KillBE |
9 oktober 2004 10:59 |
Tja, wat wil je als je samenheult met de CD&V?
Die partij heeft geschiedkundig het trieste record om:
- Voor de verkiezingen te pretenderen pro-Vlaams te zijn.
- Na de verkiezingen toch maar van alles toegeven aan de Franstaligen.
Denk bv. maar aan de taal-pariteitswetten, de alarmprocedure, de splitsing van Brabant, het gewest Brussel,... Allemaal dingen die niet hadden bestaan ware het niet omwille van de toenmalige CVP.
Dingen waardoor wij Vlamingen gewoon onze macht afgegeven hebben.
Bart De Wever herhaalde nog de welgekende uitspraak: "CVPer, farizeer" tijdens de kartel-onderhandelingen met de CD&V in 2003.
Spijtig dat NV-A enkel maar de CD&V als mogelijke kartelpartner beschouwd heeft.
Een aliantie met het Vlaams Blok had anders nu wel voor vuurwerk gezorgd, want: - Alle Vlaams-nationalistische krachten hadden dan gebundeld zijn.
- Het kartel Vlaams Blok/NV-A de grootste partij had geweest en samen met de CD&V een centrum-rechtse regering had geweest, zonder socialisten.
Binnen de CD&V zitten ook nog Vlaams gezinde krachten, maar zij dienen echter enkel maar om stemmen af te snoepen van het Vlaams Blok of NV-A.
- De Franstaligen in dit land wel een serieus toontje lager gezongen, dan vandaag de dag.
Immers wanneer er langs Vlaamse zijde geen socialisten in de regering zijn, dan heeft de Waalse PS geen hefboom meer om druk op Vlaanderen uit te oefenen.
Waarschijnlijk hadden we dan dit "land" eindelijk een kunnen opdoeken en zou een Vlaamse staat misschien nu al realiteit zijn.
- De NV-A een paciferende invloed kan hebben op het Vlaams Blok, zodat de -soms- te harde standpunten van het Blok genuanceerd zouden kunnen worden.
Historisch gezien een gemiste kans voor de NV-A.
Spijtig, want het voorstel om in Brussel een "uitstervingsbeleid" te voeren voor de Franstaligen is wel een voorstel geweest van Geert Bourgeois, in de aanloop naar de federale verkiezingen van 2003.
Het voorstel kwam er op neer om de financiele stekker uit het franstalig onderwijs te trekken. Na 3 generaties spreekt dan niemand daar nog Frans.
Gewoon geniaal!
Een aliantie met het Blok had dit waarschijnlijk omgezet in realiteit.
Nu blijft het maar een droom.
|