Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Albert II doet troonafstand (https://forum.politics.be/showthread.php?t=186705)

RASPOUTINE 21 mei 2013 15:39

Albert II doet troonafstand
 
Er is geen rook zonder vuur…
Het hangt duidelijk in de lucht.
Bepaalde gazetten stellen dat het niet voor dit jaar is.
Anderen stellen dat Filip niet klaar is.
Vuile tongen zeggen ; dat hij nooit klaar zal zijn.
Gaat het voor 21 juli 2013 gebeuren is ook een goede vraag ?
Het is al langer bezig :
http://www.nieuwsblad.be/article/det...leid=G5A3N0GIQ
Als Albert II nu aftreedt kan hij zijn zoon begeleiden door alles wat er in 2013 gaat gebeuren en dat is niet weinig.
Waarom zou « begeleiding » alleen maar gelden in de politiek ?
http://www.standaard.be/cnt/DMF20121214_00403176
Wie is ervoor en wie ertegen ?
Wie laat er de Koning vrij en wie legt er een partijwil op ?
Of is het een zekere kabinetschef van de Koning zelf die binnen zijn eigen ambt geen nieuwe scheuten wil ?

http://www.vandaag.be/lifestyle/9664...safstand-.html

Voor mij mag de man op pensioen zonder zorgen om zich bezig te houden met al zijn kinderen zodanig dat er dan toch een plaats is voor hem in de "hemel". Plaats waar hj zo graag naartoe gaat...

Sire, Geef je zoon, de jeugd eindelijk een kans!

Klojo eerste klas 21 mei 2013 15:41

Geen idee wat het forum denkt, maar van mij mag hij op pensioen.....en de rest van 't spel meenemen..... :twisted:

Txiki 21 mei 2013 15:46

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Klojo eerste klas (Bericht 6646608)
Geen idee wat het forum denkt, maar van mij mag hij op pensioen.....en de rest van 't spel meenemen..... :twisted:

Hier rijst toch een probleem: om recht te hebben op een pensioen, moet hij gewerkt hebben.... 8-)

Pin en Puk 21 mei 2013 15:55

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Txiki (Bericht 6646616)
Hier rijst toch een probleem: om recht te hebben op een pensioen, moet hij gewerkt hebben.... 8-)

Leefloon

BonBon 21 mei 2013 16:16

Dat hij maar vlug aftreed, met Filip gaan we nog plezier beleven in de regeringsvorming.

Het was al bekend dat ze ook plannen hadden na een troonswissel in Nederland, nu zijn er nog 'good-vibes' en je moet er eens op letten dan Matiel en de kids weer meer op TV komen en in de boekskes.

"Prinses Elisabeth leert over het leven op de zuidpool"
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuw...ideo=1.1635123

Afzetten die bloedzuigende parasieten.

Xenophon 21 mei 2013 16:32

Albert treed niet af, hij zal sterven op de troon want de traditio's doen het in de broek als ze aan koning Filip denken.

We kunnen alleen maar hopen dat het snel gaat.

Dennis 21 mei 2013 16:43

Ik denk dat er toch ook wel een menselijk aspect meespeelt. En ik acht de kans toch tamelijk groot dat er dit jaar daadwerkelijk een troonswissel komt.

Xenophon 21 mei 2013 16:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dennis (Bericht 6646706)
Ik denk dat er toch ook wel een menselijk aspect meespeelt. En ik acht de kans toch tamelijk groot dat er dit jaar daadwerkelijk een troonswissel komt.

Dat denk ik niet, het gaat over het behouden van de macht in Belgie door het establishment.

Brakelaar 21 mei 2013 16:58

Dat ze die schuppenzot maar een trap onder zijn gat geven!

Boduo 21 mei 2013 17:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Xenophon (Bericht 6646688)
Albert treed niet af, hij zal sterven op de troon want de traditio's doen het in de broek als ze aan koning Filip denken.
...

