Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Poetin ,May en Erdogan de belangrijkste bondgenoten voor Trump (https://forum.politics.be/showthread.php?t=237259)

cato 8 februari 2017 17:15

Poetin ,May en Erdogan de belangrijkste bondgenoten voor Trump
 
Trump heeft met Erdogan gebeld om met hem als bondgenoot IS te vernietigen
Niet Europa is belangrijk voor Trump ,maar Poetin , Erdogan en mevrouw May.
Kennelijk heeft Trump meer op met autoritaire en nationalistische leiders ,
dan met democratische staten en culturele tradities van het oude continent.
De vraag is of zijn strijd tegen iS echt zal helpen om de vluchtelingen en aanslagen te verminderen ?
De vraag is of de guerrillaoorlogen in het MO zullen stoppen?
De vraag is of Saoedie Arabië de financiering van moskeeën in Europa gaat stoppen?

Klein Licht 8 februari 2017 17:16

De vraag is: heeft Poetin met een bondgenoot als Poetin nog vijanden nodig?

edit: jij vuile editter! :-)

The Paulus Experience 8 februari 2017 17:35

De bromance met putin zal nooit lang duren, ik zou er me niet ongerust in maken.
Erdogan en Putin hetzelfde.
Er is teveel testosteron in de running om dat allemaal vlot te laten lopen.

cato 8 februari 2017 18:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Klein Licht (Bericht 8372166)
De vraag is: heeft Poetin met een bondgenoot als Poetin nog vijanden nodig?

edit: jij vuile editter! :-)

Poetin, Erdogan en Trump hebben geen vijanden nodig ,maar bewonderaars en knuffelaars ,zoals de populisten in Europa.

Boduo 8 februari 2017 18:35

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door cato (Bericht 8372221)
Poetin, Erdogan en Trump hebben geen vijanden nodig ,maar bewonderaars en knuffelaars ,zoals de populisten in Europa.

Welke "populisten" ???

cato 8 februari 2017 18:37

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Boduo (Bericht 8372227)
Welke "populisten" ???

Le Pen ,Wilders enz

citaat De Groene:

Timothy Snyder over de dreiging van Trump
‘Wie in waarheid gelooft, moet terugvechten’
De jaren dertig kunnen zich herhalen, vreest de Amerikaanse historicus Timothy Snyder. Let op de waarschuwingssignalen.

door Casper Thomas
8 februari 2017
Op 5 december, een maand nadat Donald Trump tegen de verwachting tot president van de Verenigde Staten was gekozen, deed Timothy Snyder een klemmend beroep op zijn studenten. Pas op. Europa heeft eerder op het punt gestaan waarop Amerika zich nu lijkt te bevinden: een periode van globalisering, liberalisering en voorspoed die vrij abrupt tot een einde komt. Wat destijds volgde was een steeds verdere afdaling in de chaos. ‘In de jaren dertig dachten Europeanen ook vaak dat het niet erger kon worden. Totdat het wel erger werd’, aldus Snyder in zijn lezing What Can European History Teach Us About Trump’s America, die breed werd gedeeld via sociale media. Kijk het terug. Een indringender waarschuwing dat Amerika onder Trump kan ontsporen, zul je niet snel vinden.

Timothy Snyder is bij uitstek de persoon om de vergelijking met de jaren dertig te trekken. Hij is een vooraanstaand historicus, gespecialiseerd in deze periode en in de Tweede Wereldoorlog. Snyder richt zich daarbij vooral op Oost-Europa en Oekraïne, ‘Bloedlanden’ zoals de titel van zijn veelbesproken boek uit 2005 luidt. Daar woedden de massamoorden door Hitler en Stalin op zijn hevigst, precies omdat daar de bestaande structuren van de staat met een rechtsorde volledig verdwenen. Dat is het punt waar Snyder keer op keer aandacht voor vraagt: robuuste instituties zijn het enige wat mensen behoedt voor barbarij.

