Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Mobiliteit & verkeersveiligheid (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=210)
-   -   Brusselse regering keurt kilometerheffing goed (https://forum.politics.be/showthread.php?t=256357)

Universalia 3 december 2020 23:59

Brusselse regering keurt kilometerheffing goed
 
Brusselse regering keurt kilometerheffing goed

Sommigen zien het als een pestbelasting.

Uit het artikel:

Citaat:

Het overleg belooft dus ‘niet eenvoudig te zijn’, beseft Brussels minister – en partijgenoot van Peeters – Gatz. ‘Voor Vlamingen en Walen wordt het duurder’, erkent hij. ‘We beseffen dat dit een delicaat voorstel is, maar het is ook noodzakelijk. We gaan samen met Vlaanderen en Wallonië bekijken waar we bijsturingen kunnen doen.’
Ik denk dat het véél tegenstand zal krijgen.

Citaat:

Het tarief varieert volgens het aantal gereden kilometers, het tijdstip van de verplaatsing en het vermogen van het voertuig.

maddox 4 december 2020 00:00

Ik heb er exact geen last van. Motorfietsen en rijwielen doen niet mee in dit verhaal.

Tavek 4 december 2020 01:09

BDW 2017:

Citaat:

Bart De Wever: "We gaan eindigen bij rekeningrijden, ook al is het niet populair"

N-VA-partijvoorzitter Bart De Wever zet wat zijn partij betreft de deur op een kier voor rekeningrijden, een maatregel waarbij de vaste autobelasting wordt vervangen door variabele heffingen per kilometer op filegevoelige plaatsen/tijdstippen. "Je kan daar niet onderuit." Al voegt hij daar meteen aan toe dat het "niet voor deze legislatuur" zal zijn.
BDW 2020:

Citaat:

Brussel gaat een stadstol invoeren: een nieuwe dag, een nieuwe paars-groene pestregel voor de werkende Vlaming. pic.twitter.com/u9GzBEcpNk
— Bart De Wever (@Bart_DeWever) December 3, 2020
Iemand die NVA stemt is een beetje zwakzinnig vrees ik.

Travis Bickle 4 december 2020 01:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Tavek (Bericht 9535893)
BDW 2017:



BDW 2020:



Iemand die NVA stemt is een beetje zwakzinnig vrees ik.

Toen Weyts die maatregel van het rekeningrijden aankondigde, kreeg hij ongezien veel tegenwind. Op Twitter kreeg hij (en gelijk ook N-VA) langs alle kanten tegenwind. Ook Vlaams-Belang sprong op de kar en startte een petitie. De kritiek werd gewoon te groot; en al helemaal naar aanleiding van de verkiezingen die voor de deur stonden.

In april 2019, verklaarde Weyts dan ook af te zien van het rekeningrijden. Dat was een puur electorale keuze.

Mambo 4 december 2020 01:41

Het zal stil worden in brussel.

Rahowa 4 december 2020 10:46

Deze belasting is hoog genoeg om mensen te ergeren,te laag om hun gedrag te veranderen.

Micele 4 december 2020 10:47

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9535898)
Het zal stil worden in brussel.

Waarom? Stiller is niet altijd slecht hé. Lawaai is gezondheidschadelijk.

Als er daarvoor minder naar Brussel gependeld wordt zullen ze het zelf moeten oplossen. Ik denk dat die dan meer lawaai maken. lol.

Minder verkeer naar en door Brussel zal al minder vuile ademlucht geven. :-D

Eens kijken naar Londen, daar begonnen ze met congestion charge in 2003:
Citaat:

https://www.mo.be/artikel/wereldsted...rekeningrijden

Wereldsteden gecharmeerd door Londens experiment met rekeningrijden

Het uitzicht van centraal Londen is op goed een week tijd veranderd dankzij het rekeningrijden. Nu het grootste Europese verkeersexperiment ooit zonder brokken zijn tweede week is ingegaan, tonen steden vanuit de hele wereld interesse om het voorbeeld na te volgen.

27 FEBRUARI 2003

De Londenaars noemen het de ‘Kengestion charge’, naar de Londense burgemeester en geestelijke vader Ken Livingstone. Het grapje mag dan al schamper bedoeld zijn, niemand kan nog ontkennen dat de druk op de binnenstad sinds de invoering van de congestion charge gevoelig is afgenomen. Het idee van Livingstone was doodeenvoudig: elke auto die het dichtgeslibde centrum van Londen in wil, moet daar 5 pond (7,5 euro) voor betalen. Met een gemiddelde snelheid van 12 mijl per uur en een noodlijdende Londense schatkist, kon dat geen slecht idee zijn - als de overlast zou afnemen ten minste.

