Het aankondiging komt vlak voor de volgende inspectie van de Griekse financiën door de 'trojka', de Europese Unie, de Europese Centrale Bank en het IMF.

F.B. 22 juli 2012 17:39

Citaat:

'IMF wil Grieken niet meer steunen'

zondag 22 juli 2012, 12u40Bron: Novum

Het geduld van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) met Griekenland is op en het fonds wil geen bijkomende hulp meer verstrekken. Dat meldt het Duitse weekblad Der Spiegel. Het blad baseert zich op hooggeplaatste bronnen bij de Europese Unie.


Der Spiegel bericht dat de Europese leiders in Brussel zijn ingelicht over het voornemen van het IMF. Als het bericht klopt, dreigt Griekenland in september zijn financiële verplichtingen niet meer te kunnen voldoen, aldus Der Spiegel. Want vele Europese landen zijn evenmin bereid met extra geld over de brug te komen. Nederland en Finland hebben hun steun zelfs expliciet gekoppeld aan die van het IMF.

Het bericht komt vlak voor de volgende inspectie van de Griekse financiën door de 'trojka': de Europese Unie, de Europese Centrale Bank en het IMF. De trojka zou op 26 juli een bezoek aan het land brengen. Ze zou groen licht moeten geven voor de uitbetaling van de volgende tranche van de eerder afgesproken steun.

Meer tijd

De uitbetaling is gepland voor september, maar dat is voor het land waarschijnlijk te laat, omdat het achterloopt met de hervormingen. Griekenland wil daarom een overbruggingskrediet krijgen om aan zijn financiële verplichtingen te kunnen voldoen.

Leden van de nieuwe Griekse regering hebben de afgelopen weken al verschillende keren gezegd dat de afgesproken hervormingen en bezuinigingen niet op tijd kunnen worden doorgevoerd. Zij willen meer tijd van Brussel krijgen om de herstructurering door te voeren, onder meer omdat de krimp van de Griekse economie door de bezuinigingen nog groter is dan verwacht. In plaats van 11,5 miljard euro te besparen in 2013 en 2014, willen ze uitstel tot 2015-2016.

Maar de meeste euro-landen voelen er niets voor om de Grieken deze extra tijd te geven. Uitstel zou onder meer betekenen dat het land nog extra steun nodig heeft. Volgens Der Spiegel is deze steun becijferd op 10 �* 50 miljard euro. Onder meer de Duitse overheid heeft al laten weten dat het tijdspad van de bezuinigingen net zo goed deel uitmaakt van de afspraken als de inhoud ervan.

Grexit

Intussen lijken in Brussel en in andere Europese hoofdsteden de geesten steeds rijper te worden voor een exit van Griekenland uit de eurozone. Het vertrek zou inmiddels als 'beheersbaar' worden gezien, dat wil zeggen dat het risico op verdere besmetting van andere landen in de hand kan worden gehouden.

Het nieuwe permanente steunfonds voor de euro, het ESM, zou daarbij een cruciale rol moeten spelen. Dat fonds is vanaf september operationeel.

http://www.standaard.be/artikel/deta...MF20120722_029

Citaat:

'IMF wil geldkraan naar Griekenland dichtdraaien'

14:48 - 22 juli 2012 door Katrien Verstraete

Gaat Griekenland in september failliet? Dat is alvast niet denkbeeldig als het Internationaal Muntfonds (IMF) niet langer met geld over de brug wil komen voor Griekenland, zoals het Duitse blad 'Der Spiegel' beweert.

Bosbranden in Griekenland. Het IMF zou de Griekse crisis alvast niet langer mee willen blussen. (foto: afp)
EIB helpt toch Griekse kmo's
ECB draait Athene duimschroeven a…
Het geduld van het IMF is op. Volgens het bericht op de website van Der Spiegel hebben IMF-vertegenwoordigers afgelopen vrijdag aan de eurogroep laten weten het IMF niet langer bereid is nog gelden voor de redding van Griekenland ter beschikking te stellen.

Trojka
De trojka, de experts van de EU en het IMF, gaat de komende week de achterstand opmeten die Athene opliep bij de hervormingen, saneringen en privatiseringen. Het is nu echter al zonneklaar dat die achterstand bijzonder groot is en dat de Grieken hun verplichtingen niet (alleen) kunnen nakomen.
Op 20 augustus moeten de Grieken op de markten 3,8 miljard euro ophalen. Voor dat probleem is een 'technische oplossing' in de maak, klinkt het in Europese kringen. Daarvoor zou de ECB 'nog een laatste keer' bijspringen.
De hamvraag blijft of Griekenland in de eurozone kan blijven. 'De vraag is: kunnen de Grieken politiek en economisch zodanig bijbenen dat ze volwaardig in de eurozone kunnen blijven,' zeggen hooggeplaatste EU-bronnen. Tegen 2020 moet Griekenland normaal zijn schuldgraad tot 120 procent terugdringen. Maar dat lijkt moeilijk haalbaar. Griekenland vraagt meer tijd om zijn engagementen na te komen. Daarvoor zou het land nog eens 10 tot 50 miljard euro nodig hebben.

