| De schoofzak |
2 december 2014 20:32 |
Als onbestuurbaarheid dreigt, dan kan doorbreken cordon hulpzaam zijn
Ziezo,
daar moeten niet veel doekjes om gewonden worden.
Een vingerknip, en ze mogen een handtekening komen zetten, voor de goede zaak.
En daarna, gelijk een hond, terug in zijn mand.
Eigenlijk maalt niemand daar om.
Behalve zeer waarschijnlijk een redelijk groot aantal francofonen, die mekaar gaan bang maken. Met het besef dat de Vlamingen ooit wel eens vinnig uit de hoek zouden kunnen komen, als het op een bepaalde stemming zal aankomen.
titel: Cordon sanitaire ‘doorbroken’ in Denderleeuw
link: http://www.standaard.be/cnt/dmf20141202_01408263
Citaat:
In het Oost-Vlaamse Denderleeuw heeft het langst zetelende gemeenteraadslid, een Vlaams Belanger, dinsdagnamiddag het schepencollege vervoegd om een bouwvergunning goed te keuren. Daarmee is het cordon sanitaire voor het eerst doorbroken, laat Vlaams Belang weten.
De moeizame coalitie van N-VA, CD&V en Open Vld Plus, die eind januari 2013 tot stand kwam na bemiddeling van wijlen gouverneur André Denys, liep op 3 november 2014 op de klippen. Coalitiepartner CD&V steunde een voorstel van oppositiepartij sp.a-Open om de onbestuurbaarheid vast te stellen. Oost-Vlaams gouverneur Jan Briers tracht sinds eind november te bemiddelen tussen de partijen.
CD&V neemt intussen niet meer deel aan de vergaderingen van het schepencollege. Dinsdag moest worden gestemd over een bouwvergunning met een N-VA-schepen als betrokken partij, waardoor er geen meerderheid was. Daarom mocht het langst zetelende gemeenteraadslid meestemmen, Vlaams Belanger Danny Bourgeois. Het ging om de eerste formele bestuurshandeling van een lid van Vlaams Belang.
Volgens partijvoorzitter Tom Van Grieken gaat het om ‘een flinke barst in het cordon sanitaire’. Van enige toenadering om een coalitie met Vlaams Belang te vormen is evenwel geen sprake.
|
|