Snyder behoort daarmee tot het soort historicus dat er zonder meer van overtuigd is dat een volk dat zijn geschiedenis niet kent, gedoemd is die te herhalen. Zijn laatste boek Black Earth: The Holocaust as History and Warning, waarin hij Hitlers expansiedrift vanuit ecologisch perspectief beschouwt, als een strijd om bestaansmiddelen, is daar een getuigenis van. ‘We leven op dezelfde planeet als Hitler en hebben deels dezelfde zorgen. We zijn minder veranderd dan we denken. We houden van onze leefomgeving, we fantaseren over het verwoesten van regeringen, we denigreren de wetenschap, we hebben nachtmerries over rampen’, schreef Snyder.
Tegelijk is de toekomst altijd open, benadrukte Snyder in zijn lezing. Hoed je dus voor machthebbers die anders beweren. Of dat nu progressieven zijn die verkondigen dat de hele wereld één grote liberale democratie wordt of populisten die roepen dat zij en zij alleen vertegenwoordigen wat het volk wil. En dus hoeft de huidige golf van antiglobalisering niet om te slaan naar verval en uiteindelijk geweld, zoals dat in de jaren dertig gebeurde. Maar let op de waarschuwingssignalen, aldus Snyder: staten die door één enkele partij worden geregeerd, het loslaten van het geweldsmonopolie van de staat en, bovenal, het plotselinge noodgeval dat wordt aangegrepen om de uitzonderingstoestand af te kondigen. In Duitsland in de jaren dertig waren de verkiezingswinst van de nazipartij, het ontstaan van de SA en de brand in de Rijksdag voortekenen. ‘Het begint vaak met taal’, zei Snyder. ‘Let op bij het woord terrorisme. Natuurlijk bestaat dat gevaar, maar ieder autoritair regime in de geschiedenis heeft het constant over de dreiging van terrorisme.’

https://www.groene.nl/artikel/wie-in...t-terugvechten

Boduo 8 februari 2017 18:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door cato (Bericht 8372228)
Le Pen ,Wilders enz

citaat De Groene:

Timothy Snyder over de dreiging van Trump
‘Wie in waarheid gelooft, moet terugvechten’
De jaren dertig kunnen zich herhalen, vreest de Amerikaanse historicus Timothy Snyder. Let op de waarschuwingssignalen.

door Casper Thomas
8 februari 2017
Op 5 december, een maand nadat Donald Trump tegen de verwachting tot president van de Verenigde Staten was gekozen, deed Timothy Snyder een klemmend beroep op zijn studenten. Pas op. Europa heeft eerder op het punt gestaan waarop Amerika zich nu lijkt te bevinden: een periode van globalisering, liberalisering en voorspoed die vrij abrupt tot een einde komt. waarheid-gelooft-moet-terugvechten[/url]

...
...
Er is een enorm verschil tussen Duitsland van 1933 & Amerika van 2017.
Snyder is een historicus met naam & faam. OK .
Snyder is ook een theoreticus...

Hypochonder 8 februari 2017 18:51

Het ziet er dus echt naar uit dat Europa ten onder zal gaan in de geschiedenis en dat hebben de EU landen ook en vooral aan zichzelf te danken.

cato 8 februari 2017 18:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Boduo (Bericht 8372235)
...
...
Er is een enorm verschil tussen Duitsland van 1933 & Amerika van 2017.
Snyder is een historicus met naam & faam. OK .
Snyder is ook een theoreticus...

Er zijn ook heel veel overeenkomsten ,niet alleen in Amerika ,ook in Rusland en ook in Europa.
Eigenlijk zijn de overeenkomsten met de tijd voor de 1e wereldoorlog nog groter en het zou best kunnen dat er een 3e WO uitbreekt ,zonder dat iemand dat echt wilt ,
maar door de ontwikkelingen van de omstandigheden van ieder zijn eigen volk eerst.

Eigenlijk is die oorlog al begonnen met de hedendaagse methode van infiltreren met nep-nieuws
Poetin is al enkele jaren bezig en Trump zal zeker volgen met deze manier van oorlogvoeren.
Alles draait om wereldmachten die gaan winnen en/of verliezen ,
zelfs de jihadisten voeren hun oorlog met nep-nieuws en sociale media.

Toch zal de digitale oorlogsvoering slechts een voorspel blijken te zijn ,
voordat de vitale steden en voorzieningen door raketten worden vernietigd.

Boduo 8 februari 2017 18:59

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door cato (Bericht 8372246)
...
...
Alles draait om wereldmachten die gaan winnen en/of verliezen ,
zelfs de jihadisten voeren hun oorlog met nep-nieuws en sociale media.

Toch zal de digitale oorlogsvoering slechts een voorspel blijken te zijn ,
voordat de vitale steden en voorzieningen door raketten worden vernietigd.

De wereldmachten die waarschijnlijk eerst in botsing komen zijn de VS & China.

cato 8 februari 2017 19:00

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Hypochonder (Bericht 8372243)
Het ziet er dus echt naar uit dat Europa ten onder zal gaan in de geschiedenis en dat hebben de EU landen ook en vooral aan zichzelf te danken.

Bush en Blair hebben met hun oorlogen in het MO op grote schaal jihadisten
tot bloei gebracht en van wapens voorzien.
Jeltsin heeft de Sovjet Unie opgeblazen en niet Europa,

Het enige dat je Europa kunt verwijten is, dat ze te onnozel en te laks is geweest.
Maar het is nog niet te laat om dat te veranderen.

cato 8 februari 2017 19:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Boduo (Bericht 8372250)
De wereldmachten die waarschijnlijk eerst in botsing komen zijn de VS & China.

