Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Rob envelop, schepen van vastgoeddeals stopt (https://forum.politics.be/showthread.php?t=239401)

Pandareus 26 juni 2017 14:39

Rob envelop, schepen van vastgoeddeals stopt
 
Rob Van de Velde stopt als schepen. Met het klassieke verhaaltje dat hij meer tijd voor zijn gezin wil vrijmaken. Maar toch al zicht heeft op een andere job...

Na Joeri Dillen (ex kabinetschef van BDW) is dit een tweede sleutelfiguur in het dossier Tunnelplaats dat de plaat poetst. Trekt hij ook naar Land Invest Group ?
http://www.standaard.be/cnt/dmf20170626_02942245

Wie is die vastgoed mogul ?

https://www.apache.be/2017/02/07/rob...d0e-1662601330

https://www.apache.be/2016/06/28/dri...vastgoeddeals/

https://www.apache.be/2014/10/29/de-...-van-de-velde/

https://www.apache.be/2014/10/09/ant...t-gouden-pand/

https://www.apache.be/2013/08/29/for...e-renaultsite/

https://www.apache.be/2014/09/09/de-...voorschriften/

Is De Wever bezig met zijn entourage te zuiveren van mensen over wie er in 2018 tijdens de campagne zeker vragen gaan gesteld worden ?

Anselmo 26 juni 2017 15:46

Mijn moeder-zaliger zei altijd :
" Wie iemand anders altijd van gesjoemel verdenkt, deugt zelf niet !"
En zeer dikwijls is dat bevestigd geweest.

dalibor 26 juni 2017 16:48

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anselmo (Bericht 8477747)
Mijn moeder-zaliger zei altijd :
" Wie iemand anders altijd van gesjoemel verdenkt, deugt zelf niet !"
En zeer dikwijls is dat bevestigd geweest.

dan zitten er hier veel die niet deugen.

Klein Licht 26 juni 2017 16:59

Hij zal nu genoeg enveloppen gekregen hebben om voor zijn kinderen te kunnen zorgen zeker?

https://www.demorgen.be/binnenland/a...tand-b0baffb6/

Citaat:

Toen een groep buurtbewoners en concurrenten de vergunningen aanvocht bij de provincie, oordeelde de provinciale stedenbouwkundige ambtenaar dat de winkel onverenigbaar is met het bestemmingsplan. Bovendien zou de winkel een zware last leggen op de buurt rond het Eilandje. Ook de Vlaamse dienst Milieuvergunningen gaf een negatief advies, omdat de impact op de files in de buurt onzorgvuldig werd bestudeerd en werd onderschat.

Ondanks die kritische adviezen werden de vergunningen toch bekrachtigd door de provincie.
Citaat:

Dat de financiële belangen groot zijn, blijkt uit de brief die zaakvoerder Louis Van Wellen op 27 maart persoonlijk naar een van de klagers stuurde. Daarin stelt hij dat de nv Straatsburgdok een huurprijs van 50.000 euro per maand van Silgro dreigt mis te lopen, of 600.000 euro per jaar. In de brief waarschuwt hij dat hij de misgelopen inkomsten persoonlijk op hem zal verhalen. "Een pure dreigbrief", klinkt het.

Raf Michiels, managing director bij Van Wellen Group, bevestigt aan onze redactie dat de brief werd verstuurd. Maar Michiels ontkent dat het de bedoeling is de klager af te schrikken.

Anselmo 26 juni 2017 18:43

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door dalibor (Bericht 8477787)
dan zitten er hier veel die niet deugen.

Bedoel je volgend geval ?

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Klein Licht (Bericht 8477799)
Hij zal nu genoeg enveloppen gekregen hebben om voor zijn kinderen te kunnen zorgen zeker?


De schoofzak 26 juni 2017 21:18

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Klein Licht (Bericht 8477799)
Hij zal nu genoeg enveloppen gekregen hebben om voor zijn kinderen te kunnen zorgen zeker?

https://www.demorgen.be/binnenland/a...tand-b0baffb6/

Als ge een nva-politicus een kloot wilt aftrekken, dan is het makkelijk een artikeltje in dat rioolgazetje te doen verschijnen.

Klein Licht 27 juni 2017 07:33

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 8478016)
Als ge een nva-politicus een kloot wilt aftrekken, dan is het makkelijk een artikeltje in dat rioolgazetje te doen verschijnen.

Hoewel het voor uw partijgenoot natuurlijk leuker zou zijn als zulke zaakjes toegedekt zouden blijven, denk ik niet dat u zich veel zorgen moet maken...

