Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Onrust en terrorisme in Europa (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=223)
-   -   Weer iemand in de war in Parijs (https://forum.politics.be/showthread.php?t=243549)

Vlad 13 mei 2018 06:52

Weer iemand in de war in Parijs
 
Citaat:

In Parijs zijn één dode en vier gewonden gevallen nadat een man mensen heeft aangevallen met een mes. De dader, die doodgeschoten is door de politie, zou "Allah Akbar" hebben geroepen. Er is een terreuronderzoek geopend. Bron.
Zou 'in de war zijn' komen van het Engelse 'being at war' ? Hebben we hier een filoloog in de Germaanse talen in huis, een dokter in de etymologie ?

Eduard Khil 13 mei 2018 08:17

dubbel
https://forum.politics.be/showthread.php?t=243546

geertvdb 13 mei 2018 08:52

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Vlad (Bericht 8714334)
Zou 'in de war zijn' komen van het Engelse 'being at war' ? Hebben we hier een filoloog in de Germaanse talen in huis, een dokter in de etymologie ?

War komt van het franse guerre

Vlad 13 mei 2018 09:39

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door geertvdb (Bericht 8714387)
War komt van het franse guerre

Zowel het Engelse als het Nederlandse 'war' ?

Universalia 13 mei 2018 09:53

De 'verwarde' ...

‘Dader mesaanval Parijs is jonge Tsjetsjeen’

Citaat:

De man die zaterdagavond een voorbijganger doodde in het centrum van Parijs, voor hijzelf werd neergeschoten, is in 1997 geboren in Tsjetsjenië. Dat melden Franse media op basis van gerechtelijke bronnen.
IS eist dodelijke mesaanval in Parijs op

Dat hadden we al zien aankomen ...

Knuppel 13 mei 2018 14:21

Citaat:

Weer iemand in de war in Parijs
Het lijkt erop dat de media hebben begrepen dat ze met "verwarde mannen" niet langer wegkomen. Ook werd de man geen Hagenaar of Parijzenaar genoemd, maar meteen een Tsjetsjeen. Met dubbele nationaliteit, uiteraard. Het is een "jongeman" met lang haar en een baard die al langer in Frankrijk woont met zijn familie. Hij prijkt op fiche S. Dat zijn fiches met extreem rechtse en euh...ook extreem linkse groeperingen, maar eveneens mensen die gevolgd worden wegens radicalisering en banden met terreurorganisaties. Moslims dus.
De jongeman draagt alle kenmerken van een Jihadi. Hij riep Allah Akbar toen hij zoveel mogelijk mensen op islamitische wijze de keel over sneed, en IS eiste de aanslag op, maar.....dat het om terrorisme gaat werd nog niet bevestigd. Daarvoor moet eerst het motief duidelijk worden. :roll:

Hopelijk worden de ouders van de islamitische moordenaar niet alleen ondervraagd maar zonder pardon terug naar hun moslimparadijs gestuurd in Tsjetsjenië. Zij zijn verantwoordelijk voor de radicalisering van hun zoon. Het wordt de hoogste tijd dat er échte maatregelen worden genomen. O.a. de dubbele nationaleit afschaffen zodat onaangepaste baardapen en kopvoddenvolk met het eerste het beste vliegtuig terug naar hun land van herkomst kunnen worden gestuurd. Ook in Belgique want je voelt aan de reacties van de mensen dat het vuur aan de lont is gestoken.

Knuppel 13 mei 2018 14:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door geertvdb (Bericht 8714387)
War komt van het franse guerre

Is dat alles wat je te zeggen hebt?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:07.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be