Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Mobiliteit & verkeersveiligheid (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=210)
-   -   Oostenrijk voert hogere verkeerssnelheid in: hoe snel mogen andere Europeanen? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=244571)

Universalia 4 augustus 2018 15:20

Oostenrijk voert hogere verkeerssnelheid in: hoe snel mogen andere Europeanen?
 
Oostenrijk voert hogere verkeerssnelheid in: hoe snel mogen andere Europeanen?

Citaat:

De Oostenrijkse regering trok op twee augustus de snelheidslimiet op tot 140 kilometer per uur. ‘Een aanpassing aan de dagelijkse realiteit op de snelweg’, volgens de krant Heute. Hoe hoog ligt de snelheidslimiet in andere Europese landen nu ook alweer?
Citaat:

Hoe snel mogen andere Europeanen?
Ik denk dat men de vraag anders moet formuleren en er de volgende vraagstelling moet van maken:

'Waar staat dat Verenigde Europa eigenlijk nog voor?'

Micele 4 augustus 2018 16:31

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Universalia (Bericht 8772438)
'Waar staat dat Verenigde Europa eigenlijk nog voor?'

Rekenkundig alvast 130 kmh gemiddeld op de erkende snelwegen-norm -als absolute max op hun beste snelwegen-, je kunt dat toch zelf uitrekenen, niet?

Bepaalde landen hebben geen snelwegen volgens bepaalde snelwegveiligheidsnorm, ook Noorwegen heeft die nog niet. De Baltische staten ook niet. Sommige landen hebben zelfs helemaal geen snelwegen, dwerglandjes sowieso niet. (uitgezonderd Luxemburg, die hebben snelwegen volgens norm, en 130 kmh)

Reken eens uit. ;-)

Denemarken is naar 130 kmh gegaan.
Nederland ook naar 130 kmh.
Nu Oostenrijk naar 140 kmh. (als je link waar is)
Vele ex-oostbloklanden sowieso allemaal naar 130 kmh, zelfs 140 kmh zoals Polen en Bulgarije.
Zelfs Zweden is naar 130 kmh gegaan?, dat heb ik zelfs gemist.

En nu de Brexit komt is er al 1 land -dat officieel geen 130 kmh had- minder.

Vergeet niet snelwegen kan men altijd (nog) veiliger maken, tenzij men het niet wil natuurlijk, men kan ze ook degraderen tot derderangssnelwegen.
En in de 21e eeuw bestaat er ook zoiets als dynamische snelheidsmaxima, zoals men weet, zelfs welke die goed werken. :-)

Moest Europa een bepaalde max-norm invoeren zal dat alvast geen 120 kmh zijn, maar eerder 130 kmh. (en al de uitzonderingen bevestigen de regel)

Micele 4 augustus 2018 17:13

Zweden heeft nog altijd 120 kmh, dat kaartje uit de krant blijkt dus niet te kloppen.

Uit wikipedia:
Citaat:

https://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_...ximumsnelheden

Lijst van maximumsnelheden


Voorwaarde voor een gemiddelde berekening is natuurlijk de voorwaarde of hun snelweg volgens de staandaardsnelwegnorm (dus met alle veiligheidsvoorzieningen) aangelegd is en dus geen substandaard.

Als snelle bron kan men daar wegenwiki voor nemen: vb Noorwegen (wel niet-EU)
Citaat:

https://www.wegenwiki.nl/Noorwegen#Autosnelwegen
...
Ook rondom Trondheim, Bergen en Stavanger liggen wat korte snelwegen, en her en der wat korte stukken. Sommige snelwegen zijn nogal substandaard, en in Oslo en Bergen hebben niet alle snelwegen daadwerkelijk die status, zo mag rond Oslo vaak slechts 70 km/h gereden worden. Autosnelwegen hebben blauwe wegwijzers.

Micele 5 augustus 2018 12:41

Europa-snelweg-gemiddeld: > 133 kmh; mediaan: 130 kmh

Betreft dit topic, die 140 kmh is enkel een testcase die 1 jaar gaat duren en dit op 2 stukken snelweg, tesamen 120 km lengte (zie kaart), de rest blijft in de regel 130 kmh.

Heeft de testcase geen nadelig effect op de veiligheid (en vinden ze een politieke meerderheid, blijkbaar wel), dan kan die 140 kmh de regel worden voor alle betere snelwegen in Oostenrijk. Uitzonderingen wegens milieu, geluid enz, stadsomgeving,... blijven behouden.
Uiteraard gebeuren er ook snelheidsmetingen. Want het kan zijn dat de gemiddelde gereden snelheid amper gaat veranderen. (Oostenrijkers vrezen net daar dan strengere controles). In Denemarken was dat ook zo.

https://www.tagesschau.de/ausland/oe...tempo-101.html

https://www.vol.at/test-start-mit-14...obahn/5878842?



De vrijgegeven 120 km:
Citaat:

https://www.vol.at/tempo-140-teststr...etrieb/5878687

Auf zwei Teststrecken der Westautobahn (A1) ist seit Mittwochfrüh Tempo 140 erlaubt. Auf rund 88 Kilometern zwischen Melk und Oed in Nieder- sowie auf den 32 Kilometern zwischen Haid und Sattledt in Oberösterreich wird in beiden Richtungen die höchstzulässige Geschwindigkeit somit um zehn km/h angehoben. Das Pilotprojekt soll ein Jahr dauern und wird mit Vorher-Nachher-Messungen durchgeführt.
De tijdwinst (2 sec per km of goede 7%) is bijna te verwaarlozen, maar men zal relaxer 120-130 kmh kunnen rijden en als men eens (traag) inhaalt zal men niet zo rap boven de limiet zitten.