Er zal sowieso goed voor Rob's kinderen gezorgd worden

marie daenen 27 juni 2017 07:39

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Klein Licht (Bericht 8478257)
Hoewel het voor uw partijgenoot natuurlijk leuker zou zijn als zulke zaakjes toegedekt zouden blijven, denk ik niet dat u zich veel zorgen moet maken...

Er zal sowieso goed voor Rob's kinderen gezorgd worden

Moeten wij daaruit besluiten dat de NVa toch iets slimmer is dan de sossen, die blijven zitten totdat men de stoel onder hun kont uittrekt en die dan nog, ondanks de enorme stank die ze verspreiden, niet uit de partij worden gezet???
Waren het ook daklozen die ze bestolen hebben bij de NVa???

Pandareus 27 juni 2017 08:27

Bij apache wisten ze uit te vlooien dat er een interne stammentwist bij de antwerpse n-va was, en dat Rob envelop daarbij de strijd heeft verloren. Hij moest weg.



Citaat:

Tom Cochez | 26 juni 2017
De geforceerde exit van Rob Van de Velde


Het zoemde al een tijdje door de gangen van het Antwerps stadhuis: schepen voor Stadsontwikkeling, Ruimtelijke Ordening, Groen en Erfgoed, Rob Van de Velde (N-VA) zou nog voor de verkiezingen opstappen.

Vanochtend, rond 10u belde Apache naar de aftredende schepen met de vraag of het nieuws dat we daarover hoorden correct was. Van de Velde zei dat hij “erover nadenkt, maar dat nog niets is beslist”. De schepen vroeg ons ook expliciet om het verhaal nog niet te schrijven. Een kwestie van respect voor privé-aangelegenheden. We moesten hem de ruimte gunnen om nog een en ander te bespreken voor het nieuws naar buiten kon.

Geen twee uur later stond het nieuws over zijn vertrek, inclusief de officiële commentaar van Rob Van de Velde op de site van Gazet van Antwerpen. Nog een half uurtje later reageerde burgemeester Bart De Wever en zat Rob Van de Velde in de studio van ATV om er zijn vertrek toe te lichten. Kwestie van de communicatie in eigen handen te nemen en niet over te laten aan Apache, een medium waarmee de schepen de voorbije jaren een eerder troebele relatie onderhield.


De officiële uitleg voor het vertrek van de schepen is privé van aard. Van de Velde is 50 jaar en vader van vier kinderen. Het was naar eigen zeggen een kwestie van nu of nooit. “Nog een nieuwe legislatuur aanvatten, zou betekenen dat ik op het einde daarvan 58 jaar ben. Dan kan je jezelf niet meer heruitvinden en ben je veroordeeld om verder te gaan in de politiek.”

Daarnaast is er het opmerkelijke parcours dat de schepen de voorbije jaren liep. Niet iedereen binnen het Antwerps college, ook niet binnen zijn eigen partij, was even blij met de rechttoe-rechtaanaanpak van de schepen van Stadsontwikkeling.

Onder zijn bewind werden de structurele ambtelijke beschotten tussen vastgoedwereld en politiek opgeheven. In de plaats kwam een één-op-één-relatie tussen vastgoedontwikkelaars en de schepen. Apache berichtte de voorbije jaren uitgebreid over het opdoeken van de dienst stadsontwikkeling, over het vertrek van de kritische stadsbouwmeester en over de wijze waarop de stedenbouwkundig ambtenaar die al eens een plan van de schepen dwarste, op een zijspoor werd gezet.

Naast die structurele beleidsmaatregelen zijn er enkele gecontesteerde concrete bouwdossiers waarin Rob Van de Velde een cruciale rol speelt. Er was de bouwvergunning voor hoogbouw aan de Tunnelplaats waar de schepen het advies van zijn eigen administratie opzij schoof, maar ook de renovatie van de Handelsbeurs waar de schepen een doorbraak forceerde door ‘een gouden pandje’ aan te kopen.

Recent was er de aanpak van het dossier Slachthuissite, een bouwproject met 2.400 woningen in het Noorden van Antwerpen waar de stad meeging in een wel heel lucratieve deal voor Land Invest Group, de vastgoedontwikkelaar waarin Erik Van der Paal, zoon van een historisch belangrijke sponsor van N-VA stille vennoot is en waar de ex-kabinetschef van Bart De Wever voor werkte.
Naast structurele beleidsmaatregelen zijn er enkele gecontesteerde concrete bouwdossiers waarin Rob Van de Velde een cruciale rol speelt.
Koen Kennis

Verschillende bronnen bevestigen dat op de achtergrond ook een stevige botsing tussen Rob Van de Velde en zijn partijgenoot Koen Kennis speelt, waarbij die laatste Van de Velde verwijt zich teveel in de grijze zone te wagen.