Bij het begin van de tweede week rekeningrijden is er nu 20 procent minder verkeer, en dat is een hele opluchting voor het stadsbestuur. Vorige werden er een vierde minder wagens geteld, maar volgens de tegenstanders van het rekeningrijden lag dat vooral aan de schoolvakantie. Die cijfers snoeren de critici van het experiment de mond.

We krijgen enorm veel vragen binnen van steden uit de hele wereld, zegt James Thomson van Transport for London, het agentschap dat verantwoordelijk is voor de uitvoering van het plan. Sinds de eerste beelden van het grote ‘C’ -teken op het Londense asfalt verschenen op het journaal en in de kranten, staat de telefoon bij TfL roodgloeiend. Het plan heeft interesse opgewekt in Amsterdam, New York, Tokio, Cairo, Boston, Hong Kong, Kopenhagen, Genua, Helsinki, Brisbane, Kathmandoe en Teheran, zegt Thomson. De Parijse burgemeester Bertrand Delanoe is de eerste die een werkbezoek naar Londen heeft geboekt. En Maurizo Thomassini, de verkeersleider van Rome, heeft aangekondigd dat hij zich op het Britse model wil baseren bij uitbreiding van het elektronisch toegangssysteem in het historische centrum van de stad.

Dat de interesse vanuit de buurlanden groot is, verbaast Thomson niet. Het Europese hinterland lijdt steeds meer aan verkeersaderverkalking. De kost van de files kost bedrijven in Europa naar schatting 40 miljard euro per jaar. De interesse is ook te verklaren door de financiële bonus die het rekeningrijden voor steden kan opleveren: We hebben per week een half miljoen wagens die de congestion charge betalen en dat betekent een rechtstreekse opbrengst van zo’n 3,75 miljoen euro per week, rekent Thompson voor. En dan zijn het nachttarief en de boetes nog niet meegerekend. Na aftrek van de kosten voor de exploitatie en het onderhoud van het systeem (software, wamera’s, personeel) blijft er een netto opbrengst over van 200 miljoen per jaar.

In financieel opzicht was de eerste week een voltreffer voor het Londense stadsbestuur maar een aderlating voor de Londense chauffeurs. In de eerste twee dagen haalde het Londense stadbestuur 1,7 miljoen euro op aan tol en 2,3 miljoen aan boetes. De Automobile Association (AA) vindt dat de Londense automobilisten te hard worden aangepakt. Ze hebben gezegd dat er maximum 3.000 boetes per dag kunnen verwerken, maar nu blijkt dat er dubbel zoveel worden uitgeschreven. Dat zet het nut van het boetesysteem op de helling, zegt een bestuurslid van de AA. Andere onvoorziene omstandigheden nemen de Londenaars er graag bij. Zo meldde Livingstone dinsdag dat de uurroosters van het openbaar vervoer hertekend moeten worden omdat de bussen nu trager moeten rijden omdat ze anders voorliggen op schema.

Libro 4 december 2020 10:57

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9535898)
Het zal stil worden in brussel.

Minder forenzen door de coronalockdown (en telewerk wordt op termijn de regel) en nu ook nog de automobilisten buitenpesten. Goe bezig Brussel. Denken ze daar nu echt dat mensen die in de Nieuwstraat gaan winkelen met hun tassen op de trein willen?

Libro 4 december 2020 10:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 9536074)
Waarom? Stiller is niet altijd slecht hé. Lawaai is gezondheidschadelijk.

Als er daarvoor minder naar Brussel gependeld wordt zullen ze het zelf moeten oplossen. Ik denk dat die dan meer lawaai maken. lol.

Minder verkeer naar en door Brussel zal al minder vuile ademlucht geven. :-D

Eens kijken naar Londen, daar begonnen ze met congestion charge in 2003:

Een artikel uit 2003?

Micele 4 december 2020 10:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Libro (Bericht 9536078)
Minder forenzen door de coronalockdown (en telewerk wordt op termijn de regel) en nu ook nog de automobilisten buitenpesten. Goe bezig Brussel. Denken ze daar nu echt dat mensen die in de Nieuwstraat gaan winkelen met hun tassen op de trein willen?

Ja, meer en sneller openbaar vervoer is dan opportuun.

Ik heb enkele dagen ervaring uit Bazel opgedaan. Daar reden amper autos (behalve taxis) want de stadskern was autovrij.

