![]() |
Het loont: Hyundai-Kia verkoopt nu al meer EV dan ICE
Hyundai-Kia verkoopt nu meer electrische wagens dan hun plofwagens.
Citaat:
|
Citaat:
Hyundai + KIA, ICE verkoop in Q1 '20: 15,5 miljoen stuks (1,2). Hyundai + KIA, EV's in Q1: kleine 29000... |
Citaat:
Maar die 15,5 miljoen stuk enkel in Q1' 20 lees ik nergens. 8O Dat lijkt me ook veel te veel op 1 kwartaal, ook als het alle mogelijke voertuigen zijn, ook de niet-personenwagens. Als Toyota minder dan 11 miljoen verkoopt op een gans jaar: https://www.statista.com/statistics/...ta-since-2007/ *Hyundai Motor Company is Hyundai, Kia en Genesis leert me wiki. **Uw bron spreekt van 904k *YTD sales of januari-februari-maart 2020 of Q1: Citaat:
Citaat:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Motor_Company Citaat:
|
Citaat:
Kalmte alleen kan u nog redden. |
Hyundai Group (dus incl Kia) verkocht ca. 5,7 % van de wereldmarkt stekkerwagens in 2019 (dus incl PHEV)
Meer dan 126.400, repectievelijk plaats 9 + 11 tesamen. En 2020 zal (veel) beter worden, ondanks corona. Hier de jaartabel: ![]() |
Citaat:
Hyundai Gp is competitiever geworden met zijn EV dan met zijn plofwagens. Het loont dus. 8-) Ik vertaal: Door Hyundai-Kia vervaardigde plofwagens vertegenwoordigden 8,9% van de wereldmarkt in het eerste kwartaal van 2020. Maar de verkochte EV's waren 9,9% van de wereldmarkt voor elektrische voertuigen. Met andere woorden, Hyundai zou de eerste oudere autofabrikant kunnen zijn die nu competitiever is met zijn elektrische wagens dan met zijn vuile plofauto's. En verder stijgend, ook dankzij Europa. Citaat:
|
Citaat:
|
Liefde is blind.
|
Wie koopt nu een Hyundai of kia :rofl:
|
Het zal wel niet zo een vaart lopen met de electrificatie van personenwagens überhaupt.
Probleem is dat de hoeveelheid personenwagens veel talrijker is en de batterijcellen ook voor vele andere toepassingen moeten dienen, zoals tijdelijke opslag van hernieuwbare energie en het opvangen van stroomvraagpieken. Meer dan honderd jaar geleden ging het wellicht veel sneller met de aflossing van paard en kar. Straatbeeld New York in 1900 en 13 jaar later in 1913. Citaat:
Voor de doorbraak als lange afstandsvoertuig zorgde een vrouw, Bertha Benz in 1888. De eerste relatief lange trip was toen 106 km waarvoor ze tweemaal ether moest bijvullen verkrijgbaar bij apotheken. De lichte driewieler zou 10 liter/100 km verbruikt hebben en er was amper een vat van 4,5 liter voorzien. Bronnen via wiki. https://en.wikipedia.org/wiki/Bertha_Benz Specs: https://de.wikipedia.org/wiki/Benz_P...wagen_Nummer_1 |
Citaat:
|
Citaat:
Of eens googlen, hier linkje inschrijvingen Nederland alle soorten wagens 2020: Ik plak ff de top 10 van de laatste 2 maanden + 11 dagen juni. Citaat:
https://www.hyundai-factsfigures.nl/...ink%20gestegen. Hyundai - Kia heeft door zijn 4 EV-modellen een nog betere naambekendheid gekregen. (Hyundai - Kia heeft tesamen 33 modellen heb ik gisteren opgezocht, 4 ervan ook pure EV) Nederland lijstje aantal pure EV ook top tien (die deel uitmaken van globale top 10 hierboven): Citaat:
https://autofans.be/nieuws/officieel...hyundai-belgie |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Donderdag mijne Ford Fiesta 1.5 diesel afgehaald.
Prima autoke om privé mee te rijden. Verbruikt ongeveer 3 liter heerlijke diesel. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:42. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be