| reservespeler |
5 januari 2022 07:58 |
De thuiscoronapil is daar.
https://www.hbvl.be/cnt/DMF20220104_..._BT=7016336938
HBVL 05-01-2022
Coronapillen voor thuisgebruik deze maand al beschikbaar
Hasselt - Dr. Dirk Ramaekers, hoofd van de Taskforce Covid-Therapeutics, hoopt deze maand al zogenaamde “coronapillen” in te zetten voor thuisgebruik. “Maar dit is geen wondermiddel en zeker geen alternatief voor vaccinatie”, benadrukt Ramaekers.
“Ze zijn bedoeld voor risicopatiënten. De problemen doen zich meestal voor bij de oudere populatie met onderliggende aandoeningen, mensen vanaf 40 ?* 50 jaar, die belanden in ziekenhuizen. De pillen zijn een bijkomende beschermingslinie, maar pas helemaal op het einde, als mensen al geïnfecteerd zijn en ziek zijn geworden. Het is positief dat we een extra middel hebben voor ouderen en hoogrisicopatiënten, maar de pillen zijn géén wondermiddel. Het is dus niet zo dat je kan voorkomen dat je ziek wordt als je deze pillen neemt. Er zijn voldoende argumenten om te zeggen dat deze medicijnen werken en sommige mensen uit het ziekenhuis houden maar hoe goed ze werken en bij welke personen, dat weten we nog niet precies. Dat vergt meer studie.”
Ze werken dus niet preventief, het is dus niet nodig (overbodig zelfs) om deze 's avonds, na het avondgebed in te nemen.
|