Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Persmededelingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=132)
-   -   ALDE : Ook akkoord over laatste pijler bankenunie! (https://forum.politics.be/showthread.php?t=199856)

Politics.be 21 maart 2014 16:10

ALDE : Ook akkoord over laatste pijler bankenunie!
 
Wanneer banken overkop gaan, zal de belastingbetaler niet langer opdraaien voor de kosten. Dat hebben de Europese lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie beslist na een overleg van meer dan 16 uur. “Het Europees Resolutiefonds beschermt de burger beter en draagt bij tot de stabilitiet van het financieel en systeem en dus tot het economisch herstel. Een win-win-situatie”, zegt Philippe DE BACKER, Europees Parlementslid (Open Vld).

Lehman Brothers, Kaupthing Bank, Fortis, Dexia. Het zijn maar enkele namen van banken die tijdens de banken- en economische crisis in de problemen kwamen. Het was dan de taak van de overheid om redder in nood te spelen en de banken vers geld toe te stoppen, zodat het spaargeld van de burgers gegarandeerd was en niet verloren. Dat lokte - terecht - heel wat protest uit. Veel mensen vonden het niet kunnen dat de overheid betaalde voor het wanbeleid of slechte beslissingen van banken.

Na lange onderhandelingen zijn de Commissie, de Raad en het Parlement in een zogenaamde Triloog tot een akkoord gekomen over een betere bescherming van de burger. “Wanneer banken failliet gaan of in financiële problemen komen, moet eerst aangeklopt worden bij de crediteuren, aandeelhouders en beleggers van de banken. De belastingbetaler zal niet meer moeten betalen als banken in de fout gaan”, zegt Philippe De Backer. “De burger en zijn spaargeld wordt hierdoor beter beschermd. Ook zorgt het voor een betere financiële stabiliteit, omdat het de juiste voorwaarden creëert voor de financiële sector om geld te lenen aan de economie om zo het economische herstel mee te ondersteunen en dus jobs te creëren.”

Met dit akkoord is de laatste rechte lijn ingezet naar de voltooing van de bankenunie, de nieuwe architectuur voor het beheer van de Europese financiële sector. “We versterken het Europees toezicht via de ECB. Banken zullen ook meer reserves moeten aanleggen voor moeilijke tijden en als banken dan toch over de kop gaan, zal het akkoord er ook voor zorgen dat ze in heel korte tijd ontmanteld, geherstructureerd of verkocht kunnen worden”, aldus De Backer. “Dit akkoord is een belangrijke stap in de geschiedenis van de Unie.”

Nu de drie partijen een akkoord bereikt hebben, kunnen de afspraken in een wettekst gegoten worden waarover gestemd wordt tijdens de plenaire zitting in Straatsburg in april.



Meer informatie?

E-mail: [email protected]


Bron: politics.be


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:34.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be