Geldschieters boos
Maar nog eens de zoveelste geldbaxter aan de Griekse patiënt hangen, zien de rijkere eurolanden als Nederland en Duitsland niet zitten. Ook de Oostenrijkse minister van Financiën, Maria Fekter, maakte zich de voorbije dagen al behoorlijk boos.

'De geldschieters, ook ik, zijn bijzonder misnoegd door het tekort aan hervormingen, het uitblijven van privatiseringen of groeiprojecten. Het enige wat we horen is 'alstublieft, geef ons meer geld. We willen dat Griekenland minstens vanaf 2020 weer op eigen benen staat. Maar de patiënt moet zelf willen opstaan.'

Het Griekse probleem willen de eurolanden over de zomer proberen te tillen, bleek op de eurogroep vrijdag. In september wordt gehoopt dat - na het fiat van het Duits hof - het noodfonds ESM echt van start kan gaan. Dat zou dan als 'valscherm' kunnen dienen voor landen die dreigen meegesleurd te worden bij een Griekse exit uit de eurozone, aldus Der Spiegel.

http://www.tijd.be/nieuws/politiek_e...13851-3140.art

Savatage 22 juli 2012 17:49

Citaat:

'De geldschieters, ook ik, zijn bijzonder misnoegd door het tekort aan hervormingen, het uitblijven van privatiseringen of groeiprojecten. Het enige wat we horen is 'alstublieft, geef ons meer geld. We willen dat Griekenland minstens vanaf 2020 weer op eigen benen staat. Maar de patiënt moet zelf willen opstaan.'
Duidelijk verwoord.

D'ARTOIS 22 juli 2012 18:15

Dit had allemaal ruimschoots voorkomen kunnen worden.

Iedereen, uitgezonderd de EU politie en commissariaat, kon op de botte klompen aanvoelen dat Griekenland alreeds lang in de kelder lag. Het zal nooit aan zijn verplichtingen voldoen. Al zouden ze het willen, wat definitief niet het geval is.
De reden waarom men (lees EU) toch nog het geld van de inlegger c.q. belastingbetaler slachtofferde werd ingebracht door de grenzeloze minachting door eerstgenoemden van de belangen van laatstgenoemde 2.

Kortom tijd om een eind aan de Brusselse EU mafia te maken.

BonBon 22 juli 2012 20:29

Ik had het zo vroeg niet verwacht maar wel logisch als je het bekijkt, zo net voor de volgende investeringsronde. Ik hoop dat Spanje er wel op tijd uit geraakt want dat ziet er daar bijna even slecht uit.

Savatage 22 juli 2012 20:37

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door BonBon (Bericht 6236418)
Ik had het zo vroeg niet verwacht maar wel logisch als je het bekijkt, zo net voor de volgende investeringsronde. Ik hoop dat Spanje er wel op tijd uit geraakt want dat ziet er daar bijna even slecht uit.

We zullen zien met Spanje. Als je cijfers leest over hun schuldposities val je haast omver, maar ik vermoed dat de goodwill daar wel groter is om eruit te geraken. In Griekenland willen ze simpelweg niet besparen.

alfa16vjtd 22 juli 2012 20:43

Het probleem is wel dat je hier met het ideale recept zit voor een oorlog. De Grieken zullen alle schuld proberen afschuiven op Europa.

Dajjal 22 juli 2012 20:52

Griekenland had nooit in de Euro mogen zijn. Good riddance. Ze moeten hun plan maar trekken, het was altijd een derdewereldland dat een tijdje ferm boven zijn stand heeft kunnen leven. Payback is a b*tch.

Voor de beleggers onder ons... Get out of EU securities.

Piero 22 juli 2012 21:39

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door alfa16vjtd (Bericht 6236446)
Het probleem is wel dat je hier met het ideale recept zit voor een oorlog. De Grieken zullen alle schuld proberen afschuiven op Europa.

Grappig. Griekenland heeft nog juist voor enkele miljarden wapentuig gekocht in de EU. Zal dat nu teruggehaald worden? En ze kunnen hun NAVO-verplichtingen toch al niet nakomen. Ze kunnen inkomsten genereren als ze uit de NAVO stappen en een NAVO basis toestaan waarvoor de NAVO moet betalen.

In de regio is Cyprus nog veel erger failliet, dank zij een waterhoofd van internationaal bankieren. En Cyprus heeft zeer veel kredieten verstrekt aan Griekenland. Dus Cyprus moet ook maar uit de muntunie. Turkije wil zich er vast wel over ontfermen. ;-)

Jan van den Berghe 22 juli 2012 23:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Savatage (Bericht 6236436)
We zullen zien met Spanje. Als je cijfers leest over hun schuldposities val je haast omver, maar ik vermoed dat de goodwill daar wel groter is om eruit te geraken. In Griekenland willen ze simpelweg niet besparen.

