Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Het grote overlopers Topic (https://forum.politics.be/showthread.php?t=195289)

Henri1 7 december 2013 15:20

Het grote overlopers Topic
 
Hier kunnen de overlopers gemeld worden.
Dus er hoeft niet iedere keer een nieuwe draad opgestart te worden.

Veel handiger om in de gaten te houden. ;-)

Eentje om de match af te trappen :
N-VA shopt bij de liberalen - Luc Van der Kelen
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuw...oppen_standard

HRobin 7 december 2013 15:41

Zoals steeds bij opinie-stukken, en toch zeker bij die van LVDK, zijn de reacties interessanter om te lezen.

Een bloemlezing:

Citaat:

John Vanseveren

Hier telt maar één ding. Een politica maakt de overstap van een partij waar ze zich inhoudelijk niet meer kan in vinden naar een partij waar ze dat wel kan en tegelijkertijd een hoop expertise in mee brengt. Ze doet dat in de ene richting...Van Quickenborne, Tommelein, Somers..deden dat in de andere. En van Vlaams Nationalisten zijn ze in vijftien jaar tijd "federalisten" geworden...Met andere woorden, zij hebben hun basisideologie afgezworen. Ik heb echter nergens gelezen of gehoord dat mevr. De Ridder een nationaliste is geworden. Wat ze zegt is dat om degelijk beleid te voeren de blokkeringen op federaal niveau moeten weggewerkt worden. En dat dat het best vertaald wordt in het NV-A programma.
Nu maar hopen dat ze de kans krijgt om haar spijkerharde en terechte kritiek op het vlak van mobiliteit in en rond de economische hoofdstad van Vlaanderen om te zetten in daden.
Met beleefde groet.
Citaat:

gbo

Het probleem van openvld met betrekking tot de huidige regering zijn niet de overlopers, maar
1. het liquidatiebonus-debacle
2. het bedrijfswagen-debacle
3. het lastenverlaging-debacle
ben ik iets vergeten? :)

Eyjafjallajökull 11 september 2019 05:52

Een echte topdraad ! :D

Henri1 11 september 2019 06:10

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eyjafjallajökull (Bericht 9111003)
Een echte topdraad ! :D

Trololo.

Skobelev 11 september 2019 06:15

Die NVA-er van Ninove, Joost Arents aka "de Rat van Ninof".
De ex-VB-er Karim Van Overmeire.
De ex-VLD-er Christoph D'Haese.

Libro 11 september 2019 08:19

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Henri1 (Bericht 6918675)
Hier kunnen de overlopers gemeld worden.
Dus er hoeft niet iedere keer een nieuwe draad opgestart te worden.

Veel handiger om in de gaten te houden. ;-)

Eentje om de match af te trappen :
N-VA shopt bij de liberalen - Luc Van der Kelen
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuw...oppen_standard

Ik ben van O-VLD overgelopen naar N-VA. Dat zal niemand verbazen, denk ik.

Anna List 11 september 2019 08:24

de Walen :

https://doorbraak.be/open-bief-aan-d...box=1568177188

Citaat:

‘In naam van deze onverbreekbare banden’
Open bief aan de president van de Franse Republiek
11 september 2019 Jules Gheude
LL
In zijn driedelige werk C’était de Gaulle (Éditions de Fallois/Fayard), heeft Alain Peyrefitte voor ons de talrijke gesprekken weergegeven die hij met president Charles de Gaulle voerde.
wat in dit verband uw illustere voorganger zei
Nu het Koninkrijk België zich al voor de tweede keer sinds 2010 geplaatst ziet voor een politieke crisis die zijn voortbestaan bedreigt, is het niet oninteressant opnieuw te lezen wat in dit verband uw illustere voorganger zei.
‘Ik weet wel dat na de Bevrijding een vingerknip van mij had volstaan om Wallonië zijn aansluiting bij Frankrijk te laten vragen. Maar ik vond net dat het niet aan mij was om met de vingers te knippen. Daartoe hadden de Walen zelf, of hun vertegenwoordigers het initiatief moeten nemen (…) Op een bepaald moment heb ik erover gedacht een tocht te maken die in Gent zou beginnen, ik zou halt hebben gehouden in Dinant waar ik in ’14 gekwetst raakte, in Namen, de hoofdstad van Wallonië, en zou de Maas hebben gevolgd tot in Luik, waarvan Michelet* zei dat het Franser was dan Frankrijk. Dat zou iets geweest zijn als de Chemin du Roy in Québec. Maar ik heb aan die bekoring weerstaan.**
Let wel dat, na mijn terugkeer in de politiek, de uitnodiging van de Koning en Koningin van België een van de eerste initiatieven was die ik nam. Voor een tegenbezoek ben ik nooit uitgenodigd. Wellicht was men te bang voor de volksbetogingen in Wallonië.
Ik heb een delegatie van Walen ontvangen die heel beslist de heraansluiting wilden voorbereiden. Zij hebben mij uitgelegd dat de Vlamingen hoe langer hoe arroganter werden, en dat zij uiteindelijk op eigen houtje zouden afscheiden. En zo zal het misschien eindigen.
Advertentie

