Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   de geleidelijke opmars van MariaDB (https://forum.politics.be/showthread.php?t=191578)

kelt 14 september 2013 06:32

de geleidelijke opmars van MariaDB
 
http://www.zdnet.com/google-quietly-...db-7000020670/

Het inmiddels legendarische MySQL,een gigantisch veel gebruikt databasesysteem,waarvan het belangrijkste deel gratis kan gebruikt worden, wordt steeds massaler verlaten ten voordele van het gelijkaardige MariaDB,DAT moet Oracle zeer ongerust maken.Al die databasetoepassers verdwijnen nu helemaal uit het "ecosysteem" van Oracle,Oracle zal hen in "grote" toepassingen geen betaalde diensten meer moeten verkopen,en ze zullen waarschijnlijk nooit overstappen naar een "commercieel" produkt van Oracle....

Zelfs Google,het "geheugen van de planeet",met databases op onvoorstelbare schaal, is aan het overschakelen naar mariaDB.
En onvermijdelijk zullen die honderduizenden mensen die jaarlijks een internet-toepassing ontwikkelen met een WAMP of een LAMP-pakket ook overgaan naar een M-voor-MariaDB-pakket???

nee,het is NIET goed voor Oracle..,

Scherven A. Mok 14 september 2013 09:08

tja, die nieuwe paus meent wat hij zegt : gedaan met orakels, hier komt maria :-o

kelt 14 september 2013 09:35

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Scherven A. Mok (Bericht 6802393)
tja, die nieuwe paus meent wat hij zegt : gedaan met orakels, hier komt maria :-o


Het religieuze aspect van database-ontwikkeling was mij totnogtoe geheel ontgaan...
Bedankt om deze grove veronachtzaming te helpen corrigeren.... :thumbsup:

openeye 14 september 2013 09:43

Inderdaad, MariaDB is gewoon veel geavenceerder dat mySQL.
Je kan zelfs zonder problemen nu communiceren met mongoDB en andere NoSQL DB's. Wij werken sinds anderhalf jaar ermee en niets dan lof.

Koenraad Noël 14 september 2013 09:45

Concurrentie! :cheer:

En ze zijn nog eens redelijke compatibel ook.

Universalia 14 september 2013 11:49

Oracle waren dat de overnemers van SUN Java niet en waar veel problemen mee zijn nog steeds.

link

Als je Java niet nodig hebt laat het dan van uw pc af (als thuisgebruiker dan wel, voor bedrijven ligt dit iets anders denk ik). Java(Oracle) software niet verwarren met Javascript hé.

MariaDB eens nakijken bij gelegenheid. MariaDB

Visjnu 14 september 2013 11:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door openeye (Bericht 6802436)
Inderdaad, MariaDB is gewoon veel geavenceerder dat mySQL.
Je kan zelfs zonder problemen nu communiceren met mongoDB en andere NoSQL DB's.

Zou je dat even kunnen toelichten? Ik gebruik mongoDB als malware vault. Integratie met MariaDB zou dus een goede business case zijn om onze huidige MySQL te vervangen.

openeye 15 september 2013 10:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Visjnu (Bericht 6802581)
Zou je dat even kunnen toelichten? Ik gebruik mongoDB als malware vault. Integratie met MariaDB zou dus een goede business case zijn om onze huidige MySQL te vervangen.

Je kan nu met mariadb zonder problemen een master/slave systeem opzetten waar voor key value storage zoner problemen kan gecommuniceerd worden. Ook is het mogelijk om vanuit de command tools van mariadb dingen op zoeken in nosql db's op de manier van "SELECT database mongodb" "show tables" etc
http://www.theregister.co.uk/2013/08...backs_mariadb/


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:42.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be