100 % akkoord !

R.Verhiest 21 mei 2013 17:16

Troonwissels zijn een non-event nog enkel gedragen door TV programmatie

manta 21 mei 2013 17:18

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door RASPOUTINE (Bericht 6646606)
Sire, Geef je zoon, de jeugd eindelijk een kans!

Dat die "sire" zijne kleine maar ergens anders een jobke geeft.
Laat de monarchie maar verdwijnen.

Boduo 21 mei 2013 17:18

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door R.Verhiest (Bericht 6646763)
Troonwissels zijn een non-event nog enkel gedragen door TV programmatie

+ de boekskes, maar dat is bijna hetzelfde niveau.

Mosasaurus 21 mei 2013 17:30

Pek en veren voor al die nest uit Laken.

Amon_Re 21 mei 2013 18:54

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mosasaurus (Bericht 6646785)
Pek en veren voor al die nest uit Laken.

²

Garry 21 mei 2013 19:51

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dennis (Bericht 6646706)
Ik denk dat er toch ook wel een menselijk aspect meespeelt. En ik acht de kans toch tamelijk groot dat er dit jaar daadwerkelijk een troonswissel komt.

Als vandaag of morgen Albert zijne wekker stil valt zit die kans er wel reëel in, ja. Toch gemakkelijk om voorspellingen te doen op pure kansberekening. Ge hebt altijd meer kans van er op te zitten dan van er naast te zitten.

Eberhard Leclerc 21 mei 2013 19:59




Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel (Bericht 13565)
Het Belgische consortium.

De term "consortium" werd ontleend aan een Korrel van Manu Ruys in De Standaard. Met consortium wordt hier meer precies bedoeld: het huidige establishment in actie, in bewust, coördinerend optreden.

Over het algemeen heeft het betreden van het Consortium van de politieke scène vanzelfsprekend tot doel de verdediging van de privé-en groepsbelangen van zijn componenten. Dat is, van de selecte groep van vooraanstaanden die, binnen, maar vooral buiten en boven het normale democratische spel van parlement en regering "vergadert"- of op een andere wijze overleg pleegt. Overleg met het oog op het treffen (of het doen treffen door de regering) van een aantal min of meer zwaarwichtige maatregelen die in zekere gevallen diep ingrijpen in het dagelijks leven van brede lagen van de bevolking. Het vergadert punctueel en in afwisselende samenstelling: en uiteraard discreet. De samenstelling van de groep ad hoc, afhankelijk van de in de weegschaal liggende belangen.

In uitzonderlijke gevallen neem het Consortium de vorm aan van een virtuele schaduwregering die echter wél, in uiterst belangrijke materies, de reële politieke macht in handen neemt. Wanneer de belangen van een of meerdere van zijn leden aan de orde zijn (de Belgische frank of de monarchie bijvoorbeeld) neemt het Consortium parlementaire beslissingen, buiten het parlement.

Samenstelling.

De echte machtscentra functioneren buiten de drie grondwettelijke machten... Wie zijn deze reële machtscentra? Manu Ruys in "Achter de maskerade", pag 20, tussentitel "Een autoritair Consortium'. Hij noemt de haut finance, de industrie, de sociale partners, de politieke partijen, de vrijmetselarij, de kerk, de koning en zijn omgeving, enz.. Met andere woorden: Het triumviraat van de 3 K's, koning, kerk en kapitaal- de on-heilige drievuldigheid- vormen daarvan de harde kern.

"Maar wie schrijft ooit de geschiedenis van de geniepige tegenwerking van hofkringen, van de hogere vrijzinnige milieus en van de machtige 'haute finance'?"
Maurits van Haegedoren in 'Na honderd dertig jaar' (1960)

"Het 'Belgisch' establishment met zijn vele tentakels die het maatschappelijk leven omvatten, denkt belgisch. Dat geldt uiteraard voor het Hof, maar eveneens voor grote ondernemingen, de top van de sociaal-economische beroepsfederaties, de sportsector, de kerkelijke overheid, de georganiseerde vrijzinnigheid en de vertegenwoordigers van de allochtone groepen". Manu Ruys in Wij van 13 juli 2000.