De schoofzak 5 augustus 2018 16:37

Ja, voor 30 seconden tijdswinst, daar hebben we al eens iets voor over.

Bobke 5 augustus 2018 16:47

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 8772868)
Ja, voor 30 seconden tijdswinst, daar hebben we al eens iets voor over.

Zelfs uren vertraging bij een ongeval.

Blue Sky 5 augustus 2018 19:23

Het is een test, die na bepaalde tijd geëvalueerd zal worden.

Dergelijke maatregelen zijn goed om het consumentenvee te paaien.

kelt 5 augustus 2018 20:04

Straks,als de mensen weer proberen te gaan werken zal zelfs in mijn regio (Kortrijkse) de EFFECTIEVE gemiddelde snelheid weer iets van 100km/uur zijn op de autosnelweg als er ......NIETS....misgaat..

Nog steeds een meerderheid van de mensen denkt dat ze "sneller" zijn omdat ze op de autostrade steeds maar bezig zijn met inhalen om dan wat verder weer in de ankers te moeten,om dan weer in te halen......gekke kikkers zijn het....iemand anders betaalt zeker hun naft.......milieu?....CO2 uitstoot?....mijn kl*ten.......???

Maar gewoonlijk loopt er wel weer iets mis waardoor het eerder 25km/uur zal zijn op een groeiend aantal dagen.....:-(

Die snelheidslollies zijn de laatste 10jaar vooral "godsdienstig" geworden.Ze laten dromen van tijden dat het nog lukte.

Ach,als de Oostenrijkers het beter hebben op hun wegen...ze doen maar....

Micele 5 augustus 2018 21:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 8772868)
Ja, voor 30 seconden tijdswinst, daar hebben we al eens iets voor over.

Klopt, vooral minder kans om geflitst te worden. :-D

Tavek 5 augustus 2018 21:06

Die hogere maximumsnelheden zijn debiel.

Micele 5 augustus 2018 21:06

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bobke (Bericht 8772872)
Zelfs uren vertraging bij een ongeval.

Ongevallen die vooral in de file gebeuren, de snelheidsmax is daar enorm belangrijk. :lol:

Micele 5 augustus 2018 21:12

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Tavek (Bericht 8772956)
Die hogere maximumsnelheden zijn debiel.

Het is zeker geen verplichting. ;-)

Micele 5 augustus 2018 21:19

In Denemarken hebben ze bij een 20 kmh verhoging op 55% van hun snelwegen, en de rest van de snelwegen bleef overanderd, een lagere gemiddelde snelheid globaal gemeten, er was navenant minder vervuiling aan NOx en minder CO2-uitstoot.

Bron: http://www.vejforum.dk/vejforum2008/...0motorveje.pdf

Bobke 5 augustus 2018 21:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 8772957)
Ongevallen die vooral in de file gebeuren, de snelheidsmax is daar enorm belangrijk. :lol:

Idd.
Inrijden op een file aan 140 of aan 120 maakt een wereld van verschil.

Micele 5 augustus 2018 21:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bobke (Bericht 8772968)
Idd.
Inrijden op een file aan 140 of aan 120 maakt een wereld van verschil.

Vooral die vrachtwagens die begrenst zijn. lol.

Bobke 5 augustus 2018 21:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 8772969)
Vooral die vrachtwagens die begrenst zijn. lol.

Ook,een verschil van 50 denk ik.

Micele 5 augustus 2018 21:34

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bobke (Bericht 8772971)
Ook,een verschil van 50 denk ik.

Vrachtwagens zijn begrenst op 90 kmh, en hun minimumsnelheid is eigenlijk 70 kmh verplicht op de snelweg. Indien een vrachtwagen (door onoplettendeheid, andere oorzaken) zelfs aan 50 kmh op een stilstaande file rijdt zijn er geen overlevenden in de aangereden auto.

Een limietsverhoging van 130 naar 140 kmh is daar dus totaal irrelevant.

Je bedoelt een auto die aan 130 of 140 kmh een stilstaande vrachtwagen aanrijdt?
Dan reedt die vrachtwagen 70 kmh te traag. :roll:
Of de bestuurder van de auto lette niet op. Een stilstaande vrachtwagen is ook zeer slecht te zien wegens zijn grootte. :roll:

Tavek 5 augustus 2018 21:45

Er zijn geen argumenten pro verhoogde snelheidslimitiet behalve populistische.

Micele 5 augustus 2018 21:48

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Tavek (Bericht 8772982)
Er zijn geen argumenten pro verhoogde snelheidslimitiet behalve populistische.

Nochtans heeft "meer dan de halve wereld" zijn snelheidslimieten op snelwegen verhoogt, de meeste stammen nog van de oliecrisis.

De meeste snelheidsbeperkingen op de allerveiligste wegen zijn meestal louter arbitrair.

Geen enkele snelheidslimiet is verplicht.

Tavek 5 augustus 2018 21:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 8772984)
Nochtans heeft "meer dan de halve wereld" zijn snelheidslimieten op snelwegen verhoogt, de meeste stammen nog van de oliecrisis.

De meeste snelheidsbeperkingen op de allerveiligste wegen zijn meestal louter arbitrair.

Geen enkele snelheidslimiet is verplicht.

De wetten van de fysica zijn nogal dwingend.

Tussen 120 km/h en 160 km/h zit bijna een factor 2 in kinetische energie.

Tussen 120 en 200 een factor 3.

De veiligste wagen is louter een stuk schroot bij die hoge snelheden.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:22.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be