Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Joodse filmmaker speelt bewust stokebrand met provocerende anti-islamfilm (https://forum.politics.be/showthread.php?t=176513)

-Jo- 12 september 2012 22:45

Joodse filmmaker speelt bewust stokebrand met provocerende anti-islamfilm
 
Een omstreden anti-islamfilm van de Israëlisch-Amerikaanse filmmaker Sam Bacile leidt tot steeds meer onrust in de islamwereld. Algerije en Tunesië waarschuwen voor gewelddadige protesten, Afghanistan heeft YouTube geblokkeerd. In Egypte en Libië braken gisteren al protesten uit. Christopher Stevens -de Amerikaanse ambassadeur in Benghazi- en drie andere diplomaten kwamen daarbij om het leven. Prachtig toch, die Arabische Lente? :twisted:

Ook in Marokko en Soedan trokken fundamentalistische moslims de straat op. Iran wil morgen een grote demonstratie houden. In de twee uur durende film, 'Innocence of Muslims', wordt Mohammed neergezet als een bedrieger, een versierder en een gek. Elk zinnig mens weet dat dit enkel en alleen bedoeld is om te kwetsen en te provoceren, de jood Bacile wist zeer goed dat er een stevige tegenreactie hierop zou komen. De Verenigde Staten sturen intussen een antiterrorismeteam met een vijftigtal mariniers naar Libië om de veiligheid te versterken. Door het gestook van deze jood mag de gewone Amerikaanse belastingbetaler weer dokken.

De omstreden film lokt in tal van moslimlanden hevig protest uit. Ambassadeur Christopher Stevens kwam gisteren om het leven tijdens een aanval in de Libische hoofdstad Benghazi. Maker van de film is Sam Bacile (56), een joodse projectontwikkelaar uit Californië met zowel de israëlische als de Amerikaanse nationaliteit. Hij leeft intussen ondergedoken, meldden Amerikaanse media die de filmmaker aan de lijn kregen. :lol: Hij klonk nog steeds strijdlustig en wilde met zijn politieke film naar eigen zeggen aantonen dat de islam een "kankergezwel" is. :roll: Een Egyptische journalist heeft al aangekondigd dat hij de makers van de anti-islam film 'Innocence of Muslims' voor de rechter sleept.

En ook het Pentagon roert zich: generaal Martin Dempsey, de hoogste militair in de Verenigde Staten, belde de omstreden anti-islamitische dominee Terry Jones. Voornaamste boodschap was dat hij afstand moet nemen, want het was door zijn steun dat de film aandacht kreeg in de islamitische landen. Hopla, het achterlijke christelijke fundamentalisme in de USA is natuurklijk ook weer van de partij. Of hoe de drie grote woestijngodsdiensten weer maar eens de wereld in brand dreigen te steken.

Gisteren braken er in Egypte en Libië protesten en rellen uit als gevolg van de film. In Libië kwam daarbij de Amerikaanse ambassadeur Christopher Stevens om het leven nadat zijn auto met raketten werd aangevallen. Drie andere medewerkers werden eveneens gedood. De laatste keer dat een Amerikaanse ambassadeur omkwam bij een terroristische aanval dateert nochtans al van 1979. Adolph Dubs liet toen het leven in Afghanistan.

In Afghanistan is de videowebsite YouTube intussen geblokkeerd om het Afghanen onmogelijk te maken de anti-islamfilm te bekijken. "Ons is medegedeeld YouTube te blokkeren voor het Afghaanse volk totdat de video eraf is gehaald", zei Aimal Marjan, algemeen directeur van het ministerie van Informatie tegen persbureau Reuters. De Afghaanse president Hamid Karzai bestempelde de video als een belediging voor de 1,5 miljard moslims op de wereld. Opvallend: hij sprak niet over de dood van de Amerikaanse diplomaten. Anti-islambeelden leidden eerder al tot rellen en doden in Afghanistan.

