Van de BUB-persdienst
---
BELGISCHGEZINDE PARTIJEN BEHALEN HISTORISCH HOGE SCORE
Ondanks het relatief succes van de separatistische N-VA en zelfs indien de uitslagen van de verkiezingen verkeerd en zelfs vervalst zijn – wat de B.U.B. vermoedt, vooral wat Brussel betreft (gelet op de zogezegde informaticabug) – dan nog hebben partijen die Belgischgezind zijn een uitstekend resultaat neergezet.
a) de unitaristische partijen
In de Kamer van Volksvertegenwoordigers behaalden partijen die expliciet het herstel van het unitaire België – m.a.w. een België met één parlement en één regering – in hun programma hebben ingeschreven (B.U.B., Debout les Belges, Islam, Vox Populi Belgica) samen een nooit gezien score van 85.000 stemmen. Zeer waarschijnlijk bedraagt het exacte cijfer meer dan 100.000, wat zeer goed is voor een door de media quasi volledig doodgezwegen beweging.
b) De PVDA
De PVDA-PTB was tot voor kort zonder meer unitaristisch. In haar programma pleit ze nu voor een “verenigd democratisch België”, waarbij o.a. volgende bevoegdheden geherfederaliseerd moeten worden: transport, verkeer, wegeninfrastructuur, huisvesting en wetenschappelijk onderzoek. Voor het onderwijs moeten er “nationale normen” komen. We citeren: “Minder verspilling, meer bevoegdheden op nationaal niveau en minder structuren die de communautaire onrust aanwakkeren, dat moet de geest van die hervormingen zijn”. Ook wil de partij het Brussels gewest uitbreiden, een nationale kieskring invoeren en verzet ze zich tegen de zesde staatshervorming. De partij behaalde meer dan 250.000 stemmen.
c) Andere partijen
Volgens de rechtse partij “La Droite” moet het land grondig hervormd worden opdat het blijft voortbestaan. We citeren: “we moeten de structuren hervormen die te ingewikkeld en te duur zijn en eindelijk de goede vraag stellen: is het werkelijk nodig dat ons België 12.248 professionele politici moet betalen? Ons land telt méér ministers dan de Verenigde Staten [...]”. Uit die zeer correcte vaststelling volgt één juiste en één foute conclusie. De juiste is dat de gemeenschappen afgeschaft moeten worden. De foute is dat de provincies ook moeten verdwijnen. La Droite heeft het over een besparing van 20 miljard euro per jaar (de B.U.B. berekende eerder de kostprijs van het federalisme en kwam op tien miljard euro per jaar uit). De partij behaalde 26.000 stemmen. De tweetalige Piratenpartij, die in haar programma de woorden “Vlaanderen” of “Wallonië” niet gebruikt, maar België, behaalde dan weer 23.000 stemmen. Het radicaal-rechtse Nation dat campagne voerde met de Belgische driekleur behaalde 10.000 stemmen. Opvallend is ook dat een aantal tweetalige lijsten deelnam aan de parlementsverkiezingen (AgoraErasmus, La Lutte-De Strijd, Lutte Ouvrière-Arbeidersstrijd, die actief het separatisme aanklagen). Samen behaalden ze meer dan 4.000 stemmen.
Kortom, linkse en rechtse partijen allerlei die zich vragen stellen bij het federalisme en/of tweetalig zijn hebben samen 63.000 stemmen behaald.
d) Achteruitgang van de separatisten
Bovendien hebben de openlijk separatistische partijen samen, N-VA, VB en LDD, een nederlaag geleden. Deze drie partijen haalden immers 40 zetels (33,4%) in de Kamer van Volksvertegenwoordigers in 2010. Vandaag hebben ze nog maar 36 zetels (24,5%). De N-VA is er weliswaar met 6 zetels op vooruit gegaan, maar de twee andere partijen hebben elk 4 zetels verloren. Bijgevolg heeft de N-VA slechts een deel van de separatistische stemmen kunnen recupereren.
BESLUIT
In totaal stemden (officieel althans) 398.000 Belgen op deze unitaristische of unie-federalistische partijen. Telt men daar – met wat goede wil – nog de 121.000 stemmen van het federalistische FDF bij, dan blijkt dat meer dan 500.000 Belgen gestemd hebben voor partijen die niet meegaan in het splitsingsdiscours. Gelet op de (massale?) kiesgebreken en/of kiesfraude, zal dat aantal nog wel fors hoger liggen. In elk geval is die uitslag opmerkelijk gelet op het feit dat de meeste van deze partijen nauwelijks of niet in de media en de peilingen aanwezig zijn in tegenstelling tot de partijen van de particratie en de separatistische partijen. Voeg daar ongeveer 1,3 miljoen kiezers – hetzij 20% ( !) van de kiesgerechtigden – bij die niet zijn gaan stemmen of die blanco of nietig gestemd hebben en we krijgen al een heel ander beeld van de laatste verkiezingsuitslag, dat de representativiteit van de verkozenen relativeert. Dit zijn sprekende cijfers die, zoals gewoonlijk, door de media van de particratie, verzwegen worden.
---
http://www.unionbelge.be/?p=8981