Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Geen massale toevloed van jongeren zonder inschakelingsuitkering bij OCMW’ (https://forum.politics.be/showthread.php?t=214101)

De schoofzak 6 februari 2015 21:13

Geen massale toevloed van jongeren zonder inschakelingsuitkering bij OCMW’
 
De voorspellingen en het doemdenken ter linker zijde wordt nogmaals ontkracht.

Als ze te lui zijn om te werken, en genoeg centen combineren met het zakgeld van papa, mama, opa, oma ... met de inschakelingsuitkering ... dan moet ik daar geen belastingen voor ophoesten: dat ze maar werk gaan zoeken, ook op plaatsen waar ze dat werk niet graag doen.


titel: Geen massale toevloed van jongeren zonder inschakelingsuitkering bij OCMW’
http://www.standaard.be/cnt/dmf20150...c6f4ccefb6c051



Citaat:

Volgens minister van maatschappelijke integratie Willy Borsus (MR) kregen in januari van dit jaar 3.795 jongeren steun van het OCMW nadat ze hun inschakelingsuitkering zijn verloren. ‘Voorlopig niet de massale toevloed die was voorspeld.’

Borsus had de cijfers klaar bij de voorstelling van het nieuwe statistische rapport van de overheidsdienst Maatschappelijke Integratie’. Jongeren die stoppen met school en na een jaar nog altijd geen werk hebben, kregen tot eind 2014 een inschakelingsuitkering. De regering-Di Rupo beperkte het recht op zo’n uitkering tot 3 jaar en die periode liep op 1 januari af. Wie op dat moment geen of onvoldoende werkervaring kon voorleggen, verloor zijn uitkering. Een raming van de RVA schat dat het gaat om 16.900 mensen.

Maar daarvan kregen tot nog toe maar 3.795 jongeren van het OCMW een steunverlening. Het gaat om voorlopige cijfers, benadrukte Borsus, verkregen via een rondvraag bij 25 steden, waaronder de vijf grootste steden Antwerpen, Gent, Luik, Brussel. ‘Dit cijfer houdt geen rekening met de dossiers die wachten op een beslissing of de personen die zich later zullen aandienen bij sociale diensten’, aldus Borsus, ‘maar het toont wel onbetwistbaar aan dat de massale toevloed niet plaatsvindt, in elk geval niet momenteel.’

Niet alle jongeren die recht hadden op een inschakelingsuitkering, hebben recht op een leefloon, bijvoorbeeld omdat ze ten laste zijn van iemand met een voldoende hoog inkomen. ‘We zullen eind maart een vollediger beeld hebben,’ besloot de minister.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:49.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be