De Egyptische Moslim Broederschap heeft opgeroepen tot protest tegen de verspreiding van de trailer van de film. De broederschap wil vrijdag vreedzaam protest voor alle moskeeën, verklaarde de secretaris-generaal van de broederschap, Mahmud Hussein. Ook de Egyptische president Mohammed Mursi heeft de Egyptische ambassade in Washington gevraagd "alle wettelijke maatregelen" te ondernemen in de VS tegen de makers van de film. Hij noemde de film van de jood Sam Bacile "een racistische misdaad die islamieten en christenen tegen elkaar probeert op zetten".


De taliban hebben de Afghaanse strijders opgeroepen zich voor te bereiden op de strijd tegen de Amerikanen en sporen ze op wraak te nemen tegen Amerikaanse militairen, meldt persbureau Reuters. "Het Islamitische Emiraat doet een beroep op de religieuze leiders in het hele land om hun islamitische volgelingen op de hoogte te brengen van deze onmenselijke handelingen door de Amerikanen. Maak ze klaar voor een langdurige strijd", aldus de taliban in een verklaring.

Volgens Hillary Clinton, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, was de aanslag het werk van een "kleine en gewelddadige groep" en zal "de vriendschap" tussen de VS en Libië niet het slachtoffer worden. :lol: Amerika is immers gebaat bij een stabiel Libië. Ambassadeur Chris Stevens heeft zijn leven gegeven voor een beter Libië, verklaarde ze nog.

De omstreden film van Sam Bacile ligt aan de basis van het bloedvergieten en de aanhoudende protesten in verschillende moslimlanden. Bacile nam de film vorig jaar in 3 maanden op in Californië. Ongeveer 60 acteurs en 45 anderen werkten eraan mee. Bacile zou van zo'n 100 joodse geldschieters 5 miljoen dollar (3,9 miljoen euro) hebben gekregen. De hele film duurt 2 uur en de acteurs spreken Engels.

(Bron: HLN, Belga, AFP)
---------------------------------------------------

Nee meneer, met de joden hebben we nooit last, die zijn braaf en berokkenen niemand last of kwaad. maar die Marokkanen, hohooo geen sjakos is veilig ervoor!
:roll:

Vlaanderen_onafhankelijk 12 september 2012 23:01

Over de rollen van Bacile en Jones in dit wansmakelijke voorval valt er inderdaad veel te zeggen. Het is erg gemakkelijk je achter 'freedom of speech' te schuilen, op duizenden kilometers van de brandhaard, in het veilige Amerika...

Maar laten we vooral ook niet vergeten dat de reacties in de islamitische wereld alwéér totaal buiten proportie en ronduit barbaars zijn, net zoals de hetze indertijd ronde Mohammedcartoons.

De Arabische Lente is voor het Westen het grootste drama van de afgelopen jaren. Harde, maar voor het Westen betrouwbare despoten werden afgezet door hun bevolking en vervangen door moslimfundi's die een waar gevaar vormen voor datzelfde Westen, mét medeweten en in Libië zelfs met medewerking van alweer datzelfde Westen. En in Irak, voorheen nooit een bedreiging voor de VS of haar bondgenoten, hebben ze de dictator zelf afgezet met als resultaat een onstabiel land met een onbetrouwbare regering. Tragisch...

Maar en fond is er geen vergoelijking voor het doden van onschuldige mensen die in de verste verte niks te maken hebben met de stokebranden van het incident, maar mensen moeten zich toch eens gaan bezinnen over de gevolgen die hun daden en woorden hebben, niet in het minst voor anderen.

Kasumi 12 september 2012 23:02

Wie is deze figuur?


http://www.rawstory.com/rs/2012/09/1...into-question/

Citaat:

Raw Story‘s own inquiries could not find a ”Sam Bacile” linked to any California court filing, which would be highly unusual for a real estate developer. He’s also missing from U.S. genealogy databases and the major social media networks.
Citaat:

Israeli officials told the AP that they have no record of anyone by that name. “

-Jo- 12 september 2012 23:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kasumi (Bericht 6323667)

:rofl:

Jajaa, 't zijn de kabouters geweest die het gedaan hebben. Bacile (mogelijks wel een schuilnaam) leeft ondertussen ondergedoken en elke verwijzing naar hem wordt uiteraard vakkundig weggehaald. Nogal logisch ook als zelfs de militaire top en de nationale veiligheid van de USA er zich mee bemoeit.

