![]() |
1 october 2020 : regeringsverklaring.
De regering Wilmès gaar door tot 1 october. Op die dag zal een "nieuwe" (Vivaldi) regering een regeringsverklaring afleggen.
Is dit mogelijk na 400+ dagen gebakkelei, en zelfs nog geen formateur in zicht ? |
Citaat:
|
Wie gelooft die troela nog...
|
https://www.hln.be/geld/consument/oe...kers~a2410695/
Dit samenveegsel van loosers zou wel eens een zilt nasmaakje kunnen krijgen ..... |
Als er een Vivaldi akkoord is dan volgt waarschijnlijk een constructieve motie van wantrouwen en benoemt de koning een nieuwe regering.
Als er geen akkoord is en geen uitzicht op een akkoord biedt Wilmes het ontslag aan. Het kan natuurlijk dat de meerderheid van de Kamer Democratisch beslist om de datum nogmaals te verplaatsen. |
Citaat:
|
Citaat:
Het is wachten tot de apparatuur wordt afgekoppeld ... Binnen enkele dagen is er terug een peiling,ik ben benieuwd naar de reactie van de gepeilden wat dit circus betreft dat de politiek hier schaamteloos ten tonele voert... Volgens mij zitten de vertegenwoordigers van de Vlaamse "elfjes" allemaal met dicht geknepen billen aan de onderhandelingstafel...;-) |
Citaat:
Intern is deze partij verscheurt. Zonder CD&V is er geen vivaldi. |
Citaat:
Dit is beter voor Vlaanderen en voor CD&V. |
Citaat:
Daarnaast torst het torenhoge schulden, sputtert de motor en zijn er geen degelijke techniekers om hem te herstellen. |
Wilmes blijft gewoon tot 2024.
Een regering vormen is onmogelijk. En nieuwe verkiezingen durven ze ook niet uitschrijven, want dan verliezen ze allemaal. Het cordon doorbreken zou de enige logische oplossing zijn. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Ah kom. De nota Lachaert is gelekt en daar staat eigenlijk gewoon niets in. Van een 10 jaren project zie ik zelfs geen aanzet, maar eigenlijk gewoon de consensus om de status quo aan te houden. Geen enkele knoop wordt ontward en het is een aaneenschakeling van vaagheden waarbij er letterlijk nog niets beslist werd. Hoe je dat op 2 weken tijd kan aanpassen naar een echte formateursnota waarbij alle partijcongressen hun goedkeuring hebben gegeven is mij een raadsel. Eigenlijk staan ze nog helemaal nergens en dat weten ze zelf ook. Die deadline van 1 oktober is pure demagogie van de Vivaldisten.
En moest die regering er toch komen tegen 1 oktober, dan zijn het gewoon 7 partijen die beslist hebben om een regering van de status quo te vormen. Wat er nu in die nota staat is een recept voor kibbelkabinetten. |
Mijn voorspelling is deze: Iemand anders dan Wilmes wordt aangeduidt als formateur, Bouchez blast het spel op en we gaan naar verkiezingen. Wilmes in lopende zaken voor nog een jaarke of twee.
|
Citaat:
Wel ambitieus maar het bleef bij woorden van "Peeters" niets dus. |
Citaat:
|
Citaat:
Zonder het cordon was er al lang een regering geweest. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:13. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be