Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door BigF
(Bericht 6701570)
Naasd het fijt dat iedere trotsche Vlaam sowiezo googel nu links laat liggen wil ik voorstellen: loop je op straat en kom je imand tegen, roep die dan "Neuk Google!!" toe en vervolg gewoon uw weg. Ze zullen snel weten wiens fiere volk ze tegen de borst gestoten hebben!!
Versprijd het woort!!
|
Sommige uitdrukkingen m�*g je gewoon niet letterlijk gaan vertalen, gewoon omdat die in een andere taal niet bestaan. 'Oost west thuis best' is in het Engels immers ook niet 'East west home best', maar 'home sweet home'.
Zo ook bv. 'bullshit'. Dat vertalen naar 'stierenstront' is immers geen Nederlands, maar slecht vertaald Engels. Dan zeg je bv. 'strontzooi', wat meer eigen is aan het Nederlands. Zie bv. ook 'klerezooi', 'waterzooi'... Die connectie met stieren is typisch voor de Engelse taal, zie bv. ook 'bullcrap'. In Italië is de stier dan weer een varken geworden, want daar heeft men het over 'porca miseria'.
Na deze kleine uitwijding: hoe zeggen we het best 'fuck Google' in het Nederlands? Heeft er iemand een suggestie?
|