andev |
28 december 2017 10:40 |
Gebrek aan werkkrachten, overschot aan jobs...
Citaat:
De allergrootste belemmering voor de groei van bedrijven is het tekort aan geschikte werknemers. Dat is de conclusie van een enquête die sociaal secretariaat SD Worx heeft gehouden bij 547 kmo’s. Driekwart van de ondervraagden ziet de gespannen arbeidsmarkt als een bedreiging, vier op de tien zelfs als een grote tot zeer grote bedreiging. De andere problemen – van rigide regelgeving tot mobiliteitsproblemen – worden door de bedrijfsleiders als minder bedreigend ervaren.
...
‘De cijfers van officiële instanties bevestigen dat de spanningen op de arbeidsmarkt snel toenemen. De VDAB heeft de afgelopen twaalf maanden 257.000 vacatures ontvangen, 15 procent meer dan vorig jaar en verreweg het hoogste aantal in vijftien jaar. Eerder deze maand bleek nog dat, op Tsjechië na, nergens in Europa zoveel arbeidsplaatsen niet ingevuld zijn als in België. De vacaturegraad heeft een hoogte van 3,6 procent bereikt en stijgt sneller dan elders in de Europese Unie.
Johan Van Duyse van SD Worx wijst erop dat er nog altijd een grote mismatch bestaat tussen vraag en aanbod op de arbeidsmarkt. Aangezien het wegwerken daarvan een werk van lange adem is en het probleem de komende tijd eerder zal toe- dan afnemen, vreest hij dat bedrijven noodgedwongen hun toevlucht zullen nemen tot het inhuren van buitenlandse arbeidskrachten.
Teughels ziet wel enkele maatregelen die de regering kan nemen om op korte termijn iets aan het probleem te doen. Bijvoorbeeld het vereenvoudigen van de Individuele Beroepsopleiding (IBO). Dat is een efficiënte manier om werkzoekenden op de werkvloer een opleiding te geven, maar het stelsel is nu zo ingewikkeld dat bedrijven er niet optimaal gebruik van maken. ‘Daar wordt nu wel werk van gemaakt, ik hoop dat we in het voorjaar een versnelling kunnen maken’, zegt ze.
Ook een beter activeringsbeleid zou volgens haar kunnen helpen. Niet alleen bij werklozen, maar ook bij leefloners, deeltijds werkenden of mensen die zich nu niet aanbieden op de arbeidsmarkt. Bij ouderen kan het activeringsbeleid ‘voluntaristischer’, vindt Teughels. ‘Daar is nog een heel groot potentieel.’
‘We moeten alle zeilen bijzetten. Er komen een aantal maatregelen aan, en als het goed loopt, zouden die effect kunnen hebben. Maar zal het voldoende zijn? Wellicht niet.
uit DS online
’
|
En daar zitten we dan met onze tien- of honderdduizenden vreemde klaplopers die zich hier komen installeren zijn! Die waren toch absoluut nodig voor het voortbestaan van ons land? Onze pensioenen betalen, dat hebben we al gesnapt! En ondertussen blijven sommigen nog moord en brand schreeuwen als er een nieuwe lading "asiel" en andere schooiers binnenlopen, de gsm in de aanslag om de verre familie te verwittigen dat ze ook kunnen afkomen. Lieden met een andere levenswijze en mentaliteit, een andere godsdienst, en erbovenop geen capaciteiten die hier voor iets kunnen gebruikt worden. Hun jongeren krijgen de kans om net zoals de onze bijna gratis school te kunnen lopen maar velen doen daar geen klop, verdwijnen in de massa zonder diploma of wat dan ook. Een "beroepsleven" als dopper of drugstrafikant spreekt hen meer aan en ze kijken elke dag aan tegen mensen die ook niets doen maar op wonderlijke wijze blijven uitbetaald worden voor al hun noden! Dus: het zijn zotten die werken!
En dan hebben we nog onze rode en groene hypocrieten met een tekort aan kiesvee die niets beters te doen hebben dan ganse dagen te zoeken hoe ze de NVA en Francken stokken in de wielen kunnen steken om de vreemdelingensmurrie ongestoord verder binnen te rijven...
Maar voor de rest gaat alles goed. Voor het ogenblik toch...
|