Met name over parkeergelegenheden (bij nieuwbouwprojecten) zitten beide N-VA-schepenen elkaar geregeld stevig in de haren. Als schepen van mobiliteit maakt Koen Kennis er een zaak van zeker voldoende parkeerplaatsen te voorzien. Voor Van de Velde gaat het allemaal niet snel genoeg en jaagt de aanpak van Kennis projectontwikkelaars nodeloos op kosten.

Over zijn eigen gecontesteerde aanpak zei Van de Velde twee jaar terug in een interview met Apache nog: ‘Soms moet ik de bocht afsnijden. Jammer, maar het kan gewoon niet anders.’


Burgemeester De Wever stond de voorbije jaren tussen beide kemphanen in. Met Kennis heeft De Wever al sinds jaar en dag een vertrouwensrelatie. Met Van de Velde deelt hij dan weer een vriendschap met Erik Van der Paal, de stille vennoot van Land Invest Group.

Net nu ook Kennis als Antwerps cumulkoning in een lastig parket zit, lijkt De Wever definitief de knoop in zijn voordeel door te hebben gehakt: de ‘oude garde’ heeft het gehaald van nieuwlichters zoals Van de Velde die zijn politieke carrière bij Lijst Dedecker startte.

Toch oogt het plaatje, op goed een jaar van de verkiezingen voor burgemeester De Wever niet bepaald mooi. Met Rob Van de Velde verdwijnt de meest zichtbare N-VA-schepen. Koen Kennis krijgt niet enkel als cumulkoning de wind van voren, ook de moeilijke communicatie over de knip van de Leien wordt hem aangerekend.

Tegelijk haalde schepen van Sociale Zaken en OCMW-voorzitter Fons Duchateau op weinig elegante wijze bakzeil met zijn privatiseringsplannen voor een Antwerps daklozencentrum en moest Ludo Van Campenhout een stapje terug zetten omwille van een zwaar alcoholprobleem.

De vraag wie Rob Van de Velde zal opvolgen, is volgens N-VA nu nog niet aan de orde. De partij wil naar eigen zeggen rustig de tijd nemen om te zien hoe ze in Antwerpen verder gaat.

Klein Licht 27 juni 2017 08:40

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door marie daenen (Bericht 8478260)
Moeten wij daaruit besluiten dat de NVa toch iets slimmer is dan de sossen, die blijven zitten totdat men de stoel onder hun kont uittrekt en die dan nog, ondanks de enorme stank die ze verspreiden, niet uit de partij worden gezet???

Als je met 'slimmer' eigenlijk bedoelt 'geslepener in het oplichten van de bevolking' dan denk ik inderdaad dat de sossen (en hun hoeren) nog heel wat te leren hebben van (ultra)liberale politiekers.


Waren het ook daklozen die ze bestolen hebben bij de NVa???[/quote]

Dat was inderdaad het plan

Nu, als ze de openbare ruimte inclusief verkeersruimte en parkeerplaats weggeven aan hun poepvriendjes zullen het toch voornamelijk de werkende mensen zijn die weer eens gekloot worden.

Anna List 27 juni 2017 09:11

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus (Bericht 8478287)
Bij apache wisten ze uit te vlooien dat er een interne stammentwist bij de antwerpse n-va was, en dat Rob envelop daarbij de strijd heeft verloren. Hij moest weg.

Citaat:

Geen twee uur later stond het nieuws over zijn vertrek, inclusief de officiële commentaar van Rob Van de Velde op de site van Gazet van Antwerpen. Nog een half uurtje later reageerde burgemeester Bart De Wever en zat Rob Van de Velde in de studio van ATV om er zijn vertrek toe te lichten. Kwestie van de communicatie in eigen handen te nemen en niet over te laten aan Apache, een medium waarmee de schepen de voorbije jaren een eerder troebele relatie onderhield.
lol, Apache alweer achter t net aan t vissen :lol:

Jay-P. 27 juni 2017 09:20

Citaat:

Recent was er de aanpak van het dossier Slachthuissite, een bouwproject met 2.400 woningen in het Noorden van Antwerpen waar de stad meeging in een wel heel lucratieve deal
Elaba... als dat in de buurt van de Lange Slachterijstraat is hoop ik dat ze een van mijn lievelingsadressen daar gerust laten he!
Geen vertrouwen hier in die politieke voedselbarbaren.

marie daenen 27 juni 2017 09:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Klein Licht (Bericht 8478296)
Als je met 'slimmer' eigenlijk bedoelt 'geslepener in het oplichten van de bevolking' dan denk ik inderdaad dat de sossen (en hun hoeren) nog heel wat te leren hebben van (ultra)liberale politiekers.


