Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Helft van maatregelen di rupo zijn eenmalig (https://forum.politics.be/showthread.php?t=193530)

Perzik 30 oktober 2013 07:57

Helft van maatregelen di rupo zijn eenmalig
 
Citaat:

Op vraag van Knack nam de begrotingsexperten Wim Moesen (KU Leuven) en Herman Matthijs (VUB en UGent) de meer dan 400 begrotingsmaatregelen van de regering Di Rupo onder de loep. En professor Moesen heeft het geturfd: 47 procent van al die begrotingsmaatregelen Di Rupo (PS) zijn eenmalig, 'dus bijna de helft van de beslissingen zijn one shots: een meevaller hier, een uitzonderlijke inkomst daar, een opportuniteitje ginder. Bijna de helft eenmalige maatregelen! Dat is niet meer ernstig', vindt Moesen. Eén voorbeeld: iedereen met een levensverzekering voor langetermijnsparen betaalde daarop tot voor kort belastingen aan het eind van de rit (bij uitkering of op 60 jaar). De regering-Di Rupo besliste eenmalig daarvan een deel vervroegd te innen. Dat een volgende regering aan het einde van de rit dat bedrag niet meer kan innen, zijn zorgen voor later. Zoiets heeft een hoog après nous le déluge-gehalte.

Uit de telling van Moesen bleek nog dat 34 procent van de begrotingsmaatregelen structurele ontvangsten zijn, en 19 procent slaat op structurele uitgaven. 'Slechts 19 procent', benadrukt Moesen. 'Al die cijfers tonen aan dat de huidige regering gekozen heeft voor de weg van de minste weerstand, maar dat is ook die van het minste verstand, want zo schuift ze de problemen voor zich uit. Dat kun je niet blijven doen.' Matthijs gaat daarmee akkoord: 'De regering nam inderdaad maar weinig structurele begrotingsmaatregelen en heel veel eenmalige.' De regering-Di Rupo omschrijven als een 'belastingregering', zoals de oppositie voortdurend doet, klopt niet helemaal: 'Het is de regering van de eenmalige maatregelen', vinden beide experts. (EP)
http://www.knack.be/nieuws/belgie/di...al-113690.html

Remspoortobback 30 oktober 2013 07:58

Alles kaat koet

Nog van dat als het vd VLD afhangt

Don Quichote 30 oktober 2013 08:43

De zeer ernstige problemen voorbij de verkiezingen tillen...zodat de PS nog eens 5 jaar baas is.

Dat is nu het hoofddoel van deze federale regering.

eurobug 30 oktober 2013 08:55

Typisch dat een zogezegde "sociale" regering enkel steelt van komende regeringen en generaties. Dit is het tegengestelde van goed beleid en toekomstgericht plannen. Dit is niet nootjes verzamelen net voor de winter en zuinig ervan leven, dit is net voor de winter een orgie houden met nootjes die anderen hebben gespaard.

Effect 30 oktober 2013 09:07

Zo blijkt maar weer dat socialist en dief synoniemen zijn.

HRobin 30 oktober 2013 09:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Sywen (Bericht 6861882)
huichelarij noemen we dat.

Bovenstaand tekstje past natuurlijk ook hier perfect ;)

Bobke 30 oktober 2013 09:30

De lijken zullen wel bij de volgende regeringen uit de kast vallen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:57.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be