En in vergelijking met Spanje stelt de Griekse economie nu eenmaal niets voor. Griekenland wordt volgens mij ten onrechte bij de West-Europese landen gerekend, terwijl het eigenlijk eerder een Balkanland is. Met alle gevolgen van dien.

Burkide 22 juli 2012 23:33

Heeft Griekenland dan al hulp gekregen?

Piero 22 juli 2012 23:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Burkide (Bericht 6236741)
Heeft Griekenland dan al hulp gekregen?

Voor zover ik het heb gevolgd heeft Griekenland weinig of geen geld gekregen. De miljarden steun van het IMF en de ECB zijn benut om rente en aflossingen te betalen op staatsleningen. Wellicht hebben enkele Griekse banken zodoende de rente op hun staatsobligaties ontvangen. De staatsschuld is daardoor echter weer opgelopen. Ook de korting van de banken op staatsobligaties was feitelijk geen hulp, want dit was gelijk aan een schikking van de banken bij een bankroet. Het voordeel daarvan is dat deze banken nu al grotendeels afgeboekt hebben op hun leningen aan Griekenland zodat zij bij een uiteindelijk bankroet van Griekenland een kleinere en wellicht draaglijke schade zullen hebben.

Bolleke Wol 23 juli 2012 11:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door alfa16vjtd (Bericht 6236446)
Het probleem is wel dat je hier met het ideale recept zit voor een oorlog. De Grieken zullen alle schuld proberen afschuiven op Europa.

En dat zou terecht zijn ook.

Txiki 23 juli 2012 11:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Savatage (Bericht 6236436)
We zullen zien met Spanje. Als je cijfers leest over hun schuldposities val je haast omver, maar ik vermoed dat de goodwill daar wel groter is om eruit te geraken. In Griekenland willen ze simpelweg niet besparen.

Goodwill? Je vermoeden is naïef.

De PP en de Spaanse staat hebben geen keuze. Het is dat of bye bye Spain. Hoe dan ook is het bye bye Spain. Alleen kan de PP niet anders dan de UNA, GRANDE, LIBRE mond-op-mondbeademing te geven.
De Basken en de Catalanen hebben hun analyses al lang gemaakt: de oplossing voor deze crisis? INDEPENDENTZIA! Ze staan te trappelen.

Nog even, en dan kunnen de militairen weer een staatsgreep plegen en een 21ste eeuwse Franco aanstellen.

mvd 23 juli 2012 20:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Txiki (Bericht 6237328)
Goodwill? Je vermoeden is naïef.

De PP en de Spaanse staat hebben geen keuze. Het is dat of bye bye Spain. Hoe dan ook is het bye bye Spain. Alleen kan de PP niet anders dan de UNA, GRANDE, LIBRE mond-op-mondbeademing te geven.
De Basken en de Catalanen hebben hun analyses al lang gemaakt: de oplossing voor deze crisis? INDEPENDENTZIA! Ze staan te trappelen.

Nog even, en dan kunnen de militairen weer een staatsgreep plegen en een 21ste eeuwse Franco aanstellen.

Is Catalonië niet een van de regio's die recent noodhulp heeft gevraagd aan de Spanje?

Bolleke Wol 23 juli 2012 21:16

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door mvd (Bericht 6238336)
Is Catalonië niet een van de regio's die recent noodhulp heeft gevraagd aan de Spanje?

Tot nu toe is Catalonië een netto betaler geweest in de Spaanse financies.

lombas 23 juli 2012 21:19

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bolleke Wol (Bericht 6238398)
Tot nu toe is Catalonië een netto betaler geweest in de Spaanse financies.

Volgens een bepaalde definitie valt Valencia binnen de Catalaanse "gebieden".

;-)

Derk de Tweede 23 juli 2012 21:33

Duitsland haakt ook al als het om steun aan de Grieken gaat!
http://www.bndestem.nl/nieuws/algeme...riekenland.ece

Bolleke Wol 23 juli 2012 21:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door lombas (Bericht 6238404)
Volgens een bepaalde definitie valt Valencia binnen de Catalaanse "gebieden".

;-)

Euh, ja, dat is normaal ook mijn definitie :oops:

Dus:


Tot nu toe is de Autonome Regio Catalonië een netto betaler geweest in de Spaanse financies.

Karel Martel B 23 juli 2012 21:50

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Piero (Bericht 6236760)
Voor zover ik het heb gevolgd heeft Griekenland weinig of geen geld gekregen. De miljarden steun van het IMF en de ECB zijn benut om rente en aflossingen te betalen op staatsleningen.

Ze hebben inderdaad geen geld gekregen waar ze mee mochten doen wat ze willen. Allicht. :roll:
Maar als iemand in uw plaats uw hypotheek aflost valt dat toch onder de noemer "help", zou ik denken.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:00.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be