Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   China kent burgers belastingverlaging van $55 miljard toe! (https://forum.politics.be/showthread.php?t=238421)

elsina 23 april 2017 00:34

China kent burgers belastingverlaging van $55 miljard toe!
 
Citaat:

Terwijl men bij ons maar blijft palaveren over een verlaging van de vennootschapsbelasting en maar geen resultaat boekt, geeft China een belastingvermindering van $55 miljard aan haar bedrijven en burgers.

In de discussie rond een tax shift en verlaging van de vennootschapsbelasting vinden onze politici zich steeds in dezelfde situatie: belastingen verhogen of creëren is gemakkelijker dan ze te verlagen, laat staan af te schaffen.

De laatste dagen ook weer: ‘meerwaardebelasting’ is nu het nieuwe modewoord. Terwijl de roerende voorheffing de laatste jaren al is verdubbeld, is dat niet genoeg om die profiteurs van een ondernemers en kleine beleggers te ambeteren.

Wat een verschil met China! Daar kondigde men woensdag aan dat men een belastingvermindering gaat doorvoeren ter waarde van 55 miljard dollar!

De definitie van ‘kleine onderneming’ wordt aangepast, waardoor meer ondernemingen speciale belastingvoordelen kunnen genieten.

Ook zullen kleine bedrijven en start-ups voortaan 75% van hun investeringen in onderzoek en ontwikkeling kunnen aftrekken van de belastingen in plaats van slechts 50%.

Niet slecht hé? Maar daar houdt het niet op!

Terwijl men het hier de BTW op elektriciteit gaat verhogen (en soms zelfs gesproken wordt over een algemene BTW-verhoging), schrapt men in China gewoon een BTW-tarief. Het tarief van 13% houdt op te bestaan en op die producten wordt voortaan slechts 11% aangerekend.

Dat betekent dat alle voedselproducten en aardgas voortaan minder belast worden. Het is een verandering die alle Chinese gezinnen in hun portemonnee zullen voelen… die zal voortaan een beetje zwaarder blijven.

Eigenlijk wilde men ook het BTW-tarief van 17% te schrappen, maar dat bleek uiteindelijk een beetje té ambitieus.

Al deze belastingverminderingen komen bovenop een belastingvermindering van 68 miljard euro die al in 2016 werd doorgevoerd!

De Chinese overheid wil de economie stimuleren zonder de zeepbel in de constructie- en vastgoedsector nog meer op te blazen. Ze wil dat ook kleine ondernemers en Lì-met-de-pet meer profiteren van de huidige economie in plaats van enkel de vastgoedinvesteerders.
bron http://beurs.com/2017/04/21/china-ke...ard-toe/178526


11 redenen waarom China zo’n geweldig land is om te wonen

http://goyvon.com/11-redenen-waarom-...s-om-te-wonen/

maddox 23 april 2017 01:14

Effe rekenen. 1.4 miljard Chinese staatsburgers. 55/1.4=$39

Ik ben blij voor de Chineesjes die op't platteland dat bedrag zouden krijgen. Da's een jaarloon of beter voor rijstboer X.
Maar ik vrees dat de verdeling meer op zijn Blegisch gaat zijn. Centen voor de man op't straat, en koffers vol biljetten voor een paar partijbonzen en grootindustriëlen.

Zeus 23 april 2017 09:43

35 euro verandert niets aan het feit dat China een autoritair regime is.

quercus 23 april 2017 09:55

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zeus (Bericht 8434463)
35 euro verandert niets aan het feit dat China een autoritair regime is.

Dat is het zeker. Maar blijkbaar toch een heel stuk intelligenter dan onze sossen- en tsjeven-middenvelders. Nu zijn de sossen in het parlement een offensief begonnen om CD&V/beweging.net bij te staan in het verwoede pogingen om de "meerwaardebelasting" er door te duwen.

Een meerwaardebelasting bovenop de belastingen waar nu reeds de beleggingen door getroffen worden. Dit is noch min noch meer een poging om deze vorm van verstandig sparen door een particulier definitief af te slachten. Van waar toch die verbetenheid en die haat tegenover beleggingen? Wij zijn reeds het tweede land met de hoogste belastingdruk in Europa. Maar voor onze "middenvelders" is het nog steeds niet genoeg. Beleggers moeten en zullen boeten voor dit, in "middenveld"-ogen, misdadig gedrag. Namelijk wat sparen van hun reeds belast inkomen en het daarna gebruiken om, via de aankoop van aandelen, een stukje te verwerven in een rendabele en werk verschaffende onderneming. Blijkbaar is dit on-ethisch en asociaal.

ViveLaBelgique 23 april 2017 10:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zeus (Bericht 8434463)
35 euro verandert niets aan het feit dat China een autoritair regime is.

China is een democratie.

quercus 23 april 2017 10:42

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ViveLaBelgique (Bericht 8434500)
China is een democratie.

Wel, daarover kan natuurlijk een lang debat worden gehouden. Het is in ieder geval geen parlementaire meerdere-partijen democratie met volledig vrije verkiezingen zoals wij dat hier in het Westen kennen. Een dictatuur zou ik het huidige China zeker niet noemen. Wat sedert de dood van Mao en het aantreden van Deng Hsiao Ping het meest opvalt is de enorme verandering van het economisch beleid. China heeft resoluut voor de vrije markt economie gekozen. Het feit dat nogal wat ondernemingen in staatshanden zijn doet er niet toe. Naast die staatsondernemingen zijn er een massa particuliere business die het schitterend doen. Het zegt veel dat de Amerikaanse super-belegger Warren Buffett op een gegeven ogenblik in het kapitaal van een Chinese olie-onderneming gestapt is.

Another Jack 23 april 2017 11:06

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ViveLaBelgique (Bericht 8434500)
China is een democratie.

:lol:

Eduard Khil 23 april 2017 11:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Another Jack (Bericht 8434542)
:lol:

hij heeft nochtans gelijk. Het staat in de naam van China dat ze een Volksrepubliek zijn, dus moeten ze wel democratisch zijn.

Net zoals de Duitse Democratische republiek bijvoorbeeld
-


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:08.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be