Moet je eens zelf ervaren.

Auto aan stadsrand geparkeerd (gratis) en de ganse dag met 1 ticketje alle OV genomen.

Micele 4 december 2020 11:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Libro (Bericht 9536081)
Een artikel uit 2003?

Ja. Recentere zijn er zeker ook.

Over al de voordelen van die congestion Charge in London.

Gewoon Wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/London_congestion_charge

Wslk zijn er ook nadelen voor bepaalde mensen als gewoontedieren die zich niet willen aanpassen.

Dadeemelee 4 december 2020 11:10

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Travis Bickle (Bericht 9535895)
Toen Weyts die maatregel van het rekeningrijden aankondigde, kreeg hij ongezien veel tegenwind. Op Twitter kreeg hij (en gelijk ook N-VA) langs alle kanten tegenwind. Ook Vlaams-Belang sprong op de kar en startte een petitie. De kritiek werd gewoon te groot; en al helemaal naar aanleiding van de verkiezingen die voor de deur stonden.

In april 2019, verklaarde Weyts dan ook af te zien van het rekeningrijden. Dat was een puur electorale keuze.

Inderdaad. De vraag is dan: moet je altijd puur electorale keuzes maken?

Travis Bickle 4 december 2020 11:16

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 9536102)
Inderdaad. De vraag is dan: moet je altijd puur electorale keuzes maken?

Als je regeringsdeelname ambieert, kan je eigenlijk moeilijk anders. Zonder Twitter/Facebook (en andere consoorten) had was Weyts nooit van zijn idee afgestapt. Dan had hij immers niet (of in veel mindere mate) de publieke opinie gehoord. De idee achter het bestaan van een politieke partij is niet: Wij willen het leven van de burger aangenamer maken. De idee daarachter is: Wij willen besturen. Eenvoudiger is het niet.

Mambo 4 december 2020 11:19

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 9536074)
Waarom? Stiller is niet altijd slecht hé. Lawaai is gezondheidschadelijk.

Als er daarvoor minder naar Brussel gependeld wordt zullen ze het zelf moeten oplossen. Ik denk dat die dan meer lawaai maken. lol.

Minder verkeer naar en door Brussel zal al minder vuile ademlucht geven. :-D

Eens kijken naar Londen, daar begonnen ze met congestion charge in 2003:

Londen.
Waar een bouwvallige arbeiderswoning nu al 1 miljoen kost.

Londen is wel met andere zaken dan milieu bezig.
Nml alle zaken die niet echt kapitaalkrachtig is buiten te jagen.

En brussel zal hetzelfde doen.

quercus 4 december 2020 11:26

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9535898)
Het zal stil worden in brussel.

Gezellig en veel meer plaats...

Micele 4 december 2020 11:33

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door quercus (Bericht 9536123)
Gezellig en veel meer plaats...

Zo zal het ooit worden.

Daar is geen ontkomen aan.

Dan mogen de roetduivels nog het wijwatervat ontkomen. :lol:

Niet zo op de titel letten, ganse tekst lezen...
Citaat:

https://www.bruzz.be/milieu/ambitieu...ine%20en%20LPG

Ambitieus Brussels klimaatplan: 'Tegen 2035 geen diesel- of benzinewagens meer'

UPDATED: 24-10-2019 - 22:04

De Brusselse regering heeft de definitieve versie van het Brussels klimaatplan goedgekeurd. Dat plan omvat een aantal maatregelen in de strijd tegen de klimaatverandering. Het plan is meteen het Brusselse luik van het grotere Nationale Klimaatplan dat eind dit jaar naar Europa moet. De meest in het oog springende maatregel is het totale verbod op diesel-of benzinewagens tegen 2035.

Volgens het Brusselse klimaatplan moet de CO2-uitstoot met 40 procent dalen tegen 2030. Twintig jaar later, in 2050, moet het hele gewest dan klimaatneutraal zijn. Het is een “transversaal” plan waarbij de accenten liggen op mobiliteit, de bouwsector en de lokale economie. “Brussel is het eerste van de drie gewesten met een klimaatplan” zegt minister-president Rudi Vervoort (PS).

De Brusselse ambities liggen volgens Brussels milieuminister Alain Maron (Ecolo) nu hoger dan de vorige regeringsploeg. “Bovendien liggen ze nu ook geheel in de lijn met de andere Europese steden”. zegt Maron.

