Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Europese Unie investeert miljoenen in ‘internettrollen’ (https://forum.politics.be/showthread.php?t=223777)

Gerard_Leek 4 oktober 2015 16:18

Europese Unie investeert miljoenen in ‘internettrollen’
 
Citaat:

[size=150]Europese Unie investeert miljoenen in ‘internettrollen

Het Europees Parlement gaat ruim 2,3 miljoen euro investeren in ‘internettrollen’ die aan de vooravond van de Europese verkiezingen in juni 2014 de eurosceptische debatten op internet gaan volgen.

De trollen gaan zich onder meer mengen in berichten in de sociale media en op blogs die de potentie hebben om media-aandacht te krijgen.

Er is met name aandacht nodig voor landen waar veel euroscepticisme heerst, zo staat in een vertrouwelijk document waar de Britse Daily Telegraph de hand op wist te leggen.

Andere gedachten
Een trol op internet is een persoon die op fora, websites of chatkanalen berichten plaatst met het doel voorspelbare emotionele reacties van anderen uit te lokken, desinformatie geeft en als informatie laat overkomen of in een rol kruipt en een vertekend beeld van zichzelf geeft.

In de stukken wordt de rol van de trollen tot in detail uitgelegd. Het controversiële plan is ontworpen om Europa krachtiger te maken. De zogeheten institutionele communicatoren moeten de mogelijkheid hebben om gesprekken in realtime te volgen zodat ze op de hoogte zijn van de ‘trending topics’ en snel kunnen ingrijpen om gesprekken waar mogelijk te beïnvloeden.

Om de perceptie dat Europa het probleem is te ontkrachten moeten we communiceren dat het antwoord op de problemen ‘meer Europa’ is in plaats van ‘minder Europa’, zo luidt het verder.

De EU probeert mensen die het blok associëren met de economische crisis en hoge werkloosheidscijfers op deze manier op andere gedachten te brengen. Het is duidelijk dat de EU gebukt gaat onder een verslechterend imago, aldus het document.

Twitter-trollen

Velen hebben zich inmiddels gedistantieerd van de strategie. “Het investeren van meer dan een miljoen euro in EU-ambtenaren die tijdens kantooruren fungeren als Twitter-trollen is ronduit belachelijk,” vertelde vice-voorzitter van de Britse Onafhankelijkheidspartij Paul Nuttall aan de Daily Telegraph.

Later deze maand worden de internettrollen opgeleid. Euroscepticisme wint steeds meer aan kracht. Afgelopen woensdag werd een overheidsgebouw in Athene bezet door betogers die de Griekse minister van Werkgelegenheid bedreigden. De oproerpolitie reageerde met traangas en pepperspray.

Ook veel Duitsers hebben ondanks de steun van bondskanselier Angela Merkel voor het EU-beleid laten weten de Europese Unie te willen verlaten. Afgelopen september bleek uit een peiling dat 49 procent van de Duitsers gelooft dat er verbetering zou komen als Duitsland de EU zou verlaten.

Inmiddels is ook 34 procent van de Franse bevolking de mening toegedaan dat het land beter af is zonder de EU. Men kan zich nu afvragen of de EU vaker internettrollen inzet.
Bron: http://www.ninefornews.nl/europese-u...ternettrollen/

De Europese Unie investeert best veel geld in propagandisten die op het internet ingezet worden. Het doel is kennelijk om pro-EU standpunten onder het publiek te promoten en EU-sceptische standpunten te ondermijnen. Op deze manier tracht de EU kritische burgers die maatschappelijke problemen toeschrijven aan het beleid van de EU, op andere gedachten te brengen.

Stelling: De Europese Unie trekt geld uit om op internet pro-EU standpunten te propageren, wat eigenlijk een vorm van indoctrinatie is.

serres 4 oktober 2015 16:54

ze doen alles,als ze hun vetbetaald postje maar kunnen behouden

Peche 4 oktober 2015 17:04

Waar solliciteren?

Kodo Kodo 4 oktober 2015 17:14

Aan de vooravond van de Europese verkiezingen in juni 2014... Zeer actuele draad is dat!

De discussie die we hierover destijds geopend hebben, kan worden hervat, maar dan zouden we ze wel moeten actualiseren, namelijk met de vraag of de EU-maffia zich nog steeds schuldig maakt aan dit soort praktijken.

Twee jaar geleden verzandde de discussie helaas in getrol naast de kwestie...

orfeus5412 4 oktober 2015 17:31

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Peche (Bericht 7845179)
Waar solliciteren?

Bij de VRT tiens !

Peche 4 oktober 2015 18:07

En wat moet Ge dan doen? Opkomen voor vluchtelingen?

Reverberation 4 oktober 2015 18:10

Nee, gewoon kakken op Putin, en als Obummer verjaart een cake bakken.

Peche 4 oktober 2015 18:14

Hmmmmm wat betaalt het?

Gerard_Leek 18 oktober 2015 19:50

Peter R de Vries wordt betaalt om bepaalde stellingen op tv te verdedigen??? Hij zou geld krijgen van de overheid om bepaalde politieke standpunten te promoten. Dus er wordt gemeenschapsgeld uitgetrokken voor propagandisten, die dus niet hun eigen persoonlijke stellingen maar officiële propaganda verkondigen. Als er zulke mensen op tv verschijnen, dan zou je zoiets toch ook op sociale media zoals internet fora moeten hebben? Valt het inhuren van propagandisten die propaganda op professionele wijze bedrijven, onder het vakkundig hersenspoelen van het volk?

De video gaat hierover:
https://www.youtube.com/watch?v=_9HE73LnMJ8

cookie monster 18 oktober 2015 20:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Peche (Bericht 7845292)
Hmmmmm wat betaalt het?

Een koek op oewe freter !! :lol: ;)
Voor wie het nog niet door heeft , grapje natuurlijk !!

Nu serieus: Geen idee :(
Maar het bewijst wel hoe rotstinkend polizeik is !!!!

Zephyrkaos 18 oktober 2015 21:13

deze Trollen? =

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bolleke Wol (Bericht 7861729)
U beseft dus blijkbaar zelf niet hoe belachelijk uw argumenten zijn als u niet eens nacheckt waar die kranten die cijfers vandaan halen. De vraag is simpel: hoe komt u aan die 52 %? Graag concreet de cijfers, en niet wat die of die krant schrijft.

U kan, mathematisch gezien, alleen aan die 52 % komen als u de partij van Ada Colau meerekent.

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bolleke Wol (Bericht 7861727)
Spaanse Volk heeft daar niks over te zeggen. Catalaanse Volk beslist.



Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:41.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be