En, tenslotte,een mening vanuit een onverwachte maar politiek correcte bron RAPPORT COUDENBERG: 'Naar en nieuw België?' Lannoo 1987: << Besluitvorming door elitaire consensus van het establishment was bij ons van oudsher de regel. Wie tot het establishment behoort is, voor de burger, niet altijd even duidelijk. Het is een geheime combinatie van zuilen, politieke partijen, financiële wereld, sociaal-culturele organisaties, media en een paar grote families. Wie tot het establishment wou toetreden en behoren moest een reeks van politieke waarden en normen aanvaarden. Eén van de meest gewichtige was de eenheid van het land.>>

De macht van het consortium is zò groot en de ineenstrengeling tussen politiek, zakenwereld en standen, zò sterk, dat de uitslag van vele belangenconflicten op voorhand gekend is. Eens dat een of andere ondemocratische beslissing gevallen is, grijpt de overheid terug naar het gebruikelijk politiek discours: ten einde de "zaak te verkopen" naar het geheel of het betrokken gedeelte van de bevolking toe. Nadien mag de bevolking eventueel instaan voor de financiële gevolgen van die beslissing. Daartoe dient ze. In het politiek discours zijn onze politici wél en bijzonder bedreven. Denk aan Doel bijv.: of aan de onzindelijke saga rond Boelwerf, of aan de smerige smeerpijp: of aan de miljarden van de Limburgse mijnen. Er zijn boeken te vullen met de wazige 'verklaringen' daaromtrent. Verklaringen die ten andere geen uitleg verschaffen. De daarover gepubliceerde werken worden doodgezwegen. Wat betekent ten andere de prik van een mug op de huid van een olifafant?

Doelstelling:

De doelstelling bestaat in de onvoorwaardelijke verdediging van de eenheid van België: als vertrouwd en nuttig kader voor de behartiging van de eigen belangen van de diverse machtscentra die deel uitmaken ven het Consortium. Zijn buitensporige en quasi onaantastbare machtspositie kan echter enkel bestendigd worden en operationeel nuttig blijven, wanneer al de componenten van het Belgisch machtskluwen hun deel van de macht in het Consortium behouden.

Dit aspect heeft rechtstreekse en verregaande gevolgen voor de Vlaamse zaak. Het veronderstelt o.a. het vrijwaren van de positie van het Hof als bindteken van een unitair staatsbestel dat fungeert als operationeel kader voor het Consortium: waar het Hof zelf een integrerend deel van uitmaakt. Dit impliceert het bestendigen van de, na 170 jaar, nog steeds 'Franstalige' en Vlaams-onvriendelijke dynstie der Saksen- Coburgers.

Dit Consortium is uiteraard 'Belgischgezind'. Daar is normaliter natuurlijk niets verkeerds aan. Het is tevens belgicistisch in die zin dat het zich wel bewust is van het democratisch deficit dat het watermerk is van het huidige regime, maar toch alles in het werk stelt om het regime te bestendigen.

Instrumentarium

Het Consortium beschikt over zowat onbeperkte overheids- en privé middelen. Financiële; maar ook politieke en maatschappelijke. Het kan een beroep doen op een aantal geëigende instellingen; zoals de "vaderlandse' Koning Boudewijnstichting en het prins Philppefonds.

De overheid, maar ook de groot-kapitaalsector, onderhoudt of bedruipt een onoverzichtelijk aantal verenigingen allerhande. Verenigingen waarvan het bestaan afhankelijk is van subsidies en schenkingen. Wiens brood men eet... Het Consortium beschikt aldus over een leger van 'verplichte' megafonen. Ook organisaties die niets van doen hebben met de staatshervormingen schakelden zich in: of werden 'ingeschakeld': of omgeschakeld: zoals VAKA, thans "Hand in hand'.

