Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Economie (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Het plan Geithner-Summers (https://forum.politics.be/showthread.php?t=221600)

Nr.10 30 juli 2015 22:42

Het plan Geithner-Summers
 
In deze post op de blog van Varoufakis wordt uitgelegd
op welke listige wijze het plan Geithner-Summers in z'n werk ging.
Het plan maakt deel uit van de improvisatie in de post-2008 wereld.
Het ging van start in februari 2009.
Het was bedoeld om de toxische derivaten, de CDO's,
definitief uit de balansen van de banken te halen.
Deze CDO's waren in de wereld voor 2008 zo goed als een vorm van privaat geld.
Ze werden vanuit Wall Street verspreid over de hele wereld.
CDO = Collateralized Debt Obligation
How exactly did the US Treasurer, Tim Geithner, recapitalise US banks? A comparison with Europe’s ‘strategy’
18 mrt 2011

Johan Bollen 30 juli 2015 23:10

Varoufakis, de Griekse onderhandelaar die de Troika absoluut geëlimineerd wou hebben. Iemand die begreep wat er aan de hand was en niet gemakkelijk belazerd kon worden.

Varoufakis for president.

Nuntiu 31 juli 2015 09:22

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen (Bericht 7759344)
Iemand die begreep wat er aan de hand was en niet gemakkelijk belazerd kon worden.

Zo goed zal hij het toch niet begrepen hebben. De hele Griekse onderhandelingsstrategie was gebaseerd op de gok dat de eurozone wel de Griekse voorwaarden zou aanvaarden. Een onderhandelingsstrategie die duidelijk mislukt is en waarvoor ze duidelijk geen plan B hadden. Want de keuze was ofwel volgen we de eurozone, ofwel stappen we eruit. Maar voor dat laatste waren ze helemaal niet voorbereid. Ze hadden eigenlijk geen mandaat om eruit te stappen. Ze hadden dat kunnen vragen via het referendum: "aanvaarden we de voorwaarden van de eurozone of stappen we eruit?". In de plaats hebben ze een zinloze en fictieve vraag gesteld "aanvaarden we de voorwaarden van de eurozone?". Wat bereikt een "Nee" op die laatste vraag? Duidelijk niet genoeg en das ook logisch. Want een Grieks referendum heeft natuurlijk geen waarde voor de Duitse regering. Deze zou enkel moeten luisteren naar Duitse referenda.

Naast het ontbreken van een mandaat, hadden ze duidelijk ook geen plan voor de uitstap. Want waarom anders in het geniep illegale acties ondernemen op het laatste moment? Dat lijkt mij niet het gedrag van iemand die begreep wat er aan de hand was. Eerder het gedrag van iemand met overmoed die zijn nederlaag niet wil toegeven.

Syriza heeft een zware gegokt met de Griekse economie als inzet. En ze hebben zwaar verloren. Maandenlange onzekerheid heeft hun herstellende economie en banken terug de diepte ingeduwd. En welk resultaat kunnen ze voorleggen? Helemaal niets.

Allez zelfs als ge ideologisch helemaal achter Varoufakis stond, kunt ge toch moeilijk zeggen dat hij doorhad wat er aan de hand was? Het was een totaal fiasco van iemand die ver weg van de realiteit stond.

Nuntiu 31 juli 2015 09:22

dubbel

Nuntiu 31 juli 2015 09:22

trippel

Gipsy 31 juli 2015 11:35

Varoufakis zal nog hals over kop naar Canada vluchten als een onderzoek tegen hem wordt geopend.

Erw 31 juli 2015 14:50

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nr.10 (Bericht 7759309)
In deze post op de blog van Varoufakis wordt uitgelegd
op welke listige wijze het plan Geithner-Summers in z'n werk ging.
Het plan maakt deel uit van de improvisatie in de post-2008 wereld.
Het ging van start in februari 2009.
Het was bedoeld om de toxische derivaten, de CDO's,
definitief uit de balansen van de banken te halen.
Deze CDO's waren in de wereld voor 2008 zo goed als een vorm van privaat geld.
Ze werden vanuit Wall Street verspreid over de hele wereld.
CDO = Collateralized Debt Obligation

Vanwaar komt hun giftigheid: simpel: mensen die eigenlijk niet in staat waren de afbetaling van de leningen te dragen, maar banken door overheden gedwongen ze verstrekken, in het kader van gelijke dit en gelijke dat en antidiscriminatie enz.

Erw 31 juli 2015 14:53

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nuntiu (Bericht 7759631)
Zo goed zal hij het toch niet begrepen hebben. De hele Griekse onderhandelingsstrategie was gebaseerd op de gok dat de eurozone wel de Griekse voorwaarden zou aanvaarden. Een onderhandelingsstrategie die duidelijk mislukt is

Uit wat blijkt dat laatste eigenlijk?
De Europese planners hebben de Griekse Staat toch (weer!) niet failliet laten gaan?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:19.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be