Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Grote hinder door stakingsacties in Frankrijk, incidenten met taxichauffeurs. (https://forum.politics.be/showthread.php?t=228318)

Patrick M. 27 januari 2016 15:29

Grote hinder door stakingsacties in Frankrijk, incidenten met taxichauffeurs.
 
Frankrijk is vandaag hard getroffen door een reeks sociale acties, van onder meer taxichauffeurs, luchtverkeersleiders, onderwijspersoneel en andere ambtenaren. Zij legden allemaal het werk neer in wat één groot protest moest worden tegen het regeringsbeleid.

Taxichauffeurs in heel Frankrijk waren opgeroepen om te staken uit protest tegen de "excessen" van omstreden personenvervoerdiensten zoals Uber. In en rond Parijs zorgden zowat 2.100 taxichauffeurs voor hinder. Zo staken actievoerders op de périphérique autobanden in brand. Het verkeer op de ring werd er in de twee richtingen een tijd onderbroken.

De actie van de taxibestuurders leidde tot meerdere incidenten. De politie moest er tussenkomen. Daarbij werd ook traangas ingezet. Zeker 22 mensen werden opgepakt.

Omstreeks 7 uur reed in de buurt van de luchthaven van Orly (ten zuiden van Parijs) een wagen in op manifestanten. Eén betoger raakte gewond. De andere manifestanten koelden hun woede op het voertuig. De bestuurder werd opgepakt door de politie.

In de grote steden zoals Toulouse (zuidwesten), Marseille, Aix-en-Provence (zuiden) en Rijsel (noorden), zorgden de acties voor hinder, met name rond de luchthavens en stations.

Ook de Franse spoorwegarbeiders staken.
Ben eens benieuwd naar jullie reacties.
Boze taxichauffers tegen Uber, maar Uber is niet wettelijk gelijk in zovele landen.
En dan een afgevaardigde van de lijn hier in België die zegt dat ge Uber maar moet bellen.

Patrick M. 27 januari 2016 17:28

Uber France moet 1,2 miljoen € aan taxivereniging.

De Franse tak van de alternatieve taxidienst Uber is vandaag veroordeeld tot het betalen van 1,2 miljoen euro

Uber krijgt deze boete voor het gebrek aan communicatie aan de chauffeurs. Dat besliste een rechtbank in Parijs. Het Franse persagentschap AFP kon die beslissing inkijken.

De zaak draait rond de communicatie van het bedrijf aan de chauffeurs. Volgens de taxivereniging gaat het om een "dubbelzinnigheid" over de mogelijkheid om op de openbare weg te parkeren in afwachting van een klant, zonder voorafgaande reservatie.

quercus 27 januari 2016 17:38

Frankrijk heeft het tegenwoordig moeilijk met allerlei. De economie draait al een hele tijd allesbehalve goed, het land wordt reeds vele jaren geconfronteerd met de geïslamiseerde banlieus waarin de politie nauwelijks nog een voet durft zetten, de werkloosheid is hoog, de landbouw krijgt tegenwoordig veel minder Europese subsidies dan enkele jaren geleden en hun begroting krijgen ze niet in evenwicht. Kortom er is in Frankrijk een algemene malaise et les français aiment rouspetter.

Patrick M. 27 januari 2016 18:49

Maar vroeger als er betogingen waren in Frankrijk dan waaide dat rap over naar België dus ik ben benieuwd.

Wapper 27 januari 2016 21:23

Van een fixatie op staken en betogen gesproken.

quercus 27 januari 2016 22:15

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Patrick M. (Bericht 7976970)
Maar vroeger als er betogingen waren in Frankrijk dan waaide dat rap over naar België dus ik ben benieuwd.

Dat zal wel eerder naar dat ander land in België, namelijk Wallonië geweest zijn dat het overwaaide.

Gipsy 27 januari 2016 22:31

Ach in Frankrijk is altijd iemand in staking. Deze keer heb ik geluk gehad. Ik had een beurs van 3 dagen in Parijs en ben gisteren rond middernacht thuis gekomen. Anders kan het de metro zijn, de trein, Air France etc. Als je tientallen duizenden euro's in een beurs investeert kan dat wel een ramp zijn. Maar dat trekken die kloten zich niet aan.

Eduard Khil 27 januari 2016 22:40

dat vakbondsuitschot moet vernietigd worden


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:03.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be