Via de overheid beschikt het Consortium verder over de openbare radio-en tv-zenders. De privé-zenders zijn, evenals de pers, in handen van de meest kapitaalkrachtige van zijn leden. In de praktijk van de dagdagelijkse beïnvloeding van de vluchtige publieke opinie en van de bewuste opinievorming op langere termijn, sorteert dit soort media het meeste effect. Iedereen heeft de collectieve hysterie kunnen vaststellen die de media verwekken rond evenementen zoals de dood van Koning Boudewijn, de verloving van Mathilde met Prins Filip, het Dutroux-schandaal en dies meer. Uit hoofde van sommigen journalisten gebeurt die sfeerschepping hoogstwaaarschijnlijk onbewust en wordt ze hoogstens bijkomend beïnvloed door het eigen temperament en hun persoonlijke overtuiging. De idee, de inspiratie en de organisatie van die bewust gegenereerde massa-evenementen zijn minder 'onschuldig'. De campagne wordt geprogrammeerd vanuit de onzichtbare 'commandobrug' waar vast of occasioneel overleg wordt gepleegd en doorgespeeld voor uitvoering aan de daartoe geëigende organen van het 'instrumentarium'.

Het systeem werkt en is efficiënt. Zo kijkt de publieke opinie, demodereerd door de media (onderdeel van het instrumentarium), nog altijd even naïef op naar haar getrouwe 'groten der aarde': zoals het even verdwaasd opkijkt naar de vedetten van om het even welke rang. Efficiënt; aangezien de belgicistische propagandamachine er ook in geslaagd is de Vlaamse wens tot ontvoogding via zelfbestuur en de democratische pogingen daartoe te diaboliseren. Vreemd, als men ziet dat de verenigde naties, in hun Convenaten over burgerlijke en politieke Rechten, en over Enonomische, Sociale en Culturele rechten, uitdrukkelijk erkennen dat elk volk recht heeft op zelfbeschikking.


De Coudenberggroep vlaggenschip van het Consortium.

Maar daarover later meer.

Al deze informatie komt uit het boek"het Belgicistisch regime en de Vlaamse maar versnipperde Beweging van Hubert de Sy

Wat ik ermee wilde zeggen is dat het wel erg naïef is te denken dat het Hof geen macht heeft in dit land. Wat ik er ook mee wil zeggen is dat het Hof ondemocratisch is en evenzo handelt.

Trek jullie conclusies.


Demper 21 mei 2013 21:28

Weg met dat varken.

fcal 21 mei 2013 21:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eberhard Leclerc (Bericht 6646934)

Een sterk verouderde benadering waarbij de ware verhoudingen van de macht verkeerd en onvolledig voorgesteld worden. De 3 K's Koning, Kerk en Kapitaal voorstellen als het bepalende establishment is van de pot gerukt. Politiek is de Kerk in West-Europa reeds anderhalve eeuw in toenemende mate op non actief gesteld. Sinds WO2 heeft de 'Koning of het Vorstenhuis' althans in België maar ook in vele andere landen alleen de betekenis van boegbeeld of hoofd in naam van het land. Het doen en laten van het Belgische vorstenhuis wordt bepaald door die politieke krachten, welke de macht wisten te verwerven (in België de PS). Het Kapitaal van zijn kant wordt gestroopt door de Staat of het 'Nieuwe Consortium' en dit zelfs zodanig, dat het wegvlucht naar betere oorden. Het zogenaamd democratische 'Nieuwe Consortium' heeft het door zijn uitgaven zo ver gedreven, dat nu ook de burger tot belastingslaaf verworden is.

stevensterk 21 mei 2013 22:02

Ik kan het mij nog steeds niet voorstellen, Filip die ons kersttoespraken zal voorlezen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:00.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be