Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Ontwikkelingshulp zorgt voor meer migratie. (https://forum.politics.be/showthread.php?t=238829)

Anna List 19 mei 2017 12:16

Ontwikkelingshulp zorgt voor meer migratie.
 
http://www.demorgen.be/buitenland/em...omen-bfdaa119/

niemand ontkent de feiten, dat is toch al iets ...

Odol 19 mei 2017 17:52

Heb geen abbo op de morgen.
Waarom neemt de migratie toe?

reservespeler 19 mei 2017 17:55

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Odol (Bericht 8453182)
Heb geen abbo op de morgen.
Waarom neemt de migratie toe?

Omdat er meer mensen de mogelijkheid hebben om ginder te vertrekken.

Bovenbuur 19 mei 2017 18:05

Het is een beetje hetzelfde idee als waarop veel stabiele echt vreselijke dictaturen in de allerarmste landen zitten. Als mensen toegang krijgen tot educatie, communicatie, transport etc krijgen ze ook mogelijkheden om te proberen hun situatie verder te verbeteren. Je gaat geen bootjes-route opereren als je geen bootjes hebt, of klanten die genoeg geld kunnen over vorken om je risico's te dekken.

Het deel van het artikel dat voor de paywall zit spreekt trouwens wel over een korte termijn effect, blijkbaar denkt deze persoon dat er voldoende verbetering aan zit te komen dat in Afrika blijven steeds beter wordt ten opzichte van proberen over te steken. Hij zal wel bij de generatie horen die nog op school geleerd heeft dat derde wereld landen al die arme landjes in Afrika en Azië zijn, en die nu opmerkt hoe weinig vluchtelingen er op het moment uit Azië (oké, oké, oost en zuid-oost Azië, Syrië ligt ook op dat continent, dat snap ik) komen.

Het grote twijfelpunt blijft natuurlijk of Afrika ook echt rijker wordt de komende decennia, of juist op het vluchtelingen-piekniveau gaat blijven hangen.

(Je zou zelfs parallellen kunnen trekken tussen de communistische opstanden in Azië van de tweede helft vorige eeuw en de (onder andere) Islamitisch geïnspireerde oorlogen in bijvoorbeeld Libië en Mali nu. Mensen gaan knokken omdat ze zowel dingen tekort komen als middelen hebben om ervoor te strjden. Maar dat gaat misschien wel wat ver.)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:14.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be