BWarrior |
4 november 2013 23:06 |
SP.A zit communautair nog het meest op de lijn van de N-VA
Bruno Tobback verwijt de N-VA dat ze geen visie heeft op wat de Brusselaars en Duitstaligen willen ( link).
Maar hij verwijst ook naar het eerdere pleidooi van zijn partij aangaande een België met vier deelstaten.
Daarin zou het federale niveau nog maar beperkte bevoegdheden overhouden (vetgedrukt is wat de sp.a nog meer op Belgisch niveau zou overlaten als de N-VA)
- Defensie
- Buitenlands beleid en ontwikkelingssamenwerking (behoudens de geregionaliseerde delen)
- Migratie en asiel.
- Veiligheidsbeleid.
- De financiering van de sociale zekerheid en het verzekeren van de financiële houdbaarheid van dit stelsel.
- Het beheer van de uitgaven in de sociale zekerheid (bv. de pensioenen) met uitzonderingvan die onderdelen waarvan de middelen op een geobjectiveerde manier aan de deelstaten worden toegewezen (bv. gezinsbijslagen).
- De financiering van de deelstaten, voor dat deel waarvoor ze geen eigen fiscale bevoegdheid hebben.
- Het garanderen van de minderheidsrechten
- Het garanderen van de economische monetaire unie.
- De coördinatie van de internationale, in hoofdzaak Europese verplichtingen.
( bron)
Met alle andere bevoegdheden te splitsen (personen- en vennootschapsbelastingen, economie, justitie, de hele arbeidsmarkt, energie enz.) zit sp.a dus niet zo veraf van wat de N-VA voor ogen heeft (althans voor wat de bevoegdheidsverdeling betreft).
|