Waren het ook daklozen die ze bestolen hebben bij de NVa???

Dat was inderdaad het plan

Nu, als ze de openbare ruimte inclusief verkeersruimte en parkeerplaats weggeven aan hun poepvriendjes zullen het toch voornamelijk de werkende mensen zijn die weer eens gekloot worden.

Daarvoor moet je inderdaad maar naar door en door socialistisch verkankerd franstalig Belgique kijken... Het enige verschil is dat de sossen weten hoe hun rekeningen door te sturen naar de anderen, de Vlamingen; terwijl extreem rechts geen scheet inzit met wie uiteindelijk betaalt...

Maar ja, de sossen moeten alles doen om hun kiespubliek niet tegen de haren in te strijken en daarom moeten het altijd de anderen zijn die betalen; ook al betaalt de hele maatschappij nu het geknoei van dat sossenwanbeleid en is de grote francofonie al virtueel failliet...

marie daenen 27 juni 2017 09:23

dubbel

Sukkelaar 27 juni 2017 09:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 8478016)
Als ge een nva-politicus een kloot wilt aftrekken, dan is het makkelijk een artikeltje in dat rioolgazetje te doen verschijnen.

Oud spreekwoord zegt : geen rook zonder vuur. :-)

Anna List 27 juni 2017 10:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Sukkelaar (Bericht 8478374)
Oud spreekwoord zegt : geen rook zonder vuur. :-)

het spreekwoord is dan ook nog niet : geen Rob zonder envelop. :-)

marie daenen 27 juni 2017 10:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Sukkelaar (Bericht 8478374)
Oud spreekwoord zegt : geen rook zonder vuur. :-)

En als we in la Belgique in iets stikken is het wel in alle rook die vanuit de de staatsdragende partijen opstijgt...
De enkele walmpjes die opstijgen vanuit de NVa zullen we er maar bijnemen bij gebrek aan beter...

Pandareus 27 juni 2017 17:47

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door marie daenen (Bericht 8478386)
En als we in la Belgique in iets stikken is het wel in alle rook die vanuit de de staatsdragende partijen opstijgt...
De enkele walmpjes die opstijgen vanuit de NVa zullen we er maar bijnemen bij gebrek aan beter...

N-VA is dan ook sinds 2014 een staatsdragende partij...
Alleen was de algemene verwachting dat er verandering ging komen, terwijl het business als usual blijkt.

En om terug te keren tot het onderwerp (de schepen van vastgoeddeals die weg moet gaan op orders van zijn eigen partij) : zo bruin heeft geen enkele schepen van stadsontwikkeling het in de koekenstad ooit gebakken. Bij Rob envelop is er geen enkele filter meer tussen zijn departement en de zakenhaaien en promotoren. Een schepen die zijn eigen departement castreert en zelf deals maakt zoals Tunnelplaats is een onwaardig politicus.

Ik ben overigens aangenaam verrast dat mandatenkampioen Kennis uit datzelfde antwerpse college ook tot die conclusie is gekomen. Een kerel als Rob envelop doet vastgoedzaken zoals in de jaren '70 gebruikelijk was in brussel met Charlie Depauw en Vandenboeynants.

Ik dacht dat we toch al iets verder evolueerden, maar blijkbaar niet. Dat men nu in 2017 inziet dat het gemarchandeer van Rob niet meer van deze tijd is, is enkel te verklaren door de grote maatschappelijke woede over het affairisme en de schimmige deals + zakkenvullerij van een bepaalde politieke kliek. (die voor alle duidelijkheid bestaat in elke partij die aan de macht raakt...)
Vergeet niet dat het volgend jaar gemeenteraadsverkiezingen zijn, de grootste poenscheppers en graaigaaien moeten nu snel weggewerkt worden. En schepenen waarover apache en de Tijd al reeksen schreven ivm zijn fratsen, dat past niet in een clean imago dat antwerpen (=BDW) zich wil aanmeten.

4x10E6 27 juni 2017 19:46

.. Postjeuhpakkeuh..


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:42.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be