Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Nu nieuwe verkiezingen? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=246489)

De gemuilkorfde 13 december 2018 08:36

Nu nieuwe verkiezingen?
 
De regering Michel 1 valt, en wordt geruisloos vervangen door een rompregering, zonder meerderheid, met nog geen 3e van de parlementsleden vertegenwoordigd.
En dat allemaal onder het excuus "niemand wil nu nieuwe verkiezingen."
De blauwe Maduro (Venezuela) regeert gewoon verder alsof er niets gebeurd is, zonder regeringsverklaring, en met wat holle praatjes probeert hij steun van de oppositie te krijgen.

Er moeten nu verkiezingen komen, dan kunnen we eens tonen dat er misschien in de Kamer een meerderheid was om naar Marrakech te gaan, maar dat de bevolking daar grandioos tegen was.

De manier waarop een premier die zijn regering ziet vallen, gewoon de grondwet aan zijn laars lapt, weigert naar de Koning te gaan, en gewoon verderregeert, alsof we hier in Venezuela zitten, doet mij huiveren.

Wat gaat het volgende zijn?
In mei geweld organizeren, de staat van beleg uitroepen en nieuwe verkiezingen in de koelkast steken?

Weg met Michel!

Elio di Supo 13 december 2018 08:40

Ik kan daar enkel volmondig mee akkoord gaan. Ze hebben de teerling geworpen en dus moeten ze ook maar consequent de gevolgen dragen.

ViveLaBelgique 13 december 2018 09:17

Ik ben voorstander van een constructieve motie van wantrouwen. Het is aan het parlement om een nieuwe premier voor te dragen. Die nieuwe premier kan voor mij opnieuw Charles Michel zijn met een nieuwe regering. Die nieuwe regering kan met bestaande of andere ministers zijn, met een nieuwe regeerverklaring, een vernieuwde of de bestaande met aanvullingen en/of schrappingen. Ik ben ook voorstander van een mini regering met 4 super ministers. Ik raad de ontslagen ministers aan om geen aanvraag te doen om een oprotpremie voor zichzelf of hun medewerkers te incasseren. PTB+/PVDA gaat hier enorm op inbeuken in hun kiescampagne.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:38.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be