![]() |
Niemand wil nog uitvoerend ambtenaar worden.
De zware beroepen in de ambtenarij vinden geen mensen meer en nemen alles aan wat binnen komt. Bij de politie beginnen racisten, terroristen, drugsverslaafden, ... Bij het spoor beginnen mensen vijf jaar voor hun pensioen ook al staan er zware boetes op het stoppen voor men tien jaar scholingsbeding achter de rug heeft. (In Frankrijk mag men maximum 35 jaar oud zijn wanneer men solliciteert.) Bij De Lijn heeft men de taal- en rekenproef afgeschaft. In het onderwijs kunnen velen amper lezen en schrijven laat staan dat ze een deftige algemene kennis hebben. Ook het leger vindt geen recruten meer. Maatschappij in verval. Zet de grenzen maar open. Wir schaffen das. Proficiat aan alle leden van deze regering die net op alle mensen die hun waanzin moeten uitvoeren en met de bevolking in contact komen, die het gezicht zijn van de overheid, die net op die mensen, de zwaarste besparingen hebben doen neerkomen. Echt : proficiat heren en dames politici. U bent de crème de la crème van onze samenleving.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik lees niks over drugsverslaafden, maar wel over dealers, Vlad. Men kan het uiteraard allebei zijn, maar toch.
|
Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik herinner me toch dat destijds de rijkswacht ook moeite moest doen om genoeg kandidaten aan te trekken. Enfin, ik herinner me toch hun leuke publiciteitsstunt:
"Moet je echt je vader en je moeder vermoord hebben, om rijkswachter te kunnen worden?". |
Het is bij verschillende medeforummers nog steeds niet duidelijk dat "gans uw werkende leven" bij dezelfde werkgever en in dezelfde job gewoon niet(meer) gedaan is,ook niet(ik zou zelfs zeggen ZEKER niet!) bij "de staat".
"De staat" heeft geen RECHT op werknemers,zoals ook bedrijven dat niet hebben..... Een Meritocratie,daar moeten we naar toe........en het nog verder ontvetten van de staat. Als de overheid bepaalde functies niet kan invullen ,dan doen ze maar als de bedrijven,ofwel bepaalde dingen niet meer doen,ofwel bepaalde dingen niet meer ZELF doen. Ja,zelfs voor bepaalde militaire zaken ziet ondergetekende meer in "result-based" contracten met huurlingen dan capaciteiten proberen te behouden die feitelijk niet meer houdbaar zijn....(bataljons die geleidelijk aan alleen nog maar bestaan uit wat gegradueerden,een vlag,3 man en een apekop) |
Citaat:
Het VB dankt haar electoraal verlies niet aan de terugloop van uiterst rechtse sympathysanten maar aan het cordon sanitaire. |
Citaat:
|
De aantrekkingskracht van het ambtenarendom is conjunctureel. Nu de economie draait als een tierelier, heerst de lokroep van de privé. Zodra het wat minder goed gaat en de eerste ontslagrondes worden ingezet, hunkert iedereen weer naar 'zekerheid'.
De aantrekkelijkheid hangt ook sterk af van wat soort ambtenaar je bent. Een bachelor loopt beter met een grote boog omheen de Vlaamse Administraties en de FOD's. Masters uit de humane wetenschappen zijn daar dan weer wel goed af. Non-technische profielen zonder hoger diploma zullen quasi nergens meer verdienen dan bij de uniformfuncties van de politie. En door de enorme vergrijzing bij het spoor zijn ook daar mooie promotiekansen te rapen. Bedrijfswagens zijn uiteraard een uitzondering, maar overheidsfuncties hebben doorgaans wel een goede work-life balance. |
Citaat:
Ik heb héél andere dingen gehoord van een bevriende vrouwelijke ambtenaar van het FOD.... |
DE FOD=de Federale Overheidsdienst Financiën.
|
Citaat:
|
Citaat:
Degene met het minste werk zijn de intelligente dwarsliggers. Daar wordt de dossierstroom wel eens naar drooggelegd van zodra ze hiaten beginnen bloot te leggen die liever bedekt worden gehouden. |
Citaat:
Denkt u trouwens dat u zonder scholing bij de politie terecht kunt? Een sollicitatiegesprek, en, hop, uniform aan? |
Citaat:
|
Citaat:
|
De problemen bij de overheid zijn te verklaren door het feit dat de overheid vooral op zoek is naar loyale ambtenaren die er hun hele carriere uitdoen, met het pensioen en de benoeming als beloning.
Dat is niet meer van deze tijd. De overheid moet zich gaan organiseren zoals een private organisatie, met veel meer verloop, veel meer focus op competenties en prestaties, en veel minder vaste carrierepaden. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:15. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be