patrickve |
2 oktober 2014 08:02 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JimmyB
(Bericht 7344974)
Is inflatie in wezen slecht? Ik ben daar niet van overtuigd.
Het zou kunnen dat een matige inflatie een goede zaak is. Als we zien dat we nu afstevenen naar een deflatie, waarbij niemand nog geïnteresseerd zal zijn iets te investeren omdat men een prijsdaling verwacht, kan dit de economie alleen meer verder in het slop duwen.
Dus beschouw ik een matige inflatie 1 �* 2 % per jaar als een beter alternatief.
|
Dat is U wijsgemaakt, maar het is niet waar. Inflatie en deflatie zijn elkaars spiegelbeeld. Als lichte inflatie niet slecht is, is lichte deflatie dat ook niet. Als lichte deflatie aanleiding zou geven tot "niet meer consumeren", dan zou zijn spiegelbeeld, lichte inflatie, aanleiding geven tot "alles vandaag consumeren". Beiden zijn niet waar. Beiden zijn aspecten van HYPER inflatie of van HYPER deflatie (de deflatoire spiraal).
Het ENIGE fundamentele verschil tussen lichte inflatie en lichte deflatie, is de nood en het bestaan aan een gigantische financiële sector. Bij deflatie krijg je een "natuurlijke rente" op spaargeld door het gewoon bij te houden. Bij inflatie moet je naar de bank hollen om een compensatie te krijgen van de inflatie ; banken die dat geld gratis krijgen van de centrale bank die bijdrukt (die de oorzaak is van de inflatie, trouwens).
Maw, voor spaarders heeft inflatie het gevolg dat je naar de bank moet hollen om DAAR het bijgedrukte geld van de centrale bank voor te krijgen, maar ondertussen moet je wel gans die financiele sector vetmesten. Voor diezelfde spaarders krijg je identiek hetzelfde effect met een kluis bij deflatie, en moet je geen hordes mensen middelen toestoppen om in banken rond te lopen.
DAT is het verschil tussen inflatie en deflatie: de reden van bestaan van de financiele sector of toch een groot stuk ervan. Gans het fiat systeem is bedacht om via de financiele sector de copains vet te mesten, en lichte inflatie is daar het middel toe.
Dan wordt U dat verteld alsof het een noodzaak zou zijn voor "de economie". Het is vooral een noodzaak voor centrale planners om zichzelf een heel groot stuk productie van anderen toe te eigenen.
|