Jörgen Noens |
29 september 2004 12:54 |
Vernieling Nederlandstalige borden te Wemmel!
Vernieling Nederlandstalige borden te Wemmel!
De Vlaams Blok Jongeren Brussel-Halle-Vilvoorde werden eerder deze maand op de hoogte gebracht van het feit dat er in de Vlaamse faciliteitengemeente Wemmel ééntalig Franstalige wegwijzers hingen. Deze gaven aan dat de “Lidl”-vestiging te Wemmel “accessible” is.
Op 1 september 1963, 41 jaar geleden, werden in een aantal gemeenten - onder andere in Wemmel - taalfaciliteiten ingevoerd. Die faciliteiten hadden tot doel om anderstalige inwoners in een taalgebied te integreren.
Terwijl de Vlamingen zich in de Waalse taalgrensgemeenten Komen, Moeskroen, Edingen en Vloesberg moeiteloos aanpasten, misbruikten de Franstaligen vooral in de zes randgemeenten rond Brussel - waaronder dus Wemmel - de faciliteiten om een verfransingsmachine op gang te brengen.
De Vlaams Blok Jongeren Brussel-Halle-Viloorde meldden dit per brief aan “Lidl”-nationaal en aan de plaatselijke verantwoordelijke van “Lidl”.
Gisteren 28 september ontvingen wij een antwoord van “Lidl”. Citaat: “Wij ontvingen uw schrijven dd. 13 september en wensen volgende zaken te verduidelijken.
Als warenhuis streven wij naar de beste service voor onze klanten. Zowel de nederlandstalige als franstalige inwoners trachten wij dezelfde diensten aan te bieden.
Als nationale discounter, met hoofdzetel te Gent, zijn wij als geen ander op de hoogte van de op 1 september 1963 ingevoerde taalfaciliteiten.
Wij wensen dan ook te melden dat onze districtmanager, Dhr. José Diaz, tweetalige wegwijzers liet plaatsen. Onmiddellijk na ontvangst van uw brief begaf bovengenoemde zich ter plaatse waar pure vandalisme werd vastgesteld.
Alle geplaatste nederlandstalige borden werden vernield. De kapot geslagen wegwijzers werden door Dhr. Diaz als bewijs meegenomen.
Vrijdag 24 september, worden nieuwe borden geleverd en in week 40 zullen opnieuw tweetalige wegwijzers de toegankelijkheid tot onze vestiging te Wemmel aanduiden.”
Uit dit antwoord wordt duidelijk dat doelgericht de Nederlandstalige wegwijzers te Wemmel werden vernield. Nogmaals blijkt dat de Franstaligen in Wemmel zich weigeren aan te passen, dat ze de taalfaciliteiten weigeren te onderschrijven en dat men van Wemmel een eentalig Franse gemeente wil maken.
Jörgen Noens
Voorzitter Vlaams Blok Jongeren Brussel-Halle-Vilvoorde
|