Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Geen extra humanitaire hulp van België voor Syrië (https://forum.politics.be/showthread.php?t=193987)

Bezeke 9 november 2013 18:50

Geen extra humanitaire hulp van België voor Syrië
 
Terwijl in België volop winterplannen voor daklozen worden voorbereid, staat ook voor Syrische vluchtelingen de winter voor de deur. Ondanks herhaalde oproepen van de VN om de humanitaire hulp op te drijven, weigert de Belgische regering bijkomend geld vrij te maken, zo blijkt uit een vraag van Eva Brems in de plenaire zitting van de kamer aan minister voor ontwikkelingssamenwerking Labille. “Deze regering hanteert een voluntaristisch discours omtrent de politieke discussie over Syrië, maar moet ook de daad bij het woord voegen,” vindt Brems.

De laatste beslissing van de regering om hulp toe te kennen dateert van dit voorjaar. Toen werd € 6,5 miljoen vastgelegd voor 2013. Intussen zwol het aantal slachtoffers die humanitaire hulp nodig hebben aan tot 9,3 miljoen, het aantal intern ontheemden tot 6,5 miljoen en het aantal vluchtelingen buiten Syrië tot 2,2. De Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen verwacht eind 2013 zelfs 3,45 miljoen vluchtelingen.

Om hen op te vangen zijn onder meer extra middelen nodig. Terwijl België stilzat, voerden andere donoren hun hulp op. In juli was nog 36% van de door de VN gevraagde som geld opgehaald, begin november stond de teller op 61%.

Volgens een recente analyse van Oxfam kent ons land slechts 77% aan hulp toe die de NGO als een ‘eerlijk aandeel’ beschouwt, berekend op basis van het BNI en de algemene welvaart in ons land. België doet het beter dan landen zoals Rusland of Qatar (met slechts 3%), maar slechter dan Denemarken (230%), Zweden (132%) of het VK (154%).

In onze buurlanden blijken extra inspanningen wel mogelijk. Het Verenigd Koninkrijk, een land dat nochtans veel crisismaatregelen heeft moeten nemen en ook veel heeft moeten bezuinigen, schonk begin oktober een extra 87 miljoen pond aan het World Food Programme, om 230.000 Syrische kinderen en hun families van voedsel te voorzien in de komende 6 maanden. “Een grotere inspanning moet dus echt wel tot de mogelijkheden behoren,” besluit Brems.

http://groen.be/actualiteit/Nieuwsfl...syri_3394.aspx

Wat zijn wij Belgen toch een enorm egoïstisch volkje

D'ARTOIS 9 november 2013 19:04

Oxfam mag je onder dezelfde noemer scharen als Greenpeace. Politiek geengageerd en niet direct gericht om hulp te verlenen. Een NGO waar de politieke doelstellingen voorop staan. Mijn vader spendeerde flink aan goede doelen. Hij had zelf in Dachau gezeten en wist dus wel het een en ander. Maar met de Tsunami-ramp is Oxfam-Novib bij mij goed door het lint gegaan. Mijn familie geeft derhalve niets meer.

Voor artsen zonder grenzen maak ik een uitzondering.

cookie monster 10 november 2013 15:47

Als ieder land zijn eigen (interne) problemen eerst oplost ....


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:13.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be