Renovatie

60 procent van de CO2-uitstoot in Brussel hebben we te danken aan onze gebouwen. Die moeten dringend worden aangepakt inzake isolatie en verwarming en energieverbruik. Er moet dan ook volop worden ingezet op renovatie. Brussels minister Elke Van Den Brandt (Groen) aan BRUZZ: “Momenteel wordt jaarlijks 1% van ons gebouwenpark gerenoveerd. Om de klimaatdoelstellingen te halen moet dat naar 3 procent gaan”.

Mensen en bedrijven zullen dus nog meer moeten worden aangepord om te renoveren. Maar dat kost geld. De Brusselse regering denkt aan fiscale incentives, subsidies en speciale groene leningen. Wie voor de renovaties z’n spaargeld aanspreekt wil de Brusselse regering tegemoetkomingen in het leven roepen.

“Die extra inspanningen die nodig zijn in de bouwsector kunnen ook positief uitvallen voor de Brusselse werkgelegenheid”: voegt Van Den Brandt eraan toe.

Economische activiteit naar de stad halen

Op het vlak van economie wil de Brusselse regering de kaart trekken van de circulaire economie. Dat is een economisch systeem van gesloten kringlopen waarin grondstoffen zoveel mogelijk hergebruikt worden.

Winkels met opgeknapte vintagemeubelen, die in Brussel een groot succes kennen, zijn een mooi voorbeeld van die kringloopeconomie. En dat kan toegepast worden op heel wat sectoren. “Onze stad is verantwoordelijk voor een grote indirecte uitstoot. Die ligt voor Brussel vijf keer hoger buiten dan binnen Brussel”, zei Barbara Trachte (Ecolo), Brussels staatssecretaris voor Economische Transitie.

Geen dieselwagens meer tegen 2030

Het autoverkeer is in ons gewest goed voor 30 procent van alle CO2-uitstoot. Met andere woorden: de autodruk moet omlaag. “Dat is niet alleen goed voor het klimaat, de luchtkwaliteit en de stad worden er aangenamer door” zegt Brussels mobiliteitsminister Elke Van Den Brandt (Groen).

In het klimaatplan houdt de Brusselse regering vast aan de invoering van de dieselban in 2030. Vijf jaar later moeten ook alle andere verbrandingsmotoren de stad uit. Dat zijn dan de wagens op benzine en LPG. Wat de gemotoriseerde tweewielers betreft, ook daar wil de regering het mes in zetten. Ook zij worden op korte termijn opgenomen in het LEZ (Low Emission Zone). Vanaf 2022, over een goeie twee jaar, zouden de meest vervuilende motorfietsen verboden kunnen worden binnen Brussel.


Het Good Move plan, het Gewestelijk Mobiliteitsplan, is net uit openbaar onderzoek en in een tweede lezing en zal worden uitgerold. Enkele Brusselse gemeenten hebben het plan ook al onderschreven.

De autodruk verminderen door groene fiscaliteit

Er zal daarom volop geïnvesteerd worden in het openbaar vervoer. Het aanbod van zowel metro, tram als bus (+30 procent) wordt uitgebreid. Maar ook de automobilist zal mee moeten gaan. Om het autogebruik te verminderen werkt de regering aan een nieuwe autofiscaliteit.

Het bezit van de auto zal niet langer worden belast maar wel het gebruik ervan. “Het is een gedrag sturende hervorming waarbij de auto nog wel mag worden gebruikt. Maar je zal over je gebruik wat meer moeten nadenken” aldus Sven Gatz (Open VLD), Brussels minister van Begroting.

Iedereen betaalt

Ook de autopendelaar die van buiten Brussel de stad in rijdt zal op termijn meebetalen. Gatz en de voltallige Brusselse regering blijven achter de slimme kilometerheffing staan. Vlaanderen en het Waals Gewest willen daar voorlopig niets weten. “We gaan niet blijven wachten op de anderen” aldus Gatz, "en dus komt er systeem waarbij iedereen betaalt." Onder welke vorm dat zal zijn, is nog koffiedik kijken.

De komende weken zullen de Brusselse ministers voor elk van hun bevoegdheden het klimaatplan verder uitwerken. Bedoeling is om in 2020 te komen tot een klimaat-ordonnantie.

69 reacties

Travis Bickle 4 december 2020 11:36

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 9536127)
Zo zal het ooit worden.

Daar is geen ontkomen aan.

Dan mogen de roetduivels nog het wijwatervat ontkomen. :lol:

https://www.bruzz.be/milieu/ambitieu...ine%20en%20LPG.

