Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Hoeren en sletten in Gent! (https://forum.politics.be/showthread.php?t=249049)

Anna List 20 juni 2019 09:00

Hoeren en sletten in Gent!
 
Citaat:

Gent
Actrice Mieke Bouve slachtoffer van piepjonge bende Romakinderen: ‘Ze noemden mij hoer en slet’

Mieke Bouve aan de bushalte aan het Woodrow Wilsonplein (de Zuid’) in Gent. Beeld Wannes Nimmegeers
Aan het Woodrow Wilsonplein (‘de Zuid’) in Gent zaait een bende jonge kinderen onrust. Ze omsingelen, bedreigen en bespuwen mensen die ’s avonds alleen op pad zijn, en proberen hen ook te bestelen. Onder meer actrice Mieke Bouve werd slachtoffer. Politie en parket doen wat ze kunnen, maar zulke jonge kinderen kunnen wettelijk gezien niet worden opgesloten of bestraft.
? Exclusief voor abonnees door Sabine Van Damme20 juni 2019, 7:24
“Het was 23 uur vorige vrijdag, en ik wachtte na een etentje op de tram aan de Zuid”, vertelt Mieke Bouve, in een ver verleden Boogschutter in de jeugdserie Merlina. “Ik was daar quasi alleen, al liep er een groepje jonge kinderen rond, 4 meisjes en een jongen, de oudste hooguit 12 jaar. Toen er een tram aankwam, gingen ze eraan hangen, waarop de chauffeur boos uitstapte. De kinderen kwamen bij mij staan en een steward stuurde ze weg, met de waarschuwing dat ze geen mensen mochten lastig vallen.”
“Maar eens die tram verdwenen was, kwamen de kinderen terug. Ze begonnen mij lastig te vallen, draaiden de hele tijd rond mij, noemden mij hoer en slet. Ze vroegen waar ik woonde, of ik nog lang zou blijven, en kwamen heel dreigend over. Ik beschermde mijn handtas waarin mijn laptop zat. Ik klapte helemaal dicht, hoewel ik normaal heel alert en mondig ben. Eén kind verdween in de ondergrondse parking, alsof het iets ging halen.”
“Toen ik een Lijn-chauffeur naar de parking zag gaan, heb ik hem aangesproken. Ik was compleet van mijn melk. De kinderen stoven weg, alle kanten uit. Die vriendelijke meneer heeft mij dan naar huis gebracht. Nachten heb ik ervan wakker gelegen. Ik voel me niet meer veilig in mijn eigen stad”, zegt Bouve, die klacht indiende bij de politie.

Bespuwen

Toeval wil dat een vriendin van haar, Liliane Vandenheede, twee dagen eerder exact hetzelfde meemaakte, op dezelfde plek, om 22 uur. “Bij mij waren het een 10-tal kinderen, tussen 6 en 12 jaar oud”, zegt ze. “Ze vroegen eerst een euro, omsingelden me, noemden ook mij hoer en slet en ander fraais. Ze bespuwden me, deden teken dat ze mijn keel zouden oversnijden en begonnen aan mijn tas te trekken. Gelukkig kwam de bus toen aan.”
“De chauffeur sprong uit zijn voertuig, riep dat ik de politie moest bellen en zette de achtervolging in. De kinderen verdwenen in het park en in de parking. De politie was heel snel ter plaatse, zelfs nog terwijl ik belde, en kon alle kinderen oppakken en identificeren. Ik ben heel tevreden over de manier waarop ze dit aanpakten en mij geruststelden. Maar blijkbaar kunnen ze niets doen, als twee dagen later hetzelfde gebeurt, en tussendoor waarschijnlijk nog meer.”

Het Woodrow Wilsonplein in Gent. Beeld Frederik Vollaert
Berisping
Bij De Lijn zijn ze op de hoogte van de situatie. “We raden onze chauffeurs aan altijd melding te doen van incidenten, bijstand te vragen indien nodig en de politie te bellen”, zegt woordvoerder Tom Van Der Vreken. “Het is niet de bedoeling dat ze zelf tussenbeide komen. Wij staan ook in contact met de stad en de politie, en wisselen informatie uit.”
Ook korpschef Filip Rasschaert is op de hoogte van het probleem. “Onze recherche en het parket zijn ermee bezig.” Maar bij het parket klonk eerder al dat de wet het niet toelaat kinderen jonger dan 14 naar een gesloten instelling te sturen. Bij de 12 tot 14-jarigen stelt de jeugdrechter soms een ‘problematische opvoedingssituatie’ vast, waardoor ze naar een internaat worden gestuurd. Maar daar gaan ze gewoon lopen, of - erger nog - ze worden er weggehaald door hun familie. Zelfs de -12 jarigen worden direct voor de jeugdrechter voorgeleid, maar meer dan een berisping of toezicht kan hen wettelijk gezien niet worden opgelegd. Het probleem met de kinderbende escaleert sinds eind 2018. Het zou gaan om een 15-tal kinderen, van hooguit 5 Romafamilies.
https://www.demorgen.be/nieuws/actri...slet~b1ddce7b/

kinderen...

Gent, voorbeeldstad.

The Paulus Experience 20 juni 2019 09:03

Tl, dr

Zipper 20 juni 2019 09:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 9049506)

VLD-burgemeester De Clercq zal nu toestemming moeten vragen aan zijn baas Filip Watteeuw, om iets te ondernemen.

Skobelev 20 juni 2019 09:07

Als madam van plezier gaat die Bouve toch niet veel werk hebben vrees ik. Of het moeten antiquairs zijn die langs komen....
Romakinderen en mensenkennis...:roll:

Derk de Tweede 20 juni 2019 09:31

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 9049506)

U heeft 1 artikel cadeau gekregen. Wilt u dit artikel ook lezen?