Kasumi 12 september 2012 23:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door -Jo- (Bericht 6323684)
:rofl:

Jajaa, 't zijn de kabouters geweest die het gedaan hebben. Bacile (mogelijks wel een schuilnaam) leeft ondertussen ondergedoken en elke verwijzing naar hem wordt uiteraard vakkundig weggehaald. Nogal logisch ook als zelfs de militaire top en de nationale veiligheid van de USA er zich mee bemoeit.

Ik weet het nog zo niet. In eerste instantie denk je uiteraard meteen aan een joodse creatie, zoals ook de (verzonnen?) achtergrond aangeeft met geldschieters. Maar het is wat te opzichtig allemaal op het eerste zicht.

Er zijn er wel meerdere die baat hebben bij opgehitse moslims in deze tijd van het jaar.

Dat de militaire top en veiligheid er mee bezig is, is nogal evident ook, en al zeker nadat er reeds een paar Amerikanen door gesneuveld zijn.

Dixie 12 september 2012 23:28

oeps steek je Jodengebash maar al weg:lol:

http://www.theatlantic.com/internati...l-name/262290/
Klein told me that Bacile, the producer of the film, is not Israeli, and most likely not Jewish, as has been reported, and that the name is, in fact, a pseudonym. He said he did not know "Bacile"'s real name.

hilarische afgang (again) :lol::lol:

Nr.10 12 september 2012 23:31

De maker van dit filmpje is misschien moeilijk snel snel te achterhalen.
Maar de namen van de acteurs is al wat makkelijker.
En als je de namen van de acteurs kent kom je vrij vlug bij de regisseur, mijns inziens.

Kasumi 12 september 2012 23:33

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dixie (Bericht 6323712)

hilarische afgang (again) :lol::lol:

Citaat:

What are we to make of Steve Klein's assertions? I'm taking everything about this strange and horrible episod with a grain of salt
Uit uwzelfde artikel echter...

En ik ben het hier mee eens. Voorlopig neem ik alles met een zak zout.

Nr.10 12 september 2012 23:38

De maker van dit filmpje is misschien moeilijk snel snel te achterhalen.
Maar de namen van de acteurs is al wat makkelijker.
En als je de namen van de acteurs kent kom je vrij vlug bij de regisseur, mijns inziens.
En wat die acteurs betreft: ik zie er geen enkele met een Egyptisch Coptisch uiterlijk.

maddox 13 september 2012 04:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door -Jo- (Bericht 6323621)
In de twee uur durende film, 'Innocence of Muslims', wordt Mohammed neergezet als een bedrieger, een versierder en een gek. Elk zinnig mens weet dat dit enkel en alleen bedoeld is om te kwetsen en te provoceren.

Ik vraag me af waar de onwaarheid zit?
Mohammed de Profeet was een karavaanrover, was getrouwd met een 6 jarig meisje en al zijn andere vrouwen en slavinnen een dubbele veeg uit het kruis gegeven vooraleer hij zich niet meer kon bedwingen en de 9 jarige Aisha inwijde in zijn lichamelijk genot.
Over het gek zijn valt te twijfelen. Of hij geloofde echt in de aartsengel Gabriël en Allah, wat prachtig valt onder waanzin. Of hij geloofde het niet,en dan was hij een pracht van een bedrieger.

En elk zinnig mens weet dat die film een parodie is. Een film bedoeld om situaties zo ver uit hun kontekst te trekken dat het gewoon belachelijk grappig wordt.

