De schoofzak |
7 oktober 2013 06:44 |
Prof fysica maakt zich boos over Vlaams-nationalisme, maar ...
Het gaat hierover:
Alle professoren die in het Engels willen doceren aan onze Vlaamse universiteiten, moeten sedert kort een examen Engels afleggen.
Raar is dat. Ze konden het blijkbaar niet allemaal ...
En prof Denef (fysica), die enkele jaren in de usa les gaf, weigert het examen af te leggen.
Ik begrijp dat. Zo'n mensen mochten ze gerust een uitzondering geven, in plaats van te twijfelen aan hun capaciteiten.
De reden evenwel die hij opgeeft, is wel zeer eigenaardig: het examen zou geïnspireerd zijn door bekrompen Vlaams nationalisme.
De minister van onderwijs (welke partij ?), de andere ministers van de niet-V-partijen in de Vlaamse regering .... allemaal hebben ze zich laten vangen.
De rectoren van alle unifs hebben niet in koor geprotesteerd tegen de invoering van de taaltest .... laten vangen ?
Verder hebben we ook het raden naar de preciese link of oorzaak tussen de taaltest en het 'bekrompen' Vlaams nationalisme.
Kan die prof fysica de dingen dan niet beter uitleggen ?
Idem dito natuurlijk voor de journalist.
Een kat in het nauw maakt rare sprongen ?
Titel: ‘Taaltest geïnspireerd door een bekrompen vorm van Vlaams nationalisme’
link: http://www.standaard.be/cnt/dmf20131007_00778411
Citaat:
De regeling rond de taaltest voor professoren die in een vreemde taal willen doceren is 'geïnspireerd door een bekrompen vorm van Vlaams nationalisme, met nauwelijks verborgen vijandigheid tegen de academische wereld.'
Dat zegt fysicaprofessor Frederik Denef, de enige professor aan de KU Leuven die weigert om de door de overheid verplichte Engelse taaltest voor professoren af te leggen, in het studentenblad Veto. Denef woonde nochtans tien jaar in de VS, en gaf drie jaar les aan Columbia University en vier jaar aan het prestigieuze Harvard.
‘Haalt kwaliteit onderwijs naar beneden’
'Ik weiger deel te nemen aan zo’n farce', aldus de professor. 'De test verhindert internationalisering en ze haalt de kwaliteit van het onderwijs naar beneden. Ze versterkt de cultuur van wantrouwen en bureaucratie die meer en meer begint te heersen.' Het zijn de studenten die volgens Denef via evaluaties moeten oordelen over het Engels van hun professor.
'De Duitser Albert Einstein werkte in de VS. Hij kende het Engels niet goed, hij was dyslectisch en kon niet goed spellen. Door de taaltest zou Einstein vandaag geen professor kunnen worden aan een Vlaamse universiteit', aldus nog Denef.
|
|