Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Staatsinrichting (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Van wie komen volgende uitspraken? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=25966)

BELGIAN WARRIOR 12 december 2004 18:03

1830: Geen Fransgezinde revolutie!
 
De betrekkingen van Fransgezinden in Brussel met Parijs waren er, maar zijn zeker niet zo belangrijk dat we onder deze mensen de geestelijke vaders moeten zoeken van de Belgische Omwenteling. Veel belangrijker daarvoor was dat in de loop van de augustusmaand enkele journalisten uit Brussel naar Parijs waren vertrokken (Nothomb, de Stassart, de Celles...) (...) Zij zullen uit Parijs ipv de leus "aansluiting bij Frankrijk" allereerst een nieuw wachtwoord meekrijgen. De liberale leiders in Brussel zullen er in slagen een beweging naar Frankrijk toe te verhinderen en de invloed van de Fransgezinden te beperken (...)

De Brusselse opstand zou inderdaad ook uitgroeien tot een commune en de oproeren in Parijs stonden model. Ook enkele Franse avonturiers speelden een rol in Brussel. Maar dat is het énige Franse dat eraan is.

Knuppel 12 december 2004 18:31

Citaat:

Men wist dat Albert I begin 1934 op het punt stond het Frans-Belgische militaire akkoord op te zeggen. De koning had in december 1933 aan zijn militaire adviseur, generaal Raoul Van Overstraeten, gezegd dat hij terugwilde naar België's neutraliteitspolitiek. Noch Parijs noch de heersende klasse in Brussel was daarmee gediend. De hypothese dat Albert om deze reden werd vermoord, werd onmiddellijk na zijn dood geopperd door de Britse geheime dienst. Sir Graham Seton Hutchinson beschuldigde in mei 1934 pro-Franse kringen van de moord op Albert.
Volgens de belgicistische en pro-Franse krant La Nation Belge was dit een "lasterlijke en schandalige beschuldiging," maar het is een feit dat alleen de pro-Franse lobby in Brussel profiteerde van Alberts dood. Hun politieke woordvoerder, minister van Defensie Albert Devèze, begon reeds op de dag van de begrafenis onderhandelingen over een uitbreiding van het Frans-Belgische militaire akkoord. Hij liet tevens zijn rivaal, de neutralistische generaal Prudent Nuyten, die door Albert een jaar voordien tot chef-staf van het Belgische leger was benoemd, afzetten. Leopold III vertelt in zijn memoires hoe Devèze tijdens het eerste onderhoud dat hij met de nieuwe koning had, de kop van Nuyten eiste. Omdat de nog onervaren vorst niet durfde ingaan tegen de regering, gaf hij toe. "Ik zat in de val," schrijft Leopold.
Twee jaar later, toen de koning zich zelfzekerder voelde en de steun kreeg van de nieuwe (Vlaamse) socialistische leider Hendrik De Man, annuleerde hij het Frans-Belgische akkoord. "Dit zal," zo zwoer de pro-Franse socialistische krant Le Peuple, "zware negatieve gevolgen hebben voor de monarchie." Na de oorlog eiste Le Peuple met succes de scalp van Leopold, ondanks de steun van de democratische meerderheid voor de vorst.

Patriot! 12 december 2004 18:34

Ja, hoe durven die walgelijke Koning- en België-hatende rattachistische socialisten!!

BELGIAN WARRIOR 12 december 2004 18:34

Antwoord aub op mijn vraag.Dank.

Knuppel 12 december 2004 18:38

Welke vraag?

BELGIAN WARRIOR 12 december 2004 18:38

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel
Welke vraag?

zie titel van topic8O

Knuppel 12 december 2004 19:03

Filip Dewinter.:-D

BELGIAN WARRIOR 12 december 2004 19:06

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel
Filip Dewinter.:-D

Als dat zo zou zijn is het wel vreemd dat hij expliciet ontkent dat België gesticht is door Frankrijk-liefhebbers, iets wat het VB toch steeds bij hoog en bij laag beweert.

Philips Inc. 12 december 2004 22:43

Who cares? Is't ne quiz?

BELGIAN WARRIOR 12 december 2004 22:46

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Philips Inc.
Who cares? Is't ne quiz?

ja;)

Patriot! 14 december 2004 16:08

En, weet ge 't al?

Pieter de Coninck 14 december 2004 16:28

Het belzieke krijgertje begint weer domme vragen te stellen, en het patriotje is weer op het karretje gesprongen.
Maar op mijn vraag wordt nooit door de BUBbelkes geantwoord. Hoe zit het nu met jullie klacht tegen het N-VA ivm de tranfers?

Philips Inc. 14 december 2004 17:12

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Patriot!
En, weet ge 't al?

't Is Jos Van Ginderachter ...

Foundation 14 december 2004 21:50

Ik gok op de grolf.

Patriot! 15 december 2004 13:42

Twee tips:

1. Het juiste antwoord bevindt zich in de categorie 'anderen'.
2. Het is een idool van JVDB.

Jan van den Berghe 15 december 2004 14:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Patriot!
Twee tips:

1. Het juiste antwoord bevindt zich in de categorie 'anderen'.
2. Het is een idool van JVDB.

Jezus dan?

:-D

Patriot! 15 december 2004 15:41

Nee, uwe vriend Smits, wie ge altijd in de mond legt dat de Fransen de Belgische Nationale Revolutie georchestreerd zouden hebben. Zijn uitspraak hierboven strookt daar wel niet direct mee.

Jan van den Berghe 15 december 2004 17:15

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Patriot!
Nee, uwe vriend Smits, wie ge altijd in de mond legt dat de Fransen de Belgische Nationale Revolutie georchestreerd zouden hebben. Zijn uitspraak hierboven strookt daar wel niet direct mee.

Dan heeft u duidelijk niet de volledige vierdelige studie gelezen. Dat moet u wel concluderen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:40.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be