andev |
25 april 2015 18:02 |
Leve Europa!
Citaat:
De maandelijkse tegemoetkoming die de 751 Europarlementsleden krijgen om hun assistenten te betalen, stijgt in 2016 mogelijk van 21.379 naar 22.879 euro. De kwestie veroorzaakt onenigheid in het Parlement. Niet nodig en ongepast in crisistijden, zeggen tegenstanders.
Het bureau van het Europees Parlement buigt zich maandag over het voorstel, dat de steun geniet van de christendemocraten (EVP) en de sociaaldemocraten (S&D). De EVP had zelfs gepleit voor een verhoging met 3.000 euro, maar uiteindelijk werd de grote coalitie in het Parlement het eens over het idee van S&D voor een verhoging met 1.500 euro.
Met de tegemoetkoming – die ze niet zelf op hun rekening gestort krijgen – kunnen Europese gekozenen hun twee soorten medewerkers aan het werk zetten. De ‘geaccrediteerden’ werken in de gebouwen in Brussel, hun aanwerving wordt gecontroleerd door diensten van het Parlement; de ‘lokale medewerkers’ zijn actief in de kieskring van het parlementslid.
EVP en S&D verdedigen de verhoging met 1.500 euro met twee argumenten. De bedragen zijn sinds 2010 niet aangepast. En door de invoering van het Verdrag van Lissabon hebben parlementsleden extra werk gekregen, doordat ze nu ook de uitvoeringsbesluiten van Europese wetgeving moeten goedkeuren.
Maar het voorstel stuit op kritiek bij andere fracties. ‘Dit is niet nodig. En in tijden van spaarzaamheid extra geld vragen, hoort niet’, zegt Bart Staes (Groen). ‘Wij zijn tegen’, zegt Mark Demesmaeker (N-VA), die deel uitmaakt van de Europese Conservatieven. ‘Er gaat al genoeg geld naar personeel. We kunnen met de huidige middelen de medewerkers aanwerven die we willen aanwerven.’
De liberalen zitten moeilijker. Ook daar leeft het besef dat een verhoging zeer gevoelig ligt in wat nog altijd crisistijden zijn. Maar een van hun fractiegenoten, Gérard Deprez (MR), was rapporteur voor de parlementaire begroting 2016, waar dit voorstel deel van uitmaakt.
Als ‘compensatie’ wordt er wel de eis aan gekoppeld dat er een strengere regeling komt voor de aanwerving van lokale medewerkers. Die ontsnapt nu aan controle door het Europees Parlement, met aanwijzingen van misbruik tot gevolg.
In maart raakte bekend dat het extreemrechtse Front National van Marine Le Pen met Europees geld nationale medewerkers van de partij heeft betaald. Er loopt een onderzoek.
Verdacht is ook de evolutie van het aantal lokale assistenten. Volgens de nieuwssite Euractiv lag dat tijdens de verkiezingscampagne vorig jaar op 4.860, tegenover ... 2.246 dit jaar. Een Litouws parlementslid heeft liefst 27 lokale medewerkers – wat zelfs met de lagere lonen in Litouwen argwaan wekt.
Als het bureau instemt met het voorstel, moet het nog door het voltallige Parlement, door de Commissie en de Europese Raad goedgekeurd worden
|
Niet veel commentaar waard zeker?
Onze europrofiteurs, grotendeels samengesteld uit politiekers die in eigen land niet meer aan de bak komen willen zichzelf en hun vriendjes een bijkomend cadeautje geven.
Wij trekken ons plan wel met een indexsprong en we vernemen rustig verder wat er volgens "Europa" niet mag en niet kan!.
|