Hier mijn reep!
Je kent die artikels wel: een pakje sigaretten per dag verkort je leven met zoveel jaar, teveel chocolade eten wordt je fataal, kijk uit met onverzadigde vetten, prop tussendoor de nodige Omegas, Actiregularissen en Antioxidanten naar binnen en je leeft enkele jaren langer,...
Nu, dat kan allemaal best wel waar zijn (al moet er in de eerste plaats geld verdiend worden, de waarheid kan eventueel 'uitgesteld' worden, maar dat is weer een ander verhaal) maar wil ik al die extra jaren wel?
Temeer omdat ik weet wat ik er allemaal voor moet laten en omdat ik weet dat ik die extra jaren pas kan innen op het einde van mijn leven.
Je zal maar heel je leven niet gerookt hebben om dan je tien extra 'gewonnen' jaren ergens in een ziekbed op te liggen dementeren.
Het risico dat je die laatste jaren op niet al te prettige manier moet doorbrengen is niet denkbeeldig. Veel oude mensen sterven pas na een lange lijdensweg. Niet iedereen wordt op een mooie dag plots niet meer wakker.
Vandaar: stel dat ik mijn leven verkort met 10 jaar (ik lal maar wat) door elke dag een reep chocolade of iets anders lekkers maar levensverkortend te eten. Ik wordt dus maar 75 ipv 85 of zoiets.
Elke dag gedurende laat ons zeggen 70 jaar een uurtje geluk. Dat zijn nagenoeg drie jaren van intens genot op heel mijn leven.
Wil ik die drie gegarandeerd fantastisch intense jaren ruilen voor tien mogelijk ellendige maar minstens een pak minder fantastische jaren op het einde van de rit? Tien ellendige jaren waar ik heel mijn leven dat uur dagelijks genot voor moet laten en waarvoor ik in ruil een half uur pillen en voedingssupplementen door moet spoelen met zo'n Actiregularisspul?
Nee, ik ni. 3 goei voor 10 slechte? Ik ben ni gek. Hier mijn reep!
|