Het Verzet 20 juni 2019 09:36

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Derk de Tweede (Bericht 9049535)
U heeft 1 artikel cadeau gekregen. Wilt u dit artikel ook lezen?

Tabje openen in private modus ;-)

Elio di Supo 20 juni 2019 09:46

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door The Paulus Experience (Bericht 9049509)
Tl, dr

Polleke, zo'n koddig ventje :-D


Elio di Supo 20 juni 2019 09:49

Ik ken het Woodrow Wilsonplein heel goed. De stadsbibliotheek is daar en er was ook een kraampje waar ze lekkere warme wafels verkopen. Nooit problemen gehad. Spijtig om het weer zo zien te verloederen.

Ja, zigeunerkinderen ... Ik was eens in de buurt van het Louvre en zo'n ventje kwam om geld en sigaretten bedelen. Toen ik duidelijk maakte dat ik niets zou geven kreeg ik meteen het verwijt van racist. Kleine ettertjes.

SDX 20 juni 2019 09:57

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Het Oosten (Bericht 9046842)
In ieder geval, Gent is een schoolvoorbeeld van goed en innovatief bestuur. Antwerpen en Brussel kunnen daar een punt aan zuigen en deemoedig (héél diep) het hoofd buigen voor Gent. Zoveel is zeker.


De schoofzak 20 juni 2019 10:00

Het zal haar leren, de overloopster die nog straffer is dan den Bleiter: van vu naar spirit, naar spa naar vld.

The Paulus Experience 20 juni 2019 10:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 9049575)
Het zal haar leren, de overloopster die nog straffer is dan den Bleiter: van vu naar spirit, naar spa naar vld.

voil?* het NiVeAu is terug.

Hypochonder 20 juni 2019 10:13

Gent is een zoveelste door links verkwanselde stad. Men krijgt dit binnen het huidige wettelijk kader niet meer recht getrokken.

Libro 20 juni 2019 11:46

Kon ze die gastjes niet parafixen?

Anna List 20 juni 2019 12:08

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Derk de Tweede (Bericht 9049535)
U heeft 1 artikel cadeau gekregen. Wilt u dit artikel ook lezen?

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Het Verzet (Bericht 9049541)
Tabje openen in private modus ;-)

?

Anna List 20 juni 2019 12:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door The Paulus Experience (Bericht 9049509)
Tl, dr

voor u samengevat in kleuterversie : "Gent- stoute kindjes".

Libro 20 juni 2019 12:16

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 9049763)
voor u samengevat in kleuterversie : "Gent- stoute kindjes".

"Gent-stoute kindjes vallen linkiewinkie aan";-)

Universalia 20 juni 2019 19:45

Bende Roma-kinderen teistert Gent: meerdere meldingen van afpersing, diefstal, aanranding...

Gent tjah, zijn die niet altijd de vragende partij geweest om hun stad te laten overspoelen?

Volgende is echt wel gieren!

Citaat:

GENT - Afpersing, diefstal met geweld, aanranding, … Een kleine bende Roma-kinderen tussen negen en zestien jaar heeft zich de afgelopen maanden in Gent schuldig gemaakt aan zeer zware feiten. Het parket verwijt de ouders dat ze te weinig meewerken.
Precies of die ouders gaan er wat aan doen. :rofl:

Van wie zouden ze het geleerd hebben? (die kinderen bedoel ik) :|

Elio di Supo 20 juni 2019 19:55

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Universalia (Bericht 9050230)
Precies of die ouders gaan er wat aan doen. :rofl:

Van wie zouden ze het geleerd hebben? (die kinderen bedoel ik) :|

Ik heb ervaring opgebouwd in het werken met criminele jongeren. Ruwweg kun je de ouders indelen in volgende categorieen;

-zij die dit voor de eerste maal meemaken en geschokt reageren
-zij die dit al meermaals hebben meegemaakt en moedeloos en fatalistisch zijn geworden
-zij die sympathiseren met de rebelsheid van hun kind en het probleem leggen bij de maatschappij en niet hun eigen falen
-zij die het vooral vervelend vinden dat we hen uit hun bed bellen voor zulk een bagatel

Henri1 20 juni 2019 20:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 9049506)

En dat zonder Termont.......

marie daenen 20 juni 2019 20:33

Citaat:

Bij De Lijn zijn ze op de hoogte van de situatie. “We raden onze chauffeurs aan altijd melding te doen van incidenten, bijstand te vragen indien nodig en de politie te bellen”, zegt woordvoerder Tom Van Der Vreken. “Het is niet de bedoeling dat ze zelf tussenbeide komen. Wij staan ook in contact met de stad en de politie, en wisselen informatie uit.”
Ook korpschef Filip Rasschaert is op de hoogte van het probleem. “Onze recherche en het parket zijn ermee bezig.” Maar bij het parket klonk eerder al dat de wet het niet toelaat kinderen jonger dan 14 naar een gesloten instelling te sturen. Bij de 12 tot 14-jarigen stelt de jeugdrechter soms een ‘problematische opvoedingssituatie’ vast, waardoor ze naar een internaat worden gestuurd. Maar daar gaan ze gewoon lopen, of - erger nog - ze worden er weggehaald door hun familie. Zelfs de -12 jarigen worden direct voor de jeugdrechter voorgeleid, maar meer dan een berisping of toezicht kan hen wettelijk gezien niet worden opgelegd. Het probleem met de kinderbende escaleert sinds eind 2018. Het zou gaan om een 15-tal kinderen, van hooguit 5 Romafamilies.
En tot daar wat ons te wachten staat in de toekomst... Het gerecht is niet bevoegd; de overheid kan niets doen en de mensen moeten er maar gewoon aan worden...

La Belgique, derde wereld land...


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:51.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be