Je kunt daar gelijk in hebben.

Maar ook Iran kan samen met bondgenoot Rusland,
Amerika de oorlog verklaren ,als Trump het te bond maakt in hun invloedssfeer.
En als er een oorlog komt dan wordt het een wereldoorlog,

cato 8 februari 2017 21:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door The Paulus Experience (Bericht 8372180)
De bromance met putin zal nooit lang duren, ik zou er me niet ongerust in maken.
Erdogan en Putin hetzelfde.
Er is teveel testosteron in de running om dat allemaal vlot te laten lopen.

bondgenoten komen en gaan

citaat VK"
Laat president Wit-Rusland zijn 'broeder' in Moskou vallen?

Loekasjenko: 'Er komt geen oorlog, niemand zal ons bezetten'

Wit-Rusland is van alle voormalige Sovjetrepublieken altijd veruit de trouwste bondgenoot van Rusland geweest. Maar de afgelopen tijd is de sfeer tussen de twee landen plotseling snel verslechterd. Zelfs zo dat president Aleksandr Loekasjenko de bevolking moest gerust stellen na geruchten dat Rusland troepen samentrekt langs de grens.

'Er komt geen oorlog. Niemand zal ons bezetten, niemand zal troepen sturen. We zullen onszelf en onze onafhankelijkheid verdedigen', verzekerde Loekasjenko afgelopen weekeinde. Ongehoorde woorden voor een leider van Wit-Rusland als het gaat om het Russische broedervolk. Als Fidel Castro vroeger tegen de Verenigde Staten trok de Wit-Russische leider liefst zeven uur lang tegenover journalisten van leer tegen de Russische president Poetin. Genoeg tijd om Poetin er en passant ook van te beschuldigen dat hij 'Trump feitelijk had benoemd'.

http://www.volkskrant.nl/buitenland/...llen~a4459782/

Hypochonder 8 februari 2017 22:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door cato (Bericht 8372252)
Bush en Blair hebben met hun oorlogen in het MO op grote schaal jihadisten
tot bloei gebracht en van wapens voorzien.
Jeltsin heeft de Sovjet Unie opgeblazen en niet Europa,

Het enige dat je Europa kunt verwijten is, dat ze te onnozel en te laks is geweest.
Maar het is nog niet te laat om dat te veranderen.

Men kan Europa vooral verwijten dat het eindeloos verdeeld is en daarom 0,0 slagkracht heeft op het wereldtoneel. Europa wordt inernationaal gewoon weggelachen.

Boduo 8 februari 2017 23:21

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door cato (Bericht 8372255)
Je kunt daar gelijk in hebben.

Maar ook Iran kan samen met bondgenoot Rusland,
Amerika de oorlog verklaren ,als Trump het te bond maakt in hun invloedssfeer.
En als er een oorlog komt dan wordt het een wereldoorlog,

Poetin is sluw genoeg om géén oorlog te beginnen tegen Amerika.
Hij heeft daar NIETS mee te winnen, integendeel.
Je kan op je 2 oren slapen.

cato 9 februari 2017 08:40

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Boduo (Bericht 8372492)
Poetin is sluw genoeg om géén oorlog te beginnen tegen Amerika.
Hij heeft daar NIETS mee te winnen, integendeel.
Je kan op je 2 oren slapen.

Als Amerika een oorlog begint tegen China of tegen Iran ,dan zal Poetin niet
werkeloos toekijken.

Anna List 9 februari 2017 09:39

hoe rijmen jullie die premisse dat Trump Poetin steunt met het energiebeleid van Trump, dat er met name op gericht is om de energieprijzen zo laag te houden waardoor Rusland virtueel failliet gaat ?

parcifal 9 februari 2017 10:08

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 8372686)
hoe rijmen jullie die premisse dat Trump Poetin steunt met het energiebeleid van Trump, dat er met name op gericht is om de energieprijzen zo laag te houden waardoor Rusland virtueel failliet gaat ?

Het energiebeleid van Trump is nog niet duidelijk.

Het is zelfs zo goed als onvindbaar : https://www.donaldjtrump.com/policies/energy

Anna List 9 februari 2017 10:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door parcifal (Bericht 8372747)
Het energiebeleid van Trump is nog niet duidelijk.

Het is zelfs zo goed als onvindbaar : https://www.donaldjtrump.com/policies/energy

je link geeft een 404

goedgekeurde oliepijpleiding
intentie om schaliegas terug te faciliteren ...

Boduo 10 februari 2017 20:12

Bondgenoten, vijanden,...
De vijanden van mijn vijand zijn mijn vrienden.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:45.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be