stuyckp |
27 oktober 2012 13:55 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Amon_Re
(Bericht 6388320)
Misschien eens kort zeggen wat die inhoudt? We zijn niet allemaal advokaten
|
Een onderneming kan op de ondernemingraad de intentieverklaring geven om over te gaan op collectief ontslag. Als gevolg hiervan moet nu een hele procedure doorlopen worden waar in principe onderzocht wordt of er alternatieve oplossingen mogelijk zijn. Ik geloof dat er 3 fasen zijn waaronder een bezinningsperiode en een en ander kan door de sociale partners nogal uitgerokken worden. Met andere woorden na die intentieverklaring duurt het minstens 3 maanden eer er werkelijk kan worden overgegaan tot een collectief ontslag.
Het probleem is dat gedurende die periode de werknemers blijven werken in een sfeer van grote onzekerheid. Ik heb dat ondertussen al een aantal keren mogen meemaken en er staat er weer eentje op stapel (alcatel-lucent) en gezellig is anders. Desalniettemin na zo'n aankondiging kunnen de bonden meestal het cijfer van de mensen die onstlagen moeten worden meestal terugbrengen naar een lager cijfer. Al zal dat nu bij Ford waarschijnlijk niet lukken. Sluiten is sluiten he.
Kortom, in feite rekt de wet Renault de zaken wat uit en duurt het door die wet wat langer eer men mensen werkelijk kan ontslaan.
|