patrickve |
2 februari 2022 12:52 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy
(Bericht 9885201)
Zuid-Afrika "kraakt" code voor coronavaccin
Een Zuid-Afrikaans biotechnologiebedrijf is erin geslaagd om de formule van het Moderna-coronavaccin te ontcijferen. Dat is een belangrijke eerste stap om een goedkoop coronavaccin in Afrika zelf te produceren, om zo de kloof met rijke westerse landen te verkleinen.
De grote farmabedrijven die de coronavaccins tot nu toe produceren, hebben hun patenten op de vaccins niet vrijgegeven. Daardoor is hun formule niet beschikbaar voor andere bedrijven om het vaccin zelf te maken. Afrika - waar nog maar een kleine minderheid van de mensen volledig gevaccineerd is - hangt op die manier af van westerse farmareuzen.
Verder op: VRT NWS
Ik vind dit op z'n minst merkwaardig.
Werden er aan Afrika geen vaccins geschonken ?
|
Ik begrijp dat betoog niet. Normaal gezien is het zo dat als je een patent aanvraagt, daar bij hoort dat je de gepatenteerde methode ook vrijgeeft. Dat is trouwens een van de redenen voor een patent: dat er geen geheimen 'verloren gaan'.
Daarentegen, wettelijk gezien mag men het dan wel WETEN hoe je het doet, het is VERBODEN om het na te doen.
Maw, je kan een patent niet kraken, want een patent legt juist bloot hoe het gedaan wordt: de kennis is dus openbaar gemaakt. En tegelijkertijd heb je een wettelijke beperking om het NA TE DOEN.
|