Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kiko
(Bericht 9349871)
Welke "burgervrijheden" zijn naar de knoppen ?
|
Het idee
dat je je vrij mag verplaatsen om vrienden, familie en kennissen te bezoeken, en dat dat een
onvervreemdbaar recht is (tenzij je, na een proces en dergelijke, gestraft bent en in de gevangenis zit). Het idee dat je
mensen mag ontmoeten van je keuze, en dat dat een
onvervreemdbaar recht is. Het idee dat
mensen die samen iets willen doen, zich fysisch mogen verenigen, en dat dat een onvervreemdbaar recht is. Het idee
dat mensen uitnodigen om laten te eten, te drinken, te feesten, te sporten *in uw prive lokalen*, en daar een zaak voor op te starten een onvervreemdbaar recht is. Het idee dat
samenkomen om te werken, en geld te verdienen, een onvervreemdbaar recht is.
En dat de paar uitzonderingen daarop heel heel lokaal, punctueel en enkel voor heel ernstige zaken zijn die heel heel goeie redenen hebben, bijvoorbeeld, een gaslek in een gebouw of zo.
Maar dat de algemene opschorting daarvan op universele wijze, voor ganse bevolkingen, over onbeperkte periodes, normaal onmogelijk was geacht.
Het is raar dat ik U uw burgerrechten moet uitleggen. Aan de andere kant begrijp ik ook dat, aangezien je die niet kende, en die U niet kunnen schelen, en Noord-Korea een voor U perfect georganiseerde maatschappij moet zijn, het U niet stoort dat ze niet meer bestaan.
Je moet niet afkomen met "maar nu mag je daar weer sommige dingen van". Het punt is niet dat we weer "toelating" krijgen.
Het punt is dat het onvervreemdbare rechten waren, die ons vervreemd werden. Die "onvervreemdbare" rechten zijn dus kapot. Vanaf nu kan dat op elk moment weer gebeuren, voor gelijk welke vliegescheet die men genoeg kan opblazen om ernstig laten te lijken. En dat houdt tevens in dat alles wat je zou ondernemen OP BASIS van de veronderstelling dat je die rechten had, nu een heel idiote en riskante onderneming wordt.
Want EENS iets onvervreemdbaars een keer werd vervreemd, is het nadien schering en inslag. Je kan er dus vanaf nu helemaal niet meer op aan dat je je nog vrij zal mogen verplaatsen om mensen te ontmoeten, bijvoorbeeld. Alles wat je zou baseren op die veronderstelling is nu DEFINITIEF naar de knoppen.