![]() |
Turkije vervolgt pianist wegens 'beledigen Islam'
Het democratisch gehalte van Turkije, dat nooit echt indrukwekkend is geweest, daalt zienderogend. Vooral sinds het aantreden van premier Erdogan, die zich meer en meer als een Islamitische dictator gedraagt en wetten in die zin invoert.
Het helpt ook niet als men de regering bekritiseert, want dan wordt elke tweet en elk grapje aangewend om de persoon in kwestie hard aan te pakken met de Islamwetten. De gerenommeerde pianist Fazil Say, bekend om zijn muzikale bijdragen aan verschillende Philharmonische Orchesten, is hier het laatste slachtoffer van. Tot zover de vrijheid van mening in Turkije. Citaat:
|
Da joenk verhofstadt is de bepleiter voor het opnemen van dit islamistich regime in de EU...
|
Gerelateerde topic: hoe komt het dat Turken een nationale drink (raki) hebben?
Alcohol is toch haram? Of is het haram alleen volgens de opinie van fundi's? ![]() |
De turkse maatschappij altijd al een pragmatische kijk gehad op religies, totdat het islamisme dominanter is geworden onder de huidige regime..
|
Turkije behoort toch tot het exclusieve clubje van de 'vrienden' van Syrie, waar vnl Erdogan en die lesbo Hillary Clinton de scepter zwaaien.
Arm Syrie |
Het electoraat van Erdogan zit kennelijk niet in het westen van Turkije.
Wat is het voordeek dat de Islam aan Turkije geeft? |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Het aantal intellectuelen, politici, studenten, journalisten en militairen die op dit ogenblik in een Turkse cel wegrotten is de voorbije jaren fel toegenomen. Zo zitten er naar verluid 75 journalisten in de gevangenis samen dan met maar eventjes 2800 studenten. Het openlijk tot in het parlement toe beledigen van allerlei Turkse minderheden zoals Koerden, alawieten, Armeniërs en homoseksuelen is tegenwoordig er dan ook bijna dagelijkse kost. Het roept herinneringen op aan de gebeurtenissen van 1993 toen islamisten in de stad Sivas 75 alawieten vermoorden. In die zin is het ook op te merken dat Mustafa Kemal Ataturk, de vader der Turkse republiek, uit een Alawietische familie komt en de republikeinse partijen, verdedigers van de lekenstaat, klassiek in dat milieu ook veel aanhang hebben. Voor Erdogan zijn dit dus de vijanden die hij in eigen land politiek wil uitschakelen. Verklaart dit zijn openlijke haat voor de regering in Syrië, welke, zoals het Turkije van Ataturk, niet-religieus is en een president Assad heeft wiens familiale achtergrond eveneens in de alawietische gemeenschap dient gezocht? Zoals dus Ataturk. |
Citaat:
|
Waar een groot land klein in kan zijn ......
|
Citaat:
|
Citaat:
|
'Laat mij zien wat Mohammed voor nieuws heeft gebracht en je zult er slechts slechte en onmenselijke dingen vinden, zoals zijn gebod om het geloof dat hij predikte te verspreiden met het zwaard'.
Byzantijnse keizer Manuel II Paleologus (1400) |
Je kunt een kamelendrijver geen zaken toedichten waar hij geen benul van heeft.
De man was een volslagen analfabeet. Dus wat heeft hij geschreven? Niets, gebakken lucht. Wat tot stand is gekomen en wat zich religieus noemt is voor een deel afkomstig van stamgebruiken en wat overgenomen is uit geschriften (Septua Ginta) van de Hebreeers. Hetzelfde mengelmoesje van stompzinnige waanzin zoals de Romeinse kerk, eveneens een potpourri van diverse heidense gebruiken. |
Citaat:
|
Niet alleen muzikanten
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:31. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be