Maar de makers van die film hadden beter gaan kijken bij de grootmeesters van dat soort film, Monty Python.
Waar waren de vermoorde Britse ambassadeurs na dit soort van scenes?

gertc 13 september 2012 07:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door maddox (Bericht 6323836)
En elk zinnig mens weet dat die film een parodie is. Een film bedoeld om situaties zo ver uit hun kontekst te trekken dat het gewoon belachelijk grappig wordt.

Maar de makers van die film hadden beter gaan kijken bij de grootmeesters van dat soort film, Monty Python.

Een parodie? Humoristisch a la Monthy Python?
Van mij mag er met alles gelachen worden. Inclusief Christus en Mohammed. Maar als de regisseur zelf zegt
Citaat:

met zijn politieke film naar eigen zeggen aantonen dat de islam een "kankergezwel" is.
Dan heb je het niet meer over humor, maar kom je gevaarlijk dicht bij 'aanzetten tot haat jegens een bepaalde bevolkingsgroep'.

Kasumi 13 september 2012 07:25

Die heeft bloed aan zijn handen kleven, zoveel is duidelijk. Hij heeft gekregen waar die om vroeg.

"All it takes is one mad man to kickstart the world into war" Blijkt nog maar eens.

Karel Martel B 13 september 2012 08:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kasumi (Bericht 6323893)
Die heeft bloed aan zijn handen kleven, zoveel is duidelijk. Hij heeft gekregen waar die om vroeg.

"All it takes is one mad man to kickstart the world into war" Blijkt nog maar eens.

Als ge dat echt gelooft, dan zijt ge dus van mening dat moslims geen echte volwassenen zijn, maar een soort grote kinderen die elke vorm van zelfbeheersing ontbreekt.

Kasumi 13 september 2012 08:35

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Karel Martel B (Bericht 6323943)
Als ge dat echt gelooft, dan zijt ge dus van mening dat moslims geen echte volwassenen zijn, maar een soort grote kinderen die elke vorm van zelfbeheersing ontbreekt.

Gij hebt niks te dussen. En nog minder mij een mening aan te meten op basis van uw stompzinnige hersenkronkels.

Liederik 13 september 2012 08:41

Islam is toch vrede?

Preuße 13 september 2012 08:50

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Liederik (Bericht 6323958)
Islam is toch vrede?

Niemand minder dan de hoogopgeleide, hoogintelligente Kallikles verzekerde ons nog dat de islam "een prachtige beschaving" was.






Francientje 13 september 2012 09:01

1. Geen enkele Joodse filmmaker heeft wat dan ook met die stomme film te maken.
2. Maar as usual werd er dus wel een Joodse filmmaker uit de duim gezogen. Die op de koop toe Bacile zou heten. O nee, uiteindelijk was die naam er toch iets over, dus nu zou het een schuilnaam zijn.

Kasumi 13 september 2012 09:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Francientje (Bericht 6323984)
1. Geen enkele Joodse filmmaker heeft wat dan ook met die stomme film te maken.
2. Maar as usual werd er dus wel een Joodse filmmaker uit de duim gezogen. Die op de
koop toe Bacile zou heten. O nee, uiteindelijk was die naam er toch iets over, dus nu
zou het een schuilna

Oei oei oei, als de PR dame van Israel zich komt moeien en komt verklaren dat het niet om joden gaat... Dan is er wat loos.

Karel Martel B 13 september 2012 09:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kasumi (Bericht 6323951)
Gij hebt niks te dussen. En nog minder mij een mening aan te meten op basis van uw stompzinnige hersenkronkels.

Mij lijken er maar twee redelijke meningen:

1) Moslims zijn normale mensen, met de capaciteit tot zelfbeheersing, gelijk andere mensen. Als ze schuimbekken en moorden is dat met een doel, in dit specifiek geval het terroriseren van moslim-critici.

2) Moslims zijn abnormaal, en niet in staat zichzelf te beheersen, gelijk andere mensen.

Koenraad Noël 13 september 2012 09:10

Nu wordt de schuld op Kopten geschoven, heeft men weer een excuus om die verder uit te moorden (niet dat men dat nodig had).


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:35.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be