De schoofzak |
26 maart 2015 10:37 |
Zeden en deontologie van "onze" politiekers: machtsmisbruik
Of het nu gaat om het beïnvloeden van een jeugdrechter door een Vlaamse sos, of dat het nu gaat om de voorbeelden hierna:
ik ben blij dat het een en ander aan de kaak gesteld wordt.
Want dat moet eens stilletjes aan stoppen.
Sommige mensen kunnen niet naar een politieker lopen, en zij riskeren daardoor minderwaardig bedeeld te worden door de ambtenarij.
titel: Dienst Vreemdelingenzaken is bemoeienissen politici beu
http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenl...tici-beu.dhtml
Citaat:
130
Door: redactie
26/03/15 - 03u00 Bron: Het Laatste Nieuws Laurette Onkelinx, Nahima Lanjri en André Flahaut. © Belga.
PS-minister André Flahaut, PS-fractieleider Laurette Onkelinx, CD&V-kamerlid Nahima Lanjri, PS-kamerleden Emir Kir en Ahmed Laaouej. Allemaal kropen ze de voorbije weken in de pen, mailden of belden ze ambtenaren van de Dienst Vreemdelingenzaken (DVZ) om papieren te bepleiten voor deze of gene. Topman Freddy Roosemont van DVZ is de bemoeienissen beu. "Sommige politici denken blijkbaar nog steeds dat hun naam gewicht in de schaal werpt als het in een dossier opduikt. In de praktijk zorgt het alleen voor veel onnodig werk."
Staatssecretaris voor Asiel en Migratie Theo Francken is veel scherper. "Zo'n interventies geuren naar machtsmisbruik en vormen alleszins een gigantisch deontologisch probleem, zeker voor een minister in functie." Francken informeerde premier Charles Michel (MR) over het verzoek van Flahaut - tegenwoordig minister in de regering van de Waals-Brusselse Federatie - om na te gaan of het mogelijk was om "zo snel mogelijk een spoedig gevolg te geven" aan een visumaanvraag. Michel zal minister-president Rudy Demotte (PS) aanspreken over de tussenkomst van Flahaut.
Scheiding der machten
Kamervoorzitter Siegfried Bracke (N-VA) wijst erop dat artikel 163 bis van het reglement van de Kamer zegt dat alle Kamerleden zich moeten houden aan een deontologische code. Die bepaalt onder meer dat parlementsleden de scheiding der machten moeten respecteren en dat tussenkomsten om beslissingen te bespoedingen "verboden" zijn.
LEES HET VOLLEDIGE VERHAAL VANDAAG IN HET LAATSTE NIEUWS. OOK BESCHIKBAAR IN DIGITALE VERSIE
|
|