![]() |
Moeten bedrijven rekening houden met de ramadan?
Uiteraard niet !
Het is toch al te gek dat bedrijven daar rekening mee houden. Zo stelt men voor fysiek zwaar werk niet door moslims te laten doen maar door ongelovige honden. Diezelfde ongelovige honden zouden uit solidariteit met moslims die mee doen aan de ramadan aan hen de toelating moeten vragen om tijdens het werk een reep chocolade te eten of een slok water te drinken. Zijn die nu helemaal gek geworden? Citaat:
|
Een hele dag niets eten of drinken heeft gevolgen voor de prestaties van een medewerker. Het kan bijvoorbeeld leiden tot concentratieproblemen of vermoeidheid. Op warme dagen is het risico op uitdroging bovendien ook groot. Zeker voor arbeiders die fysieke arbeid verrichten. Maar het kan er ook voor zorgen dat je medewerkers meer stress ervaren of sneller gefrustreerd geraken.
Uitzonderingsregels toelaten op de werkvloer naar aanleiding van de ramadan is geen evidentie, omdat dit tot onderlinge frustraties kan leiden. Andere collega’s kunnen dit oneerlijk vinden. Daarom is een duidelijke, open communicatie met je medewerkers heel belangrijk. Zeker in deze periode moet respect en begrip voor elkaar gestimuleerd worden. Waarom zouden we uitzonderingen moeten toelaten? We zitten hier in België, niet in de zandbakken van ... |
Heb ooit met een moslim samengewerkt, veiligheid was de hoogste prioriteit op het bedrijf.
Moslim verliet gewoon de werkplek en ging bidden. Laat de boel maar draaien. Ik heb 2 latjes aan elkaar genageld, opgehangen boven de deur in de refter. Moslim ging weg om te gaan bidden, ik ook weg om te gaan bidden in de refter. Dat spelletje heeft één dag geduurd. Moslim werd onmiddellijk verplaatst en ik was van de misère af. Later werd moslim ontslagen, was meer te laat of ongeldig afwezig. Allah zei geprezen. |
Momenteel geen last van. Mijn directe collega's zijn prima kerels zonder tapijtkoppende neigingen.
Wat er op de werkvloer gebeurd, ik denk dat nu de muzels te druk bezig zijn met honger krijgen voor het feest vanavond, er veel minder fouten gemaakt gaan worden. Maar mijn standpunt is wel :"hobbies bedrijf je in je vrije tijd". |
Voor een goede werknemer, moslim of niet, zal de werkgever wel iets door de vingers kunnen zien. En dat geldt ook omgekeerd natuurlijk.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
In een productieproces de ene iets meer toelaten dan de anderen, zorgt er meestal voor dat de anderen een tandje moeten bijsteken, want het programma moet gehaald worden.
Wij hebben dat nooit toegelaten. |
Citaat:
|
Citaat:
|
En de eerste "zieken" bij productie zijn zich al aan het melden.
De "vroege shift" ontbreekt nu al de helft van de tapijtkoppertjes. |
Citaat:
Dat is goed als dat maar ene is en voor een korte tijd. Maar als er meerdere zijn wordt het onhoudbaar |
Citaat:
|
Het wordt van kwaad tot erger.
Lees mijn nieuwe Bijbel in plaats van de Koeraan. |
Citaat:
|
Citaat:
Als de ene iets minder doet, moeten anderen een tandje bijsteken. |
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:03. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be