Vertel me eens wat zo gezellig is aan dode winkelstraten. Of denkt u dat als geld/kapitaal wegblijft uit Brussel, de winkels/horeca gewoon blijven voor de gezelligheid?

Micele 4 december 2020 11:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Travis Bickle (Bericht 9536129)
Vertel me eens wat zo gezellig is aan dode winkelstraten. Of denkt u dat als geld/kapitaal wegblijft uit Brussel, de winkels/horeca gewoon blijven voor de gezelligheid?

Dode winkelstraten? 8O

Voller gaat echt niet meer als het verkeer in goede banen geleid wordt, bezoek eens Aachen. (dat is niet ver)

Ik heb zeer goede ervaring in diverse steden van Europa, van Stockholm tot euh Bazel. Freiburg is ook een pareltje. In Rome was ik ook 4 dagen. Ze kunnen daar niet anders hé.

Boemvolle -verkeersvrije- winkelstraten.

Travis Bickle 4 december 2020 11:53

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 9536136)
Dode winkelstraten? 8O

Voller gaat echt niet meer als het verkeer in goede banen geleid wordt, bezoek eens Aachen. (dat is niet ver)

Ik heb zeer goede ervaring in diverse steden van Europa, van Stockholm tot euh Bazel. Freiburg is ook een pareltje.

Boemvolle -verkeersvrije- winkelstraten.

Ik ben vertrouwd met Freiburg (Zwitserland) en Aken; als is Freiburg nu wel al twintig jaar geleden.
De laatste keer dat ik in Aken was, vorig jaar, had ik toch niet de indruk dat de auto er werd geweerd. Toch niet op een manier zoals ze dat nu in Brussel van plan lijken te zijn.

Bovendien is zowel in Duitsland als Zwitserland het openbaar vervoer net iets meer betrouwbaar dan in België. Met andere woorden, het is al meer doenbaar om de wagen buiten de stad te laten en te vertrouwen op het openbaar vervoer.

Dat is geheel anders in België; en meer bepaald in Brussel. Het openbaar vervoer is niet betrouwbaar (en ik zie geen enkele intentie om daar ook maar iets aan te doen); en gelijk wordt het gebruik van het enige waar de burger wel kan op vertrouwen aan banden gelegd. In zo een situatie krijg je geen Freiburg of Aken. Dan krijg je een dode stad ...

Micele 4 december 2020 12:00

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Travis Bickle (Bericht 9536145)
Ik ben vertrouwd met Freiburg (Zwitserland) en Aken; als is Freiburg nu wel al twintig jaar geleden.
De laatste keer dat ik in Aken was, vorig jaar, had ik toch niet de indruk dat de auto er werd geweerd. Toch niet op een manier zoals ze dat nu in Brussel van plan lijken te zijn.

De auto zo snel mogelijk parkeren en de rest te voet (in Aachen goed te doen) of met het OV als je verder wilt.

Dat kunnen ze in Brussel ook.

Ik had geen problemen met de tram en-of de metro te nemen in Brussel (als ik er eens een bezoekje bracht met onze Duitse familie). Geparkeerd aan de Heizel, dan de rest OV.

Ik nam al teenager al de trein op mijn eentje. Nog de stoomtrein in die tijd. ;-)

Als je al in Zwitserland waart is Basel je toch bekend. Het OV vetrekt er zelfs vanuit grondgebied Duitsland. Of je neemt het eerste gratis Parkhaus als je met de auto enkele kms verder wilt rijden. De rest te voet en-of OV. Trams waren poepsimpel altijd op tijd zoals aangegeven op de digitale schermen.

Het wordt wel eens hoog tijd dat Brussel die inhaalbeweging naar de 21e eeuw doet. Europese voorbeelden genoeg. Zal wat geld kosten. Dat halen ze uit de extra kas van de jeweetwel-niet-willen-weten.

Aja München ken ik ook redelijk. Km-lange winkelstraten. Hotelletje buiten het centrum, auto parkeren in hotelkelder, die is zelfs maar halfvol als het hotel vol is.
De tram voor enkele kms (2 tramhaltes waren binnen 100 m), de rest te voet. Wil je wat verder S-bahn.

Men moet toch eens leren dat de auto niets is voor de binnenstad of stadkern, ik begrijp die mensen echt niet. Als ik naar Genk of Hasselt rij is het toch ook niet anders. Auto zo snel mogelijk parkeren en dan meestal alles te voet bij die kleine steden. Ik vraag me langzaam af waarom mensen schoenen kopen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:28.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be