Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Economie (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Nieuw Waals elan moet somberheid verdrijven (https://forum.politics.be/showthread.php?t=197489)

Ernst Niessen 25 januari 2014 21:07

Nieuw Waals elan moet somberheid verdrijven
 
Het Nederlandse dagblad Trouw berichtte op 25 januari 2014 dat de economie in Franstalig België opkrabbelt dankzij een eigen 'Marshall-plan'.

Wallonië, ooit koploper op mijnbouwgebied, is sinds de jaren zestig synoniem voor (industrieel) verval, terwijl Vlaanderen in die periode juist opbloeide. Die trend is rond de eeuwwisseling gekeerd. Spectaculair is het allemaal nog niet, maar de ontwikkelingen van de Waalse economie stemmen iets optimistischer dan die van de Vlaamse.

De voorzitter van de Kamer van Koophandel in Henegouwen prijst de overheidsinzet, maar plaatst ook kanttekeningen. "Het zijn en blijven nichemarkten. De grootste opdracht blijft de herindustrialisatie van Wallonië."


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:54.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be