Wallonië bestaat, maar er is geen Waalse natie, de Walen hebben nooit gewenst een staat te worden. Ze vragen in de schoot van de Republiek te worden opgenomen, waar zij eerder al deel van uitmaakten. (…)
Veel Walen denken dat zij door Frankrijk beter behandeld zouden worden dan door Vlaanderen. Dat zit erin. In de schoot van Frankrijk zouden zij de trots herwinnen te behoren tot een grote natie, de trots op hun taal en cultuur, de smaak deel te zijn van het grote wereldgebeuren en te vechten voor grote menselijke doelstellingen.
Al die zaken zijn ze kwijtgeraakt in hun tegennatuurlijke, door de Engelsen opgelegde associatie met de Vlamingen die van hen niet moeten weten, en zij niet van hen. Ten behoeve van de Belgische eenheid hebben zij bijgeschaafd wat hen anders maakte, en dat frustreert hen.
Er is een Belgische malaise
Er is een Belgische malaise (…). Het valt niet uit te sluiten dat het op een crisis uitdraait, vooral als het evenwicht tussen de twee fracties verbroken zou raken.’
Vlaanderen een natie
Deze uitspraken, gedaan op 29 juli 1967, getuigen van een bijzonder scherp vooruitziende blik. De evolutie die België nu doormaakt staaft de vaststelling van generaal de Gaulle. In 2010-11 heeft het Koninkrijk zijn langste politieke crisis doorgemaakt, met 541 dagen zonder volwaardige regering. De toestand was van die aard dat de commissie Buitenlandse Zaken van de Franse Assemblée twee van zijn leden – Robert Lecou (UMP) en Jean-Pierre Kucheida (PS) – met een informatieopdracht dienaangaande belastte.
Hun rapport werd op 15 februari 2012 aangenomen, en onderstreepte dat de verdeling van België in twee taalgroepen, die steeds meer samenhingen én van elkaar verschilden, de overlevingskansen van het land ernstig compromitteerde.
Een majeur probleem zit in het feit dat Vlaanderen na een lange strijd erin geslaagd is zich als natie op te werpen. Die term staat uitdrukkelijk in de preambule van het Handvest voor Vlaanderen, aangenomen in 2012. Zoals generaal de Gaulle heel goed heeft opgemerkt, vindt men in Wallonië niet iets dergelijks.
De Vlaams-nationalistische tendens heeft zich de laatste jaren ononderbroken doorgezet. Vandaag wordt ze belichaamd door de N-VA, de grootste politieke kracht in het land met bijna 30%.*** Artikel 1 van hun statuut beoogt van Vlaanderen een soevereine republiek te maken, binnen Europa.
Eveneens independentistisch, maar dan aan de extreemrechtse zijde, heeft het Vlaams Belang een significante winst geboekt bij de verkiezingen van 26 mei. Het komt hierop neer dat N-VA en Vlaams Belang maar 5 zetels missen om samen een absolute meerderheid te vormen in het Vlaams Parlement.
Confederalisme
Sinds 1970 heeft België zes institutionele hervormingen gekend, en het heeft daarbij telkenmale gewicht verloren ten voordele van de gewesten en gemeenschappen. Het was in 1999 een feit van eerste orde toen het Vlaamse Parlement zich duidelijk uitsprak voor een confederaal systeem, berustend op twee staten, Vlaanderen en Wallonië, die gezamenlijk Brussel zouden besturen.
Dat is het confederalisme dat de N-VA vandaag op de onderhandelingstafel wil leggen. Hun uitgangspunt is duidelijk: Vlamingen en Walen leven op verschillende planeten en vormen twee onderscheiden democratieën. Tussen beide gaapt een enorme economische kloof. Daar waar Vlaanderen kiest voor een rechtse koers, met de nadruk op initiatief en innovatie (Vlaanderen zorgt in zijn eentje voor meer dan 80 procent van de Belgische export!), neigt Wallonië eerder naar loondienst, bij voorkeur in de publieke sector. In dat licht is het gepast om een punt te zetten achter de transfers van Vlaanderen naar Wallonië, die zowat zeven miljard euro per jaar bedragen. Het staat Wallonië vrij naar wens zijn politieke keuzes te maken, op voorwaarde dat het er de volle financiële verantwoordelijkheid voor draagt!
Advertentie

PS-blokkade
Voor de Waalse partijen, in het bijzonder koploper PS, kan er geen sprake van zijn de weg van het confederalisme op te gaan, wat de splitsing van de sociale zekerheid zou inhouden en uitlopen op de verdwijning van het land.
Al meer dan twee maanden proberen twee koninklijke informateurs het terrein te effenen, maar hun taak komt neer op de kwadratuur van de cirkel. Met de grootste moeite krijgt men N-VA en PS samen aan tafel, sociaaleconomisch zijn het kat en hond en hun visie op de toekomst van het land is diametraal verschillend.
Monsieur le Président
implosie van het Koninkrijk is allerminst een hersenschim
De hypothese van een implosie van het Koninkrijk is allerminst een hersenschim. De Europese Commissie moet deze ernstig onder ogen nemen.
Mocht Vlaanderen unilateraal zijn onafhankelijkheid uitroepen, dan valt moeilijk in te zien hoe Frankrijk de erkenning ervan zou kunnen weigeren. Wijlen François Perin, die briljante Luikse constitutionalist die politiek een hoofdrol speelde in de tweede helft van de twintigste eeuw, zei in Le Soir van augustus 2011:
‘Stap voor stap heeft de Vlaamse Beweging over de hele linie gewonnen. Ze is erin geslaagd een natie te worden met een gemeenschapsgevoel dat van lieverlede een nationaal bewustzijn zal worden.’
Bart de Wever – de leider van de N-VA – zit op die lijn en logischerwijze zegt hij: ‘Wij willen een onafhankelijke Vlaamse Staat worden’. En u zal gemerkt hebben dat hij, vóór enkele jaren, in 2015 allereerst naar Londen is gegaan om dat bij Cameron uit te leggen. De Wever kent zijn geschiedenis.
‘Engeland zal het eerste land zijn dat de onafhankelijkheid van Vlaanderen zal erkennen eens die uitgeroepen is – en Frankrijk zal er geen bezwaar in zien. (…) Het nationalisme is in Vlaanderen stevig verankerd. (…) Het maakt geen halt, het maakt nooit halt.’
Vastgeklampt aan België
De Waalse verantwoordelijken weigeren de werkelijkheid onder ogen te zien. Ze klampen zich met doodsverachting vast aan een België waarvan de ontmanteling onontkoombaar vaststaat. Maar niets is rampzaliger dan op een dag met de neus op de feiten te worden gedrukt, en zich verplicht te zien holderdebolder te reageren.
een onhoudbare situatie
Dat is de reden waarom ik mij vandaag tot u richt, als een Waal die zich zorgen maakt over de toekomst van zijn gewest. Als Wallonië op een dag alleen zijn boontjes zou moeten doppen, staat het voor een onhoudbare situatie. Op Brussel moet het dan niet rekenen want zeventig procent van die bevolking verklaart een autonoom statuut te willen mocht het land verdwijnen.
We weten dat u vriendschapsbanden met Charles Michel onderhoudt, momenteel onze eerste minister en toekomstig Voorzitter van de Europese Raad. Ziehier wat zijn vader Louis – toen voorzitter van de Parti Réformateur – in oktober 1996 verklaarde aan Le Figaro: ‘Tussen een op zichzelf aangewezen Waalse Staat en Frankrijk, kies ik voor Frankrijk.’
Advertentie

Al tien jaar span ik mij in, door middel van essays, perskronieken en conférences om de Waalse geesten voor te bereiden op die beslissende dag.
Behalve generaal de Gaulle hebben meer Franse politieke kopstukken zich bereid verklaard om de Walen te ontvangen, de dag ze de wens daartoe klaar te kennen geven.
Zoals de Naamse historicus Félix Rousseau schreef: ‘Zonder enige dwang, en met hun volle instemming hebben de Walen zich in de invloedssfeer van Parijs geplaatst, en met een nooit verloochende trouw hebben zij al eeuwen ononderbroken deelgenomen aan de Franse cultuur.’
In naam van deze onverbreekbare banden is het,
Monsieur le Président,
dat ik u vraag mijn zeer respectvolle groeten te willen aanvaarden.
Jules Gheude

vertaling Marc Vanfraechem

Skobelev 11 september 2019 08:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Libro (Bericht 9111109)
Ik ben van O-VLD overgelopen naar N-VA. Dat zal niemand verbazen, denk ik.

Als mandataris?

Dadeemelee 11 september 2019 08:53

Naar het schijnt zou Peter Mertens (pvda) de overstap naar de socialistische broeders van het VB overwegen.

Guinevere 11 september 2019 10:25

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 9111135)
Naar het schijnt zou Peter Mertens (pvda) de overstap naar de socialistische broeders van het VB overwegen.

Grappig....

Anna List 11 september 2019 10:27

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 9111135)
Naar het schijnt zou Peter Mertens (pvda) de overstap naar de socialistische broeders van het VB overwegen.

hij zal iets moeten doen om aan veel stemmen te komen hé :p

Henri1 11 september 2019 19:18

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Libro (Bericht 9111109)
Ik ben van O-VLD overgelopen naar N-VA. Dat zal niemand verbazen, denk ik.

Frakkendraaier. :-)

Eduard Khil 11 september 2019 19:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Henri1 (Bericht 9111008)
Trololo.

de factuur voor mijn auteursrechten volgt nog

Dadeemelee 11 september 2019 19:23

Robert Gabriel Mugabe heeft ook al laten weten dat hij graag wil meedoen met Forza Flandria.

Elio di Supo 11 september 2019 19:26

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 9111785)
Robert Gabriel Mugabe heeft ook al laten weten dat hij graag wil meedoen met Forza Flandria.


Zipper 11 september 2019 19:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Libro (Bericht 9111109)
Ik ben van O-VLD overgelopen naar N-VA. Dat zal niemand verbazen, denk ik.

In '99 heb ik nog op de liberale Verhofstadt gestemd (mij ten onrechte gebaseerd op zijn toenmalige burgermanifesten en toenmalige voorkeur voor referenda). In de huidige vld blijft er van echt liberalisme niks meer over.

Eduard Khil 11 september 2019 19:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 9111785)
Robert Gabriel Mugabe heeft ook al laten weten dat hij graag wil meedoen met Forza Flandria.

Dan wordt het tijd dat we met zijn allen een bakwagen kopen om naar de bakker te kunnen gaan om brood te halen


Zipper 11 september 2019 19:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Henri1 (Bericht 9111779)
Frakkendraaier. :-)

Enkel idioten veranderen nooit van gedacht.

Elio di Supo 11 september 2019 19:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zipper (Bericht 9111798)
Enkel idioten veranderen nooit van gedacht.

Rikske blijft zweren bij de PS. Zijn bedje is daar gespreid.

Eduard Khil 11 september 2019 19:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zipper (Bericht 9111795)
In '99 heb ik nog op de liberale Verhofstadt gestemd (mij ten onrechte gebaseerd op zijn toenmalige burgermanifesten en toenmalige voorkeur voor referenda). In de huidige vld blijft er van echt liberalisme niks meer over.

Ik heb ooit tegen Karel De Gucht gezegd, na een debat in mijn studententijd: "Meneer De Gucht, ik ben een echte liberaal!" Hij al wat zitten lachen "Jaja meneer De Gucht, mocht ik in 1999 al mogen stemmen, ik ging ook voor de VLD gestemd hebben. " Hij lacht nog wat meer " Maar achteraf gezien was ik toch blij dat ik toen nog geen stemrecht had"

Algemeen hoongelach in de groep, De Gucht met een zuur gezicht terug